Skocz do zawartości
amorki

ursus 330M i ładowanie bel turem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
amorki    0

A dokładnie chodzi o linki z filmami jak ursus 330 podnosi TUREM bele ,chciałbym zobaczyć jak będzie podnosił piszcie na jakich obrotach ,lekko czy ciężko jaka pompa, z góry Dzięki

pioter    45

najważniejsze jaka prasa, a dokładniej ile bela waży... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

czajus    0

kolego ja podnosze dwie bele 120 prasa krone i nie ma zadnych problemow podnosze sianokisonke i siana tez dwie bele po prasie class roland rok temu mialem 30 bel 180 na 120 po prasie jd 550 i nie bylo problemow

Tobiasz912    0

to musisz być niezły paker bo jak podniesiesz 3 belki ,,ciapkiem,, to ciekawe jak skręcisz

Praca rolnika godna jest szacunku !!!

caseon    1

jeszcze sie zaklada takie cos jak wspomaganie i niema problemu ze skreceniem ale zeby 3 belki naraz podniesc i to ciapkem :)

lysyrolnik    15

Jutro jak będę miał czas, to wstawię jakąś fote lub filmik. A teraz moge powiedzieć tak, że ciapkiem spokojnie podnoszę 2 belki słomy 120x150 po prasie NH-841, i to wcale nie na wysokich obrotach :)

Honda - The Power of Dreams :)

amorki    0

A mi chodzi czy podniesie bele sinokiszonki i kiszonki ,a apropo skręcania to spoko dałbym radę skręcić

Tobiasz912    0

jak byś miał dobrą pompe i belka z sianokiszonki by nie była za bardzo zbita to by bez problemu podniósł, mój sąsiad tak robi że nie robi ciężkich belek

Praca rolnika godna jest szacunku !!!

czajus    0

ja podnosiłem bele sianokiszonki waga tych bel wagała sie 450kg do 550 kg a jak sprawdzalem ile podniesie to nakładłem do łyszki 600kg cementu i podnosił

amorki    0

Więc wszystko powino być super bo w moim 330M mam nową całą hydraulike i cyka jak ta lala

darek16    3

jak masz 60 to do niej zakładaj tura a nie do 30 bo będzie dostawała po du.ie

c330 nie podniesie 2 bel sianokiszonki ,a może maszt se kup na tył ciągnika?

AF - to Jest To:)

karol091193    127

To prawda c330 podniesie 2 bele turem. Mój ojciec zrobił rozdzielacz 3sekcyjny,pompe wymienił i wstawił po 2 siłowniki do tura na 2 strony. Bierze 2 mokre bele na średnich obrotach a takie skoszone i tego samego dnia zebrane na wolnych obrotach. Zrobię wam zdjęcie tura i c330. Tylko akurat niejest tur podczepiony i podam linki. Mój stary ma do tyłu zrobione widła. stawia bele jedną na drugą i bierze je na tył i z przodu bierze dwie na chwytak. Możecie se niewierzyć ale to jest szczera prawda

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

karol091193    127

Tutaj jest fotka z siłownikami : http://ifotos.pl/?page=2&image=23455.jpg

chwytak do bel: chwytak

*przepraszam za złą jakość fotek ale ciągnik jest postawiony w małym chlewku a robione były fotki nokią 3110c o aparacje 1,3mpx

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A od czego są te druge siłowniki???

karol091193    127

Jeden siłownik podłączam jak np. wywalam gnój a oba jak do tura z chwytakiem. Nieźle idzie ta nasza trzydziecha ;)

KAROL0905    1

Nie wiem jak inni ale ja w to nie wierze żeby C-330 podniosła naprawdę dobrze zbity snopek sianokiszonki. Sam w tym roku robiłem kiszonkę i znajomy przyjechał mi włożyć snopki na przyczepę C-330 to nie mógł podnieś jednego snopka 120x120. Musiałem jechać odpiąć prese i zapiać tura na zetora 7211 to dopiero szła robota z sianokiszonką. A więc według mnie to marna inwestycja w tura do C-330 Załóż lepiej do zetora a w stodole to spokojnie na 2 klepiskach wyrabiasz bo sam tak ładuje 150 snopków na stropy przez stodołe

karol091193    127

Ja ci się nie dziwie ale ja też bym nie uwierzył żebym nie zobaczył. Ale tur jest skrucony jak można było najlepiej i dla tego podnosi i tyłu tak niepodrzuca. Tak samo w zetorze 8441 jak zamontujesz tur 220(zetorowski) to będziesz mial gorzej niż 100 bo jest dłuższy i podrzuca tył

volf    3

Kiedyś też myślałem nad podobną przeróbką, ale odpuściłem pomysł z tymi podwójnymi siłownikami. Zwiększyłem jedynie ciśnienie na zaworze przelewowym na 130-140 atm i na nowej pompie udźwig wynosił około 750 kg (mierzony na łyżce od obornika). Do balotów mam dorobioną drugą, krótszą ramę razem z chwytakiem i z balami nie ma problemu. Parę dni temu podwoziłem sąsiadowi kilka bali sianokiszonki do stodoły i dla próby dawało się wozić po dwa na raz (jeden na drugim). Tak, że tur w 30-ce nie jest wcale taki najgorszy i na mniejszą skalę daje sobie świetnie radę...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kondzik
      Witam.  Przymierzam się  do kupna ładowacza czołowego i padło na firmę  Stoll i stąd moje pytanie. Jakie macie doświadczenia że sterowaniem elektronicznym? Czy jest warte swojej ceny? Z mojej dotychczasowej pracy ładowaczem (trac lift przy zetorze proxima) wiem że bardzo często nie otwiera się zaworów do końca aby precyzyjniej operować turem. Rozumiem, że siłą rzeczy przy sterowaniu elektronicznym nie da się zrobić czegoś  takiego.  Jak wtedy wygląda praca? Czy nie ma problemu z precyzyjnymi pracami? Nie występuje zbytnie rzucanie, szczególnie lekkim ciągnikiem? Dodam tylko że mam zamiar założyć ww ładowacz do Kuboty m7040. Z góry  dzięki za odpowiedź. 
    • Przez ferdek3085
      Witam poszukuje tura do fergusona 3080 i znalazłem mailleux 6000 cena 4000 z adaptacją w necie takie chodza po 7-9 tys. zł. nigdzie nie widac pekniec itd. tylko jest mankament ze nie ma 3 silownikow : 1 do podnoszenia, 2 do przechyłu.. czy za te cene oplaca sie go kupic i dokupic te 3 silowniki czy dac spokoj i szukac czegos innego ?
    • Przez skatuuu
      Witam, mam problem z ładowaczem mx8. Kiedy podnoszę go do góry wszystko gra ale gdy chce opuścić to opada ze 40 centymetrów po czym się blokuje. Aby opuścić go o kolejne 40 centymetrów muszę wykonać ruch joystickiem od siebie wtedy puszcza. To samo dzieje się gdy chce zmienić położenie łyżki, kiedy daje joystick do siebie nie reaguje dopiero kiedy kilka razy machnę od siebie wtedy się odblokowuję. Co może być tego przyczyną ? Czy to coś z tymi elektrozaworami ? Jedna z tych czarnych cewek była zapieczona.  

• Przez ferdek3085
      witam, szukalem ale nie znalazlem.. mam tura 6 przy ursusie 912 i chcialbym przelozyc go do masseya 3080.. oczywiscie rama nie pasuje.. ale czy ktos juz coś kombinowal jak przełozyc ladowacz.. ? czy jakas firma robi ramy do zagranicznych ciagnikow na polskie ladowacze ? prosze o podpowiedzi..
    • Przez noris2000
      Witam! Mam nie lada problem po kilku latach od zamontowania ładowacza w mf 255, do tej pory wszystko było ok raptem pojawił się problem ładowacz nie chce opuszczać, a im większe obciążenie tym gorzej. Poprostu się zacina i stoi w miejscu. Siłowniki od pierwszej sekcji są jednostronnego działania, wszystko podłączone przez rozdzielacz pod siedzeniem i spływ bezpośrednio do skrzyni.  Pozostałe sekcje działają idealnie, rozdzielacz zwykły 3-sekcyjny. Pomoże ktoś? Może potrzebna jakaś regulacja. Z góry dziękuję za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.