marcin_k24

Produkcja sadzonek warzyw w multiplatach na sprzedaż

Polecane posty

marcin_k24    0

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na tym forum, a trafiłem tutaj z konkretnego powodu. W przyszłym roku planuję modernizację swojego gospodarstwa i od 2018 roku rozpocząć produkcję na sprzedaż sadzonek warzyw gruntowych w multiplatach (kalafior, brokuł, seler, kapusty itp). Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z Was koledzy i koleżanki byłby chętny do zakupu takich sadzonek. Ja pochodzę z woj. lubelskiego, ale oczywiście możliwy były transport na terenie całego kraju. Robię teraz orientacyjne rozeznanie w rynku, bo nie chciałbym przeinwestować na początku działalności. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin_k24    0

Okolice Lublina. Cena jeszcze nie jest znana, jestem w trakcie pisania biznesplanu. A jaka jest cena na rynku sadzonek w multiplatach brokuła, kalafiora i selera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

zadzwoń do krasonia i sie zapytaj w mojej okolicy większość bierze od niego


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

małopolska 17 zł za wychodowanie palety 160 sztuk. nasiona zlecającego. Takie są stawki ale raczej w małopolsce za dużą masz konkurencje bo jest kilka producentów i z tego co wiem to już miliony sztuk produkują i wysyłają na całą polskę. Ale ogólnie 100 paletek kalafiora to załóżmy za 16 tyś sztuk cza zapłacić 1700 zł bez nasion oczywiście a ja w swoim tunelu 7x33 wychoduję tyle samo sztuk  za max 800-900 zł bo jak mrozów nie ma to ino się lekko tli w piecach. tak że raczej ludzie sami zakładajhą sobie farmery koło domów. ps: Krasoń był w kielcach na targach to mi za paletkę kapusty włoskiej wołał 22 złote ale przy zamówieniu 100 tyś sztuk + transport 4 zł za kilometr sobie liczy tak że by mnie to sporo kosztowały a selery po 30 gr miał sadzonki a w skupach 50 gr kilo mytych......

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin_k24    0

Większość producentów sami hodują rozsadę, ale część nie ma na to czasu i woli po prostu kupić i mieć problem z głowy, i właśnie na takich klientów liczę :D Krasoń ceny ma spore, ja myślę, że jestem w stanie wyhodować i sprzedać paletkę w cenie około 12-14 złotych, a seler to już w ogóle cena trochę kosmiczna, może naciowy sprzedawał :) . A większość produkuje na zwrotnych, czy bezzwrotnych paletkach? Krasoń ma swoje multiplaty, a jak to wygląda u innych producentów?

Edytowano przez marcin_k24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

U innych wygląda to tak że albo kupuje się paletki nowe i daje albo producent kupuje w swoim zakresie i wlicza w cenę. Nie chcą siać w starych ponieważ są z grzybami i bakteriami a co za tym idzie duże ryzyko choroby + więcej zabiegów fungicydami,. Tak samo jest z nasionami choć i tak czy siak to jest totolotek bo nie wiadomo co ci firma wsiała i czy wsiała to co im dałeś....Powiem tak, ja osobiście hoduję sobie około 300 tyś sztuk różnych warzyw rocznie  , sytuacja na rynku jaka jest to każdy wie Ceny na poziomie opłacalności ŚOR drożeją nawozy tak samo i wydaję mi się a wręcz jestem przekonany że ludzie odchodzą już od masowej produkcji warzyw. Dużo osób poszło w korzeń w pietruszki marchewki ziiemniaki po prostu "lekka zmechanizowana praca" tak że nie wiem co będzie dalej ale ja bym to przemyślał jeszcze parę razy  ps: Umiesz liczyć, licz na siebie..

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin_k24    0

Co do nasion to jest to kwestia zaufania, klient musi jednak zaufać, że nie zostanie oszukany i będzie miał to co zamówił w najwyższej jakości. Z drugiej strony producent sadzonek MUSI, ale to podkreślam MUSI być uczciwy co do klienta, bo o tego jest niezmiernie trudno w dzisiejszych czasach i zwyczajnie nie opłaca się oszukać kogoś na kilka złotych, bo później opinia idzie w świat. Co do kwestii opłacalności w naszym Kraju to już inna sprawa, faktycznie ceny warzyw są bardzo niskie, z moich obserwacji wynika, że coraz mniej jest małych producentów warzyw a pozostają na rynku mocni gracze i między innymi w nich pokładam nadzieję na nawiązanie współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie w wiosce jest około 30 ha brokuła więc możemy po negocjować, szczególnie  że mamy do siebie rzut beretem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

żeby wyprodukować rozsadę to nie pytaj po ile ją sprzedasz tylko czy umiesz ją wyprodukować bo ja co roku robię sobie ok.100tysięcy sadzonek różnych warzyw i w 15 letnim doświadczeniu zawsze coś nie wychodzi, nie ma lekko a jeżeli nigdy nie robiłeś rozsady bo piszesz, że robisz biznesplan to ciężko to widzę bo jeden dzień słońca albo krople zbierające się na folii mogą spowodować że guzik z tej rozsady bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin_k24    0

Biznesplan jest potrzebny do uzyskania odpowiedniego kredytu/dofinansowania do rozpoczęcia działalności. Nie myl proszę pisania biznesplanu z brakiem doświadczenia. A co do słońca lub jego braku, kropli wody, zimna i innych niedogodnościach, to skoro od 15 lat robisz sadzonki dla siebie, to wiesz, że na wszystko są sposoby  ;) Pozdrawiam.

 

Malkolm, dobrze wiedzieć, że jest ktoś z moich okolic z kim można nawiązać współpracę. :D

Edytowano przez marcin_k24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ok  jeżeli mówisz że masz na myśli dużych plantatorów proszę opisz jaką chcesz wykonać inwestycje jakie tunele , technike ogrzewania i nawadniania oraz ile ludzi przy tym będzie pracowało chcę tak wiedzieć tylko dla siebie , konkurencji ci na pewno nie zrobię:) tak że pisz śmiał a coś doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. Jestem zainteresowany odkupieniem multiplatów po warzywach 252 oczka wiem ze pan krasoń sprzedaje w takich multiplatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj