młody17

New Holland TDD

Polecane posty

timasz    55

w mojej miejscowosci przedsiebiorca budowlany ma dwa tdd 80 jeden ma okolo 2 lat a drugi pol roku oba pracuja cale dnie siostrzeniec wlasciciela mowi ze to bardzo dobre maszynki jeden pracuje z turem i przez 2 lata nic sie nie zepsulo a operatorow mial juz z 20 jakie jest ich spalanie to wam nie powiem podobno w kabinie jest dosc glosno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

ja jestem Użytkownikiem NH TDD i oceniam go pozytywnie : Hydraulika wystarczajaco mocna jak na moje potrzeby , kabina funkcjonalna choć wszystkie podzespoły załaczane sa mechanicznie, silnik wmiare oszczędny i nie miałem takze z nim problemów ładnie mruczy i siły mu nie brakuje, jedyna wada to sałaba amortyzacja kabiny fatalnie sie jedzie bo naszych drogach trzęsie jak fra.....a ! dodam tylko ze idzie sie przyzwyczajić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
ja jestem Użytkownikiem NH TDD i oceniam go pozytywnie : Hydraulika wystarczajaco mocna jak na moje potrzeby , kabina funkcjonalna choć wszystkie podzespoły załaczane sa mechanicznie, silnik wmiare oszczędny i nie miałem takze z nim problemów ładnie mruczy i siły mu nie brakuje, jedyna wada to sałaba amortyzacja kabiny fatalnie sie jedzie bo naszych drogach trzęsie jak fra.....a ! dodam tylko ze idzie sie przyzwyczajić.

 

Co powiesz o odpowiedniku twego modelu ale w wersji TL.Nie wiesz jak się ceni odpowiednik twego, no i czym sie rozni.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

TL jak najbardziej wspaniałe ciagniki. Na dzień dzsiejszy mój tata lekko załuje że nie wzioł TL no ale cóż nie ma co tragizowac. TDD też jest dobrym sprzetem , co do TL to mi sie bardzo podoba i polecam jak Bozia da zdrówko, chęci to w przyszłosci juz ja postaram sie o T5540 albo T6020. ale to daleka przyszłosc. różni sie tym ze ma mozna miec elektrohydrauliczny rewers,półbiegi, załaczane podzespoły za pomoców guziczków a nie na wajche. TL nie ma zwolnic. to chyba tylko ważniejsze róznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole kupili ostatnio taka maszynkę z turem. Ciągnik nawet fajny, mało jest w nim elektroniki, a wszystko jest praktycznie załączane mechanicznie. Dardzo dobrze spisuje się jojstik sterujący turem, fajne ma też radio.

Jak narazie nie miałem zbyd wielu okazji nim pojeździć, ale denerwuje mnie umieszczenie po lewej stronie lewarka do zmiany kierunku jazdy. Chociaż pewnie da się do tego przyzwyczaić.

 

 

Nie jestem pewien, ale mój kolega twierdzi że ten NH nie ma dociążania na podnośniku. Ja się za bardzo na tym jeszcze nie znam, ale możliwe jest to??

Jak ciągnik jest zgaszony, to lagi można bez problemu ręcami podnieśc do góry tak jak np. w C-330. Nie wiem czy to normalne, czy nie, ale z tego co wiem to zazwyczaj nie idzie tego ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Nie jestem pewien, ale mój kolega twierdzi że ten NH nie ma dociążania na podnośniku. Ja się za bardzo na tym jeszcze nie znam, ale możliwe jest to??

Jak ciągnik jest zgaszony, to lagi można bez problemu ręcami podnieśc do góry tak jak np. w C-330. Nie wiem czy to normalne, czy nie, ale z tego co wiem to zazwyczaj nie idzie tego ruszyć.

 

To nie jest normalne, powinieneś tego nie ruszyć w ogóle, widać, że jest to bardzo uboga wersja New Holland TDD jeżeli można rękami bez problemu podnieść cięgła. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w mniejszych ciągnikach to normalne np w mf 255, a czy ta tylna długa szyba w td nie przeszkadza, przecież z maszynami z tyłu może wchodzicw kolizje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
To nie jest normalne, powinieneś tego nie ruszyć w ogóle, widać, że jest to bardzo uboga wersja New Holland TDD jeżeli można rękami bez problemu podnieść cięgła. <_<

Moze tak jest tylko gdy podnosnik jest ustawiony w pozycji plywajacej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Moze tak jest tylko gdy podnosnik jest ustawiony w pozycji plywajacej???

 

Tego to ci już nie powiem bo nie mam NH TDD <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

Mam pytanie do Użytkowników NH TDD lub do specjalistów w dziedzinie elektryki wczoraj zauwazyłem ze podczas hamowania nie mam stopu. a wrecz to chyba stop sie swieci zamiast światła drogowe (sam nie wiemdokładnie) czym moze to być spowodowane i w czym szukac winy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No to będziesz musiał poważniejszego fachowca poszukac chyba... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
Moze tak jest tylko gdy podnosnik jest ustawiony w pozycji plywajacej???

To jest jak najbardziej normalne.

NH TD ma 4 tryby ustawienia podnośnika: siłową, pozycyjną, mieszaną i pływającą.

I właśnie w pływającej dolne cięgła możesz podnieść ręką spokojnie. A pozycję pływającą załączasz jak obie dźwignie (siłowa i pozycyjna) są opuszczone na sam dół.

 

Olejniczek za bezpiecznikami są jeszcze takie kostki prostopadłościenne, regulatory czy coś (nie pamiętam nazwy) może to któryś z nich padł?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy chwali swoje ja tez mam nh td95d ciagniczek jak narazie chodzi luxxx w porownaniu do zetora forterry 9641 to maly ciagniczek a koni ma tyle samo i tako samo robote wykona i moim zdaniem jest mniej awaryjny a cena jest podobna a no i oczywiscie duzo mniej spali w nh tdd wszystko jest mechaniczne?? moj braciak ma 2 TD95D i niemial zadnych awari tak samo jak i ja. a drugi braciak ma dosc duze gospodarstwo ponad 120h i ma ciagniki wszystkie new hollandy prawie kazdy model TND, TDD, TL, i teraz przyprowadzil TM zamiast JD 130km bo mowil ze to czolg ile wlales to spalil wiec i ja wybralem nh i jestem z niego bardzo zadowolony moge kazdemu go polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

podaj jakies konkrtne wartosci spalania twojego tdd i ile masz mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

W nowej Top agrze jest test 5 traktorów o mocy 80km w tym Tdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ciekawe, już nie mogę się doczekać na nowy TopAgrar.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no no moze i do mnie listonosz dzis przywiezie ciekawe jak nh tdd wypadl na tle konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No ja już mam ten TA, i fakt jest test 5 ciągników, w tym TD80D i Proximy 8441, no i potwierdziło się to, że obaj producenci mierzą w innych normach moc, więc Zetor jest mocniejszy. Ogólnie ciekawy test, tylko ciągniki dosyć różne w wyposażeniu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Straszycie w innych tematach że części drogie że jakośc wykonania kiepska i tandetny, ale moze i kiepska jakosc ale jak an new hollanda ale nie pronara czy ursusa. Wkońcu niby nic nei ma prawa się psuc, ale jak znalazłem w galerii że za naprawę sprzęgła za same części kosztowało 3 tys pln to jest jednak bardzo dużo,

 

 

Nie wstydzcie się i pochwalcie ile kosztują inne naprawy w td? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jak jakieś będę miał (oby nie) to się napewno "pochwalę".


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak tylko popatrz na pojemnośc zetora i na pojemnośc NH TDD i zauważ że NH nie ma turbiny ale to tylko taki mały szczegół


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
tak tylko popatrz na pojemnośc zetora i na pojemnośc NH TDD i zauważ że NH nie ma turbiny ale to tylko taki mały szczegół

A co przez to chciałeś powiedzec? Rozumiem porównywac kubote która ma chyba 3 l pojemności tylko, ale w td jest 4l a w zetorze 4,15 to chyba nie wielka różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Według mie seria td jets dobra do pracy z turem. I przystosowany do prac w 120ha gospodarstwach jakbym miał powiekszać areał to bym wzią albo Mtz 95,2 albo NH td95d. Szwagier ma takiego i miał w nim drobne awarie a tak to sie dobrze spisuje. A przy jego rozmiarach to i tak dobrą prace wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj