lukasz345

New Holland 133 Clayson

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdruj77    3

a w którym miejscu trzeszczy morze pompa hydrauliczna a jaki olej jest w układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

dzięki za odpowiedzi jak przejrzę na włączonym silniku co i jak to opiszę dokładnie, o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bmwe46    0

potrzebuje bloku silnika do tego kombajna (silnik FORD) jeżeli ktoś ma to proszę o kontakt 695159006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Witam!! Panowie potrzebuje rady jaka powinna być szczelina wlotowa i wylotowa między klepiskem a cepami na skręconym klepisku w kombajnie new holland? wymieniam klepisko i cepy i niewiem dokładnie jaką szczeline ustawić. prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

ja mam klepisko na 2 dziure od młocarni przy życie strasznie śrutuje słome i ziarno a przy jarych trzeba dosunąć obroty mam na poziom 5 (ta skala na dole przy "obudowie" dźwigni zmiany biegów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
ja mam klepisko na 2 dziure od młocarni przy życie strasznie śrutuje słome i ziarno a przy jarych trzeba dosunąć obroty mam na poziom 5 (ta skala na dole przy "obudowie" dźwigni zmiany biegów)

Jak ci srutuje to nie klepiskiem tylko obrotami ustawiaj. Klepiskiem tylko do wymlacania a jakosc ziarna obrotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

tam jest skala od 1 do 5 z tym ze gwint jest bardzo zardzewiały. na jaka cyfre nastawic do młocenia żyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chodzi ci zapewne o "wiatr". Ja mam ustawione na 3 i tylko do rzepaku i owsa zmniejszam. Jak zaczyna gubic to sitami reguluje tak zeby niegubił i zboze było czyste-metoda prób i błedów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koziol    0

Witam. Mam Nadzieje że ktoś jeszcze tematem teko kombajnu się interesuje gdyż mam problem. W czasie ostatnich żniw uszkodziłem rozdzielacz oleju od wspomagania kierownicy. Po rozkręceniu, złożeniu i zamontowaniu okazało się że wspomaganie działa ale słabo. Nie działa tak jak kiedyś. Czy ktoś posiada katalog serwisowy jak ten rozdzielacz poprawnie złożyć i jak podłączyć do niego przewody olejowe?? Proszę o jakąkolwiek pomoc gdyż ten problem blokuje inne prace remontowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyplomant    0

jak będę w domu to zobaczę co się da zrobić, mój tata ma katalog do tego kombajnu jeden niemiec przysłał nam go kiedyś. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

wiecie moze ile litrów oleju nalezy wlac do silnika chciałbym zmienić na turdusa tylko nie wiem ile go trzeba wlac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

oleju od 10 do 15l powinieneś się zmieścić ale niepowiem dokładnie bo ja olej do kombajnów kupuje w 30l bańkach

panowie a jaki macie napęd kosy taki jak w bizonie?? jak wam się sprawują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolmax    0

Koledzy i ja dołożę kilka złów o tej żółtej rakiecie bo 8 sezonów na nim ganiałem i wiem o nim praktycznie wszystko i tak:

napęd kosy tak jak w bizonie kilka modeli wyżej ma już szumachera jest to ciekawsze rozwiązanie bo tak nie szarpie ale jak coś padnie to już gożej no i jak byś robił sobie stół do rzepaku to taniej kupisz.

Jeśli chodzi o silnik to ja swój zagotowałem 3 razy do takiego stopnia ze aż zgasł a mimo to i tak działał jeszcze parę lat aż w zeszłym sezonie padł rozrząd ale używany silnik (pasuje od ciężarówki) 2500zł i chodzi jak złoto.

No i jeszcze te nieszczęsne ośki pęka zawsze ta dłóższa przy mocowaniu do piasty -przerabiałem od bizona 2 razy i w końcu wymieniłem na oryginał i na nazie spokuj (jedna zasada cofać na maxymalnie niskich obrotach i broń boże szarpać)

Edytowano przez lolmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztrauser    0

ja mam claysona 122 o roku prod nie bede pisał bo az wstyd i śmigałem na nim 4 sezony silnik 4 cylindrowy forda jak na razie największa awaria to zużył się pasek od alternatora :) przydał by się większy oczywiście NH bo tym żeby hektar wymłócić to trzeba trochę sie pomęczyć ale maszyna co do konstrukcji i awaryjności to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyplomant    0

Witam serdecznie.

Posiadamy NH Claysona już z 10 lat jak nie dłużej. Sprzęt pierwsza klasa praktycznie bezawaryjny. Jedyny minus tego kombajnu to słaba półoś napędowa z prawej strony (dłuższa). Ukręciła się nam już 3 razy.

 

Poszukuję do kupienia półoś napędową do NH Clayson m-133. Chodzi o dłuższą półośkę. Może ktoś ma namiary na takową? Proszę o kontakt. Bartek 511-660-424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Mam CLAYSON 140 bez "m"czy o to chodzi, mam go od 2002 roku czyli 10 sezonów nim przepracowałem, czy lepszy od innych, nie wiem bo to mój pierwszy kombajn.

Obserwując innych Bizonami to ja najmniej stoję a Clasy to nawet o nich nie wspomnę innych u mnie na terenie niema, kiedyś obrabiałem 250 ha nim teraz tylko lekko ponad 100, ostatnie susze u mnie działają tak ze on pracuje na 50% mocy a pamiętam rok 2002 jak zborze było dobre i słomy dużo to prasy kostkujące nie dawały za nim rady i się rwały.

Mam heder 4,5 m koszenia nie spotkałem 2 takiego, silnik forda 6 nie da się go za***ać. 3 razy zgasł gdy olej wyciekł z pompy paliwowej, ale po dolaniu nowego oleju odpala jak nówka.

Chcesz taki zakupić czy masz taki.

W ostatnich latach troszkę w niego zainwestowałem jak są jakieś pytania to służę swoją wiedzą a troszkę jej mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Do 140 pasuje od bizona do 133 hyba też (łańcuch, podajnik, zębatki na dole - zalecam odrazu wymienić, zębatka i sworzeń napinający na górze to ja przerabiałem na bizonoski bo w new holland jest trosze inaczej i inaczej się napina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryc902    0

dzieki za post i link ale chodziło mi o obudowe :) jest tak zgnita i przerzarta ze mieli kłosy i musze wyminic a nie wiem czy bedzie pasował od bajzona 40stki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Koledzy czym sie rożni Clayson 133 od 135 i od New Holland 1520?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj