wasi88

renault 113.14 nie pali gdy ciepły

Polecane posty

wasi88    0

Witam kolegów jestem nowym użytkownikiem, mam problem z moim renault 113,14 z silnikiem 6 cylindrowym mwm ciągnik chodzi dobrze tzn ma moc, nie dymi, nie bierze oleju, itd. jednak gdy silnik się mocno nagrzeje i go zgaszę nie odpali,(tak jak by rozrusznik nie chciał obrócić)  muszę czekać około 1h żeby trochę ostygł wtedy dopiero odpali, na zimnym silniku nie ma problemu silnik pali dosłownie na dotyk, dodam tylko że wymieniłem: pierścienie, tłoki, tuleje cylindra, pompę hydrauliczną, zregenerowana była pompa wtryskowa, nowe końcówki wtryskiwaczy wyregulowane na maszynie zgodnie z ciśnieniem które na nich było napisane tzn na wtryskach, nowa pompka zasilająca, zregenerowany rozrusznik, nowy akumulator 225ah, 1150A, wyregulowane zostały luzy zaworowe ssący 0.2mm, wydechowy 0,3mm, z góry dziękuje za jakąś podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To ładnie się na remonty wykosztowałeś. Rozrusznik "chce" kręcić tylko nie ma siły obrócić czy nic nie reaguje? Kto Ci go robił? masz pewność, że sprawdzony i zrobiony jak należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W ogóle nie kręci? Jest chociaż typowe "stuknięcie", czy całkowita cisza?

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

W ogóle nie kręci, jak jak by go blokowała kompresja,wszystkie naprawy robiłem sam i wiem źe wszystko jest zrobione dobrze,zastanawiam się jeszcze czy regulacja kąta wtrysku coś by pomogła,
Zachowuje się tak jak by wał tylko trochę się obrócił, tak jak by tłok doszedł do górnego punktu i dalej nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

A rozrusznik nie jest przegrzany. ? miałem kiedyś tak w zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie rozumiemy się.

Elektromagnes działa, bendiks także, rozrusznik kręci dokonując obrót i nagle zatrzymuje się? Dalsze próby zakręcenia rozrusznikiem spełzają na niczym tzn, rozrusznik chciałby kręcić, ale coś go blokuje, czy już nie słychać elektromagnesu. Czy po kilku próbach rozusznik rozgrzewa się? Jest wtedy pobór prądu?

 

W pełni sprawny akumulator z taką pojemnością (225 Ah) i prądem rozruchowym (1150 A) oraz regenerowany rozrusznik przez fachowca a nie szmaciarza powinny kręcić, jak szalone niezależnie od ustawienia wtrysku. Co nie znaczy, że ciągnik zapali, ale będzie kręcił.

 

Akumulator 90 Ah radzi sobie bez żadnego problemu w każdych warunkach, oczywiście spotykanych w naszym kraju.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

na 100 procent rozrusznik lub jego zasilanie. Reszta silnika niema tu nic do rzeczy. Miałem tak w ursusie że w rozruszniku na ciepłym nie kręcił. Po zmianie rozrusznika wszystko działa do dziś.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Albo gówniane tłoki założyłeś i "puchną". skoro na zimnym kręci a na goracym nie to może to włąśnie one sa winne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Źle pompa ustawiona. Miałem to samo w MTZ jak sam próbowałem regulować pompę nie znając sie na tym. Musiałem czekać z pół godziny i potem normalnie zapalał, a nic w silniku nie było grzebane, tylko pompę robiłem.Nie podobało mi sie że silnik ma detoniczny stuk i sam postanowilem pogrzebać. Potem to dopiero miałem jazdę że by dobrze ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Typowy obiaw słabego rozrusznika szukaj gdzie jest słaby punkt. Chodź był by silnik źle ustawiony to powinien kręcić jak szalony. Mam podobnie w zetorze rozrusznik nowy akumulator 120ah nowy i jak jest zimny to kręci a jak się na grzeje to bardzo słabo kreci. Podloncz mu prostownik z rozruchem i zobacz jak wtedy kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

elektromagnes wybija będix, rozrusznik chce zakręcić ale jak by coś blokowało silnik, przy ponownych próbach jest tak samo, dopiero po godzinie jak przekręcam kluczyk rozrusznik zaczyna kręcić powoli powoli się rozkręca coraz szybciej i odpala. Po kilku godzinach gdy przekręcam kluczyk rozrusznik od razu kręci szybko i odpala dosłownie po 2,3 sekundach  Tłoki pierścienie i tuleje założyłem niby oryginalne z firmy conex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wiele tłumaczy i dużo wskazuje na to, że rozrusznik nie jest winny. 100 % pewności otrzymasz po badaniu na stanowisku pomiarowym lub po podmianie na inny w pełni sprawny.

Skoro to nie rozrusznik to ...

Robiony był cały silnik, czy tylko niektóre cylindry? Jak wyglądał pierwszy cylinder i tłok podczas demontażu? (pierwszy, czyli ostatni od pompy wodnej)

Sprawdziłbym podczas tej usterki (gdy nie odpala), czy da się mechanicznie przez ramię (nawet przez wałek WOM) zakręcić silnikiem, aby sprawdzić spasowanie.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

Wymienione zostały wszystkie tuleje i tłoki, a wymieniłem bo 2 tuleja była luźna tzn. Luz między tuleja a blokiem i kilka tłoków było popękanych, nie pamiętam jak wyglądał 1 cylinder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Żle się wyraziłem. Chodziło mi o to, czy było smarowanie na pierwszym cylindrze? Jak wyglądały panewki?  Dokręcałeś je odpowiednim momentem? Jak zakładałeś tuleje? Być może czegoś niedopatrzyłeś?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

Na pewno wszystko ok. Smarowanie było ok.panewki ok, stopki korowodu dokręcania 20Nm i 90 stopni, wkładając tuleje dokładnie wyczyściłem rowki w bloku na oringi, oringi smakowało specjalnym olejem, na górnej krawędzi tulei wąski pasek silikonu. Wszystko jak w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tuleje same wpadły?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

OK, czyli nie są ani pęknięte, ani pokrzywione. Jeszcze jedno, jaką uszczelkę dawałeś pod głowicę: 0,85, czy 1,4 mm?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

Nie pamiętam, zamawiałem cały zestaw uszczelek do silnika i sprzedawca nie pytał o grubości
Z głowicami nic nie robiłem bo były ok, nie były planowane itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Oryginalnie były 0,85 lub 1,1 mm - a zamiana między nimi jest niewskazana, już nawet nie będę pisał dlaczego.

Masz te stare? Może da się je zmierzyć.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasi88    0

Poszukam starych, postaram się je zmierzyć, tylko dalej nie wiem jakie założyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pomyłka wkradła się w ostatni post.

 

Oryginalnie były:

0,65 mm (6.227.0854.005.4) - 7701456091
1,4 mm ( 6.227.0854.104.4) - 7701456241

Sprawdź na opakowaniu co masz. Czy z końcówką ...241, czy ...091?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj