Renault145

wstawienie nowego zbiornika

Polecane posty

Renault145    4

witam, mam pytanie dotyczące wstawienia do opryskiwacza slęza 1000l zbiornik o pojemności 2300l od tego producenta http://www.zptik.pl/index.php/8-dla-rolnictwa/10-zbiornik-do-opryskiwacza-typu-sleza-1000-1500-2300. i mam takie pytanie czy ktoś u nich coś juz kupywal? i jak myślicie czy rama by wytrzymała?
a może ktoś już robił takie rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

To chyba zależy, jaki masz model tej ślęzy, bo ja widziałem różne i z różną ramą. Może napisz, jaki masz profil w tej ramie (typ, wysokość). Zbiornik 2300l i tak nie wejdzie bez przeróbek ?

Jakie masz pompy i rozdzielacz ? Pytam, bo aby uzyskać efekt w beczce gdy włączysz mieszadło, musisz mieć odpowiedniej wydajności pompę lub pompy do takiej beczki. O ile dobrze pamiętam to 10% pojemności beczki na minutę, czyli pompa powinna być 230-250l/min do takiej becki, ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

o profil się nie boję. trochę spawanią by było ale to nie problem. pompe mam starego pilmeta p210 i chcę założyć Lance 15 m. i czy ta pompa wyda? a rozdzielacz 6 sekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Cytat:

Na każdy rozpylacz powinien przypadać wydatek 3 l/min, a na mieszanie cieczy w zbiorniku wydatek równy 5 proc. pojemności zbiornika.

W/g teorii na 1 sekcję rozdzielacza powinno przypadać max 5 rozpylaczy, na kursie mówili o 9.

Pompa 210l jest "na styk" do twojej konfiguracji.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

a gdybym dal mniej sekcji np 4? bo akurat mam w miarę równe pola bez klinów itd. wiec tak naprawdę wystarcza mi 2 sekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

2 sekcje to o wiele za mało. Jedna na oprysk za opryskiwaczem (szerokość kół) plus lance dzelone na pół. Czyli 5. Mieszadło zazwyczaj zasilane z filtra samoczyszczącego.

Ja bym tak zrobił, różnica w cenie między 4 a 5 sekcjami wyjdzie ci ze 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

wytłumacz mi po co mi te sekcje na lancach? obecnie mam starego pilmeta slęza i mam tylko 2 sekcje 12 metrów Lance na pół.
i nie używam sekcji. cały czas pryskam pełna lanca. bo tak mi pasują pola akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Na linii rozpylaczy występuje spadek ciśnienia cieczy, im dalej od zaworu, tym ciśnienie niższe. Aby uzyskać równomierny oprysk, maksymalnie na sekcji może być 9 rozpylaczy, optymalnie 5, aby oprysk był równomierny na całej długości lancy. Inaczej mówiąc, im dalej od sekcji, tym mniej cieczy wypryska rozpylacz. W ten sposób powstają na polu pasy słabiej opryskane. I ciężej skalibrować właściwą ilość cieczy na 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tego co pamiętam ze szkolenia to gość nam mówił jak myślicie o zmianie lancy na szersze a nie wiecie czy pompa da radę wystarczy podkręcić ciśnienie na max jak dojdzie do 5 to śmiało można zakładać większe lance 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Tu jeszcze dochodzi zmiana zbiornika na większy. U mnie gość nie teoretyzował na szkoleniu, tylko podawał konkretne wzory matematyczne. Bo co  tego, że pompa dojdzie do 5, jak końcówkami wirowymi pryska się na 10 czy 15, jak jest taka potrzeba. Ja wolę mieć tak, jak powinno być i przy zmianie końcówek nie kombinować,  że pompa nie daje ciśnienia a mieszanina w zbiorniku nie wymieszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Witam.Jak już jesteście w temacie to może mi doradzicie, bo będę robił nowe lanca do opryskiwacza i jakie kupić głowice w przystępnej cenie czy pozycyjne czy wahadłowe może ktoś ma jakieś propozycje z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

A co masz do pryskania ? Jeśli pryskasz tylko lub głownie zboża, to końcówki pojedyńcze ci wystarczą. A ma wahadłowych/obrotowych - sorry, nie znam się, która marka-firma jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

ponawiam pytanie, odnosnie wytrzymałosci takich zbiornikow jak kolega co zalozyl temat chcial kupic, tez mam chec cos podobnego zamontowac, ale pojemnosc najlepiej 1200l + zbiornik do plukania zbiornika glownego, sa jakies opinie lub propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj