Piotrekk9540

Jak często dolewacie olej do skrzyni w waszych kubotach ?

Polecane posty

extrabyk    5592

Wszystko zależy od tego jak szczelne są układy w maszynach, które współpracują z ciągnikiem bo raczej Kubota sama oleju nie gubi nie licząc tych kilku kropel, które wypłyną przy każdym podpinaniu i odpinaniu przewodów do szybko złączy. To samo dotyczy ładowacza czołowego jeśli jest na Kubocie.

Ja ostatnio dolałem 5 litrów ale to dlatego,że wymieniałem olej w przyczepie przez wyciskanie starego oleju tym z Kuboty a wcześniej to samo zrobiłem z siłownikiem w kosiarce dyskowej. Przyczepa to stara Krone na dwóch małych siłownikach plus ten z dyskowej i te 5 litrów wystarczyło by uzyskać stan.

Jeśli o to pytasz to pewnie masz jakieś duże ubytki. Postaraj się jak najszybciej uszczelnić "lejącą" maszynę bo szkoda dość drogiego oleju i szkoda Praktycznie nowego ciągnika na to by szukać tańszych zamienników. Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam, dlatego że niezbyt często przepinam maszyny, a osprzęt zdarza mi się zmieniać maksymalnie 3x w tygodniu i zauważyłem brak stanu oleju. Czy jest to możliwe żeby ciągnik który ma przepracowane 600 mth pobierał olej ? 

Edytowano przez Piotrekk9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Przekładnia oleju nie pobiera :D

Przejrzyj dokładnie maszyny z którymi chodzi Twoja Kubota oraz osprzęt do ładowacza. Pamiętaj,że jak masz gdzieś nawet dość mały przeciek to przy każdym podaniu oleju pod nie małym przecież ciśnieniem przez ileś tam godzin ulecieć może nawet sporo.

Jeśli masz dopiero 600 godzin to znaczy,że masz jeszcze olej od nowości. Kup 5 litrów takiego oleju ka masz w ciągniku. Postaw ciągnik na równym. Daj olejowi spłynąć o ostygnąć a następnie dolewaj stopniowo. Na początek wlej 2 litry. Odczekaj chwilę i sprawdź poziom. Jeśli jeszcze za mało to dolewaj dalej ale lepiej tak po litrze żeby niepotrzebnie nie przepełnić układu bo to bywa gorsze niż trochę za niski stan.

Który masz rocznik Kuboty, jaki model i jaki olej w przekładni ? Ja mam zalany Super UDT.

Zapomniałem dodać,że jeśli masz ładowacz to poziom oleju sprawdzaj przy takim położeniu wszystkich siłowników ładowacza żeby były "schowane" bo jak nawet trochę uniesiesz ładowacz i jeszcze wychylisz do przodu to sporo oleju idzie w siłowniki a to może "zafałszować" pomiar poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@extrabyk, z jakiej racji masz zalany super UDT jak on jest do GX-ów? :) Super UDT to olej do przekładni z półbiegami a co ciekawe do M7 stosowany jest zwykły UDT :P


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Z tego co się dowiedziałem Kubota sama zaleca stosować Super UDT w krajach gdzie występują zimą niskie temperatury. Tak więc moja M7060 jest zalana tym olejem a w silniku też jest inny niż serii 40 z racji tego,że seria 60 ma DPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Ta jasne, podniesiesz trochę ładowacz i już nie ma stanu oleju, przy jedostronnym zgoda, a przy.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@extrabyk, ale to musiał Ci najwyżej diler to zmienić na Super UDT bo standardowo jest zwykły UDT :)  A w silniku masz 10W-40 bo do starszych wersji bez DPF jest stosowany 15W-40 :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Według instrukcji olej przekładniowy do M7060 to UDT lub Super UDT.  Zaleca się właśnie Super UDT również ze względu na lepsze właściwości w niskich temperaturach.

W silniku mam Ultraactiwe LE 10W40, który ma lepsze właściwości latem od 10W30 a zimą od 15W40

Różnice w cenie między tymi olejami jest na tyle mała,że chyba warto lać lepszy zwłaszcza,że to są nowe ciągniki i to kupione za dużą kasę więc nie ma co pozornie oszczędzać.

Do silników starych ciągników leję Turdus a do przekładni Agrol U i mam dobry kompromis między jakością a ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez JacekL
      Dzień dobry, stoję przed wyborem nowego ciągnika około 100KM. Po dłuższych obserwacjach rynku najprawdopodobniej będę wybierał pomiędzy dwoma: MF 5711 i Kubotą M5111. Cena podobna tzn. około 165 tyś netto w podstawie.  Ciągnik będzie głównie pracował z kosiarkami (sadownicza, rotacyjna 2m, bijakowa tylno-boczna), czasami przyczepę z ziemią pociągnie. Zależy mi też na tym żeby był w miarę prosty bez nadmiernej ilości elektroniki. Skrzynia też jak najprostsza, mechaniczna. To jest mój pierwszy zakup ciągnika dlatego prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Czy może jeszcze jakiś inny ciągnik byłby godny uwagi?
    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj