Zieleniak

Łupiarka do kamieni polnych

Polecane posty

Zieleniak    5

Witam wszystkich. Z uwagi iż mam dosyć sporo kamienia polnego różnej wielkości chcialbym go użyć do wylożenia placu przed domem. Zależy mi aby każdy kamień rozłupywać na pół aby był w miare równy. Młotkiem to raczej odpada zastanawiam sie nad zrobieniem jakiejś małej łupiarki. Moze ktos już zrobił lub ma takie urzadzenie? Wszelkie rady mile widziane pozdrawiam.

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Kruszec faktycznie za darmo, ale to nie takie proste jak ci się wydaje. Musisz w pierwszej kolejności płukać kamienie w celu pozbycia się resztek ziemi. A najlepiej będzie ( oczywiście jak masz tego kamienia naprawdę dużo) zamówić kruszarkę  lub zawieść kamienie do kruszenia. Dobierzesz sobie frakcje jako będziesz chciał, i bez roboty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Chodziło mi bardziej a taką prasę http://sprzedajemy.pl/wielofunkcyjna-maszyna-do-lupania-kamienia-naturalnego-sy-080-nr6702682. Nie chodzi mi o przemysłową działalność ani o łupanie nie wiadomo jak wielkich kamieni (max do 30 cm średnicy). Coś na własny użytek bardziej. Wyżej podana prasa ma nacisk 30 ton. Zwykła prasa hydrauliczna ręczna za 800 zł ma nacisk około 20 ton. Dobranie odpowiedniego ostrza, pompy hydraulicznej napędzanej silnikiem 5kW rozdzielacza np od cyklopa i odpowiedniego siłownika powinno dać jakiś efekt. Na razie tak sobie czytam i pytam. Cena gotowego kamienia łupanego to około 300 zł za tonę czyli nie tak mało. A licząc transport do firmy kruszącej kamienie oraz cenę za samą usługą to mija się z celem jak dla mnie bo mam po prostu daleko i lepiej już  kupić gotowy produkt

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Zauważ że maszyna z linku jest w stanie łupać płyty o grubości do 3 cm, więc podejrzewam że 30 ton na kamienie polne to zbyt mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego chwila chwila 30 zł za tonę a nie 300 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej 300 za kamień polny łupany.

Kostka granitowa szaro-ruda u nas po 170 zł/t za 10 i wychodzi z niej około 6 metrów.

Jak łuparka to musi być taka ja Zieleniak podał  w filmie z nożami z widią z góry i z dołu, inaczej kamień nie pęknie tak jak się chcę, albo go rozkruszy w kawałeczki.

Za przerób kamienia u nas biorą z 30-40 za tonę ale polniak to wątpie żeby chcieli przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj