Zaloguj się, aby obserwować  
cyborg15

Problem z pługiem kverneland

Polecane posty

cyborg15    0

Witam

Kupilem w tym roku nowy pług kverneland EM100 i na kazdym korpusie niedocina on 10cm. Zadzwonilem to serwisu to powiedzieli ze te pługi tak maja to zapobiega zsypywaniu sie ziemi. Czy to prawda? i czy to nibedzie przeszkadzało w robieniu podorywek?? Pozdrawiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

To zmiejsz szerokość roboczą... po często na największej szerokości nie docina do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

U mnie w AB 100 jest tak samo ale chociaż można zmniejszać szerokość orki .


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

na moje pijane oko to nawet na pierwszym zdjęciu widać ze korpusy zostawiają omijaki a tak wiele pługów ma zle myślałem ze tylko z regulaca szerokości orki a tu może mniejsze korpusy i lemiesze i później mówią ze ten pług ma małe opory robocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Niedocina bo przy głebokiej orce te 10 cm i tak by sie odwrociły pod naporem ziemi.Jedynym wyjsciem do podorywki jest kupienie dłuższych lemieszy.

A po drugie podorywka takim obrotowym to chyba bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Czemu bez sensu? Według mnie podorywki nie zastąpi nawet bardzo dobry agregat podorywkowy. Troche dziwne zeby nowy pług i do poorywku sam musze kupowac lemiesze, ale serwis twierdzi ze te pługi tak maja i tak musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
Czemu bez sensu? Według mnie podorywki nie zastąpi nawet bardzo dobry agregat podorywkowy. Troche dziwne zeby nowy pług i do poorywku sam musze kupowac lemiesze, ale serwis twierdzi ze te pługi tak maja i tak musi być.

Jesteś w wielkim błędzie, chyba każdy ci to powie. A jeżeli jesteś już tak bardzo za podorywką pługiem to zrób to pługiem zagonowym bo ten nie jest do tego przygotowany. I najlepiej jak byś zrobił fotkę wieży to by łatwiej było stwierdzić czy można go zwężyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W podorywce nie chodzi o przykrycie ścierniska [pług] tylko o wymieszanie go z ziemią [tak jak w agregacie]

W testach pługów często piszą że pług przykrywa pasmowo... między skibami ziemi są pasy gdzie są resztki pożniwne... no a w przypadku agragatu wszystko jest wymieszane na całej szerokości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

troche odbiegamy od tematu. :) Moze ktos mam obrotówke kvernelanda i wie czy to niedocinanie to tak mam byc czy poprostu serwis niechce robic i wymyslili sobie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Wiesz tez miałem ten sam dylemat z AB100, ale dowiedziałem się ze firma Kverneland w standardzie daje te małe lemiesze i to dlatego. Zajdź do dealera i wydaj 150 netto za sztuke 20 calową i bedzie luks ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie oni pierwsi, nie ostatni,

popatrz ze malo ktora polska maszyne mozna kupic z oswietleniem, ktore przy kazdej jest wymagane, u wielu to nawet w opcji nie ma:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

witam. ja tez tak mialem tylko tyle ze w ibisie po wymienieniu starych lemieszy...bo ojciec zamiast kupic 4*45 to kupil 4*40 i byly problemy podczas podorywki, ale w orce zimowej szedl w miare dobrze. ale po sezonie odrazu je wymienilem na 45 i Tobie tez tak radze. pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

to dla ibisa sa 2 rozmiary lemieszy? 40 i 45? hmm ciekawe rzeczy prawisz.

z tego co mi mowiono w sklepach to jest jeden lemiesz dla ibisa - 40cm i drugi dla VISa - 55cm.

pierwszy z tyłu jest uciety do prosta, drugi dłuższy jest w kształcie trapezu - takie jak ja mam w swoimi ibisie to sa lemiesze do VISa i one maja działac nawet do 55cm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj