brzozak2

Case CVX, Steyr CVT

Polecane posty

brzozak2    241

Witam chciałbym zebrać informacje na temat tych modeli, nie znam osobiście nikogo kto by użytkował taki sprzęt. Wiem, że Steyr jest produkowany na podzespołach ZF (skrzynia, przednia oś,...), ciekawy jestem czy Case tez jest na tych podzespołach zrobiony, jakie są między nimi różnice i jaka jest różnica w cenie. Jak wygląda sprawa dilera i serwisu w przypadku Steyr'a, chyba jedyne sensowne informacje można w Toruniu uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

podstawowa informacja to jest taka, ze róznica pomiedzy Case a Steyr i NH jest w tylko w masce, koloze, wszystko inne jest to samo, bo jak moze byc inaczej jak sa produkowane w tej samej fabryce w Austri i te firmy nalezą do jednego koncernu <_<.

 

Kolejna kwestia jest taka ze nie kupisz nowego Stayr w Polsce bo nie sprzedaje sie ich na naszym rynku. wiec jezeli chcesz to mozesz sobie tylko sprowadzic ale uzywanego , Nawet jak bys chciał go kupic w Austri, Dealerzy Stayera nie sprzedadzą ci go na rynek polski bo taka jest polityka koncernu.

 

Stayr w odruznieniu od reszty koncernu wyposaza swoje ciagniki w taki sposob jak Fendt czyli prawie na max. powód prosty jest to wyrób Austriacki dla austriaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ktora seria nh jest blizniacza do tych dwoch?? jak dla mnie moze byc case, bo i tak wieksze zaufanie mam niz do nh, tylko wlasnie chcialem byc pewny ze wersja cvx jest robiona ze steyrem bo te ciagniki wedlug mnie wykazuja odpowiednia jakosc do ceny (mam nadzieje) bo nie chce juz wiecej eksperymentow z mf i koncernem same-df, john deere mojemu ojcu nie pasuje, mi jego cena, a fendt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

mav widze ze orientujesz sie w tych modelach! To napisz cos wiecej np. jak taka skrzynia sie jezdzi i czy wygodnie sie go obsluguje za pomoca tego podlokietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

z tych ciagników miałem u siebie na test TVT155 przez kilka dni, wiec zaden ze mnie uzytkownik... wrazenia z jazdy bezstopniówka zawsze są pozytywne, kwestia tylko czy ktos to umie docenić a nie zaakcentowac ceną...., zalet nie bede pisał bo poprostu tego typu przkładnie bija konwencjonalne na głowe. Według mnie podłokietnik jest troche dziwny, zbyt mało regulowalny. ale to nie ma wiekszego znaczenia bo funkcje jakie zawiera sa przejzyste i dobze usytuowane (łatwo sie nuczyc) Jak bym miał komus doradzac to według mnie obsługa tej bezstopniówki jest lepsza jak Vario ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mav napisz dlaczego wybrałeś 7920 i jakie wady posiada według ciebie TVT


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Wądą dla mnie jest kabina w TVT i brak ramy. Wybór JD był prosty poniewaz mniejsze silniki jak o pojemnosci 8l mnie nie interesowały, a TG który spełnia to nie posiadał bezstopniówki nawet w opcji. to jesli chodzi o firme NH. Fendt za mały silnik i za lekki, słabe parametry(JD 912 Nm przy 1100 obr/min a W Fendt 6,8l miał 829 Nm przy 1300 obr/min co daje wystarczajace porównanie). W JD masz silnik 8,1 z CR, na ramie, z bezstopniówką. JD był poza konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tak przewaga zabójcza;)<_<


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Wypowiedz sie na temat Cvx co s wiecej prosze bo włąsnie chce sie w taki zaopatrzyc na wiosne przyszła.. tzn juz przesądzone .. ale przynajmniej wiedział jak przywioza :] tzn zebym ciemny nie był


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@TumoK

W Gdowie kojaze tylko jedno gospodarstwo.

I mysle ze tam pójdzie ten CVX, myle sie?

 

Jeżeli sie nie myle to, poleciłbym podskoczyc pod tarnów i pogadac z uzytkownikiem takiego sprzętu (TVT a CVX to to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Tak tu pujdzie;] a ty kto?? jestes?


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

kiedys robiłem ankiete w waszym gosp. do pracy mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dzisiaj oglądałem przez chwilkę Case CVX 1195 (stoi pod Agromą w Grajewie) i niestety muszę stwierdzić ,że (a niestety jestem na to uczulony) ciągniki tej marki są coraz słabiej wykonywane-IMHO paroletni 7230 u mego kuzyna sprawia zdecydowanie solidniejsze wrażenie-zdaję sobie sprawę,że wypowiedź ta nie jest dokładnie na w/w temat -ale jako ,że świętuję koniec karnawału i 2 punkty za światełka :) jakoś tak poczułem się zobligowany do wygłoszenia tej tezy :) .

PS.Parę godzin (i parę punktów) poźniej byłem w Contractusie (Białystok) i przy okazji obejrzałem sobie nowego 6530-zdecydowanie wykonanie lepsze.

Ciekawe kto mnie teraz za tą wypowiedź powiesi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja cie powiesze!! ale wiesz nie używales jeszcze tego cvx :] ani innego case a na pierwszy wygląd to mozna sie duzo pomylić.. nie jednemu posiadaczowi JD albo Claasa sie głupio zorbiła jak wsiadł.....


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I używać nie będę :)-no ale w sprzęcie tej klasy to chociaż schodki mogli trochę lepsze zrobić ,a w środku te plastiki trochę lepiej dopasować (choć troszkę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Do Jaro, Agroma grajewo sprzedaje tego case? ja jestem pomiędzy Białymstokiem a Grajewem to bym sobie mógł go obejżec. Tak nawiasem mówiąc to Contraktus jest dziadoska firma jak dla mnie w porónaniu do innych potrafią tylko sprzedac i to nie wiedzą co do dokładnie sprzedają;/


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak jeszcze wczoraj z rana tam stał-co do Contractusa mam zupełnie inne zdanie-jest jedną z nielicznych firm które jak dla mnie są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

W Polsce są dwa gospodarstwa które bazują na CVX CASE IH jedno koło Opola (Śląskie) zakupili 5 x CVX1170 oraz koło Bydgoszczy 5 x CVX1195.Najlepiej zapytać w Toruniu podadzą adresy gdzie ja nie wiem. Oczywiście są i użytkownicy indywidualni ciągników CASE IH CVX o różnych mocach.

Co do wykonania można się przyczepić do każdego ciągnika ale jak zwykle Jeleń najlepszy, najładniejszy, najlepiej wykonany itd itd sam zachwyt. Nie chcę urazić jakiegoś użytkownika jelenia bo osobiście uważam że maszyny są bardzo dobre ale już nie chce mi się już słuchać tych pochwał i zachwytu i zaślepienia wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@MCKYLO-"Mój kuzyn ma 7320 i też jest cały happy i to tak,że znów kupił Case tyle że MX 240"- to jest jakiś mój cytat -tak,że akurat nie uważam Case za jakąś słabszą firmę-nie-w jakimś poście napisałem też ,że jestem być może przewrażliwiony jeżeli chodzi o wykonanie-mój więc pogląd na wykonanie ciągników (czy też czegokolwiek innego) jest WYBITNIE subiektywny-oprócz tego ,że zwracam uwagę na to jak dana rzecz jest wykonana-patrzę jeszcze Z CZEGO jest wykonana-czasami okazuje się ,że coś co ładnie wygląda wykonane jest dajmy na to z najtańszego (ale metalizowanego ABS-u),zwracam też uwagę na ergonomię .W jeszcze innym poście stwierdziłem,że najlepiej wykonanym ciągnikiem był Fendt Vario-tak,że rozumiem drogi MCKYLO iż parę ostatnich linijek Twego tekstu nie było skierowanych wyłącznie do mnie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ale nie ma co porównywac case do fendt.... bo wd?g mnie to fendt jest najlepsza mark?... ale chyba tez najdro?sz?


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekkuncio    0

Witam. mam prozbe! Czy posuada ktos z was katalog części i instrukcje obsługi ciagnika CASE 1455XL? jeśli jestescie mi stanie pomóc to z góry wielkie dzieki. PS. szukałem w internecie ale nie moge znaleść. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Do Tomekkuncio. Z tego co wiem na stornach www.caseih.com jest dostępny katalog on-line wipisujesz model ciągnika. Wybierz stronę english i zakładka parts dokładnie nie pamiętam ale powinno być. Masz wtedy pełen podział na sekcje ciągnika wraz z rysunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Do Tomekkuncio. Poniżej opis jak znaleźć ten katalog:

1. Wchodzisz na strone www.caseih.com

2. Wybierasz język English i kraj North America

3. Klikasz po prawej stronie na zakładkę Parts&Service

4. Klikasz na zakładkę Begin your Search for Parts right here.

5. Powinien wyświetlić Ci się katalog jest tam puste miejsce Model Search gdzie wpisujesz swój model.

 

Jest model 1255 ale 1455XL system nie znalazł nie pamiętam ale może był on produkowany w Niemczech, ewentualnie napisz do Płocka o pomoc lub lokalnego dealera CASE IH.

Powodzenia mam nadzieję że coś Ci pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj