Renault145

wstawienie nowego zbiornika

Polecane posty

Renault145    4

witam, mam pytanie dotyczące wstawienia do opryskiwacza slęza 1000l zbiornik o pojemności 2300l od tego producenta http://www.zptik.pl/index.php/8-dla-rolnictwa/10-zbiornik-do-opryskiwacza-typu-sleza-1000-1500-2300. i mam takie pytanie czy ktoś u nich coś juz kupywal? i jak myślicie czy rama by wytrzymała?
a może ktoś już robił takie rzeczy?

jahooo    678

To chyba zależy, jaki masz model tej ślęzy, bo ja widziałem różne i z różną ramą. Może napisz, jaki masz profil w tej ramie (typ, wysokość). Zbiornik 2300l i tak nie wejdzie bez przeróbek ?

Jakie masz pompy i rozdzielacz ? Pytam, bo aby uzyskać efekt w beczce gdy włączysz mieszadło, musisz mieć odpowiedniej wydajności pompę lub pompy do takiej beczki. O ile dobrze pamiętam to 10% pojemności beczki na minutę, czyli pompa powinna być 230-250l/min do takiej becki, ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Renault145    4

o profil się nie boję. trochę spawanią by było ale to nie problem. pompe mam starego pilmeta p210 i chcę założyć Lance 15 m. i czy ta pompa wyda? a rozdzielacz 6 sekcyjny.

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    678

Cytat:

Na każdy rozpylacz powinien przypadać wydatek 3 l/min, a na mieszanie cieczy w zbiorniku wydatek równy 5 proc. pojemności zbiornika.

W/g teorii na 1 sekcję rozdzielacza powinno przypadać max 5 rozpylaczy, na kursie mówili o 9.

Pompa 210l jest "na styk" do twojej konfiguracji.

Edytowano przez jahooo

Renault145    4

a gdybym dal mniej sekcji np 4? bo akurat mam w miarę równe pola bez klinów itd. wiec tak naprawdę wystarcza mi 2 sekcje

jahooo    678

2 sekcje to o wiele za mało. Jedna na oprysk za opryskiwaczem (szerokość kół) plus lance dzelone na pół. Czyli 5. Mieszadło zazwyczaj zasilane z filtra samoczyszczącego.

Ja bym tak zrobił, różnica w cenie między 4 a 5 sekcjami wyjdzie ci ze 40zł.

Renault145    4

wytłumacz mi po co mi te sekcje na lancach? obecnie mam starego pilmeta slęza i mam tylko 2 sekcje 12 metrów Lance na pół.
i nie używam sekcji. cały czas pryskam pełna lanca. bo tak mi pasują pola akurat

jahooo    678

Na linii rozpylaczy występuje spadek ciśnienia cieczy, im dalej od zaworu, tym ciśnienie niższe. Aby uzyskać równomierny oprysk, maksymalnie na sekcji może być 9 rozpylaczy, optymalnie 5, aby oprysk był równomierny na całej długości lancy. Inaczej mówiąc, im dalej od sekcji, tym mniej cieczy wypryska rozpylacz. W ten sposób powstają na polu pasy słabiej opryskane. I ciężej skalibrować właściwą ilość cieczy na 1 ha.

szczypka    174

z tego co pamiętam ze szkolenia to gość nam mówił jak myślicie o zmianie lancy na szersze a nie wiecie czy pompa da radę wystarczy podkręcić ciśnienie na max jak dojdzie do 5 to śmiało można zakładać większe lance 

jahooo    678

Tu jeszcze dochodzi zmiana zbiornika na większy. U mnie gość nie teoretyzował na szkoleniu, tylko podawał konkretne wzory matematyczne. Bo co  tego, że pompa dojdzie do 5, jak końcówkami wirowymi pryska się na 10 czy 15, jak jest taka potrzeba. Ja wolę mieć tak, jak powinno być i przy zmianie końcówek nie kombinować,  że pompa nie daje ciśnienia a mieszanina w zbiorniku nie wymieszana.

Krzychu13    0

Witam.Jak już jesteście w temacie to może mi doradzicie, bo będę robił nowe lanca do opryskiwacza i jakie kupić głowice w przystępnej cenie czy pozycyjne czy wahadłowe może ktoś ma jakieś propozycje z góry dziękuje i pozdrawiam.

jahooo    678

A co masz do pryskania ? Jeśli pryskasz tylko lub głownie zboża, to końcówki pojedyńcze ci wystarczą. A ma wahadłowych/obrotowych - sorry, nie znam się, która marka-firma jest lepsza

Jarek90    4

ponawiam pytanie, odnosnie wytrzymałosci takich zbiornikow jak kolega co zalozyl temat chcial kupic, tez mam chec cos podobnego zamontowac, ale pojemnosc najlepiej 1200l + zbiornik do plukania zbiornika glownego, sa jakies opinie lub propozycje?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez Kondzio342
      Witam. Zamierzamy wymienic w naszym gospodarstwie opryskiwacz na nowu lub dobra uzywke wielkosc okolo 600l. pracowal bedzie na obszarze 15ha z ursusem 3512. Obowiazkowo koncowki do RSM. Co polecacie nowy czy uzywka jaka pompa no co zwrocic uwage. Oczywiscie w rozsadnej cenie.
    • Przez asmodan28
      Mam zamiar kupić jeden z wymienionych opryskiwaczy. Który według was jest lepszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi, ew zalety jednego lub drugiego lub wady.. z góry dziękuje 
    • Przez BaRtEk7710
      Witam mam pytanie odnośnie sklejania zbiórnika z tworzywa sztucznego w opryskiwaczu. W tamtym roku obkleiliśmy cały dół opryskiwacz żywicą poliestrową i kawałkami waty szklanej lecz chemia przegryzła ją w paru miejscach. Czym można sklecić aby wytrzymał to trochę dłużej i czy lepiej sklecić od środka czy od zewnątrz?
    • Przez simpleNICKpl
      Tak jak w temacie. Który według was lepszy? Opryskiwacz ciągany. Ma mieć 1500l, belke 15 metrów skladaną w X, rozwadniacz oraz komputer sterujący dawką oprysku i hydrauliką. Brany będzie na unie więc dlatego porównuje tylko te dwie marki. Pracował będzie na ok 100-120 ha.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.