lukasz345

New Holland 133 Clayson

Polecane posty

tomacha001    5

unie sąsiad młóci takim sprzętem mu przez 3 lat dobrze dużo części pasuje od bizona jak coś to pw lub na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Dziękuje Tomacha001!, dzisiaj przyjechał ten kombajn do mnie i postawiliśmy go w garażu. Trochę trzeba dołożyć, rdzę z hedera oskrzybać i mam takie pytanie czy podajnik kłosowy i pochyły pasuje od bizona. Zauważyłem też że dźwignia, którą sie gasi silnik jest urwana i nie wiemy co zrobić.Gdybyś mi pomógł, byłbym ci bardzo wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

dobrze

 

podajnik kłosowy zmierzyliśmy z tatą i pasuje od Bizona, podajnik pochyły też, tylko pas ciągnący heder jest 4mm dłuższy i będzie chodził po bokach napinacza. Wiem to bo brat sprzedawcy ma new hollanda i też składa go z polskich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z pasami do tych modeli nie ma problemu.W agromie w Koszalinie maja wszystkie pasy do tego modelu i do kazdego innego NH,sa to zamienniki ale pasuja idealnie.Wiem bo mam 2 NH 1520 i 8070 i wszystkie pasy od nich biore.Ceny sa normalne a nawet niskie. Nie kombinuj nic od Bizona tylko oryginala zaloz i bedziesz mial spokoj.

Moga ci przeciez wyslac kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Najbardziej jestem zadowolony z sit. Nie potrzeba nic przekładać. Tam jest taki drut i szczeliny się przestawia.

 

Mam takie pytanie:z jaką siłą trzeba napiąć łańcuchy podajnika pochyłego do pracy? W wiatraku na łożysku jest luz i nie wiem czy wytrzyma ten sezon. Łożyska mam ale zmiana łożysk wymaga pracy i czasu. Trzeba zdjąć kilka szajb i pasów. Żiwa niedługo i nie wiem czy się wyrobimy. A mógł być nasz w lutym... ;)

Dzisiaj założyliśmy łańcuch podajnika pochyłego od Rekorda i po drobnych przeróbkach pasuje idealnie. Jednak cena polskiej części od zachodniej dużo się różni.

Łańcuch rekorda jest grubszy, musieliśmy szczebelki rozwiercać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek32    0

Mam NH Clayson 135 on jest bardzo podobny do 133 i chyba poszła mi skrzynia,ponieważ biegi wchodzą,a nie jedzie może ktoś miał podobny przypadek i wie jak się do tego zabrać potrzebuję również instrukcję obsługi i katalog części jeśli ktoś posiada proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moze po prostu zerwałes tarcze sprzegłowa.Wystarczy klapke w obudowie sprzegla odkrecic i podpatrzec czy sie kreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Znajomy ma NH claysona i kiedyś urwało mu półośkę to jeden sezon stał a potem jakiś zakład rzemieślniczy dorobił.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

a jaki masz w nim silnik. ja mam claysona m122 z silnikem deutscha nawet w mrozy jak go przapalam to bez problemu. a akumulator ma juz z 5lat a smigał w polonezie traku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A z którego roku te wasze NH? Bardzo starocie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Mój jest z 1971 silnik narazie chodzi bardzo dobrze, a z rocznikami jest bardzo różnie, czasem kombajn ma 40 lat i jest w lepszym stanie od tego który jest z dajmy na to 1990 roku, wszystko zależy od kombajnisty umiejętności dbania o maszynę nie przeciążania jej, od areału jaki powala w sezonie, częstego smarowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

witam ponownie mam problem ostatnio z kombajnem mianowicie można kierownicą kręcić na postoju przy wyłączonym silniku a koła ani drgną! :P , oleju jest pełny zbiorniczek świeżego. Co się mogło uszkodzić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

kurde tak się robi że trzeszczy gdy się używa hydrauliki(pisałem o tym z @szczewko) cokolwiek by sie nie podnosiło/opuszczało trzesczy z kierownicą jest to samo a wracając do pytania to nie da się skręcać kołami przez te trzaski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj