Zaloguj się, aby obserwować  
bartosz

Italmix - opinie

Polecane posty

bartosz    0

Witam planuję zakup wozu paszowego, rozważam zakup Italmixa ze względu na niską cenę. Jedni chwalą inni mówią, że nie warto. Jaka jest prawda na temat tych maszyn. Proszę o wypowiedzi osoby, które mają takie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz    0
Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

 

 

Dzięki 2 lata i po nożach to troche szybko się skończyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@godles5 jaka masz pojemność paszowozu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz    0
Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

 

Jak tam z czasem mieszania ! i jką pojemność ma wóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Mam 7m3 tylko,że powiększony ,bo zamiast pierścienia ograniczającego ma stożek.Mieszam ok.20 min (bele jeszcze nie rozdrobnione w prasie-w tym miesiącu będzie prasa z nożami :) ).Niestety robi się już za mały.Bez problemu wchodzi 1 bela +trzy krokodyle kukurydzy+300 kg młóta lub 2 bele + 2 krokodyle kuku(czasami troche wypada- wada ,że brak pierścienia).Myślę o podwyższeniu wysokości ściany o ok.30 cm(wreszcie wejdzie o takiej wysokości do nowej obory) i wtedy będzie już poj.ok.10 m3(fabrycznie podwyższony o 20 cm ma poj.9 m3.Co do noży -kolega ma wóz z sano i noże poszły po 1,5 roku mieszania (50szt. krów-ja 40 krów) wyrabiają się zwłaszcza te na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@godles5 z jakim ciągnikiem współpracuje???

 

@bartosz pisałeś, że są tanie. ile kosztuje taki o pojemności 7m3 i jak wygląda u konkurencji???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

wcześniej chodził z c-360(średnio było ,bo nie brałem dodatkowej przekładni- kończyłem już rozbudowę obory i większy traktor mieścił się ) , a teraz z 902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

średnio przy cięciu beli czy ogólnie średnio???a gdyby sianokiszonka była po przyczepie samozbierającej i wybieraku C-360 dałaby radę???jaka prasę kpiłeś?? :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Moim zdaniem ciągnik ok.60 km spokojnie poradzi sobie z tym wozem.Najwięcej mocy potrzebuje przy cięciu beli z pierwszego pokosu ,kiedy trawa jest największa i do tego bardziej przesuszona .Potem moc jest jeszcze potrzebna w momencie ,kiedy dojedziesz do obory i jest potrzeba ruszyć ten wóz -ale na to był sposób-wom od skrzyni biegów np 2,3 i powoli otwiera właz i jak wszystko się ruszy, to potem łatwiej go ruszyć normalnie(czasami jak było ciężko ciąć np.2 bele to wom od skrzyni na 3 i spoko -tylko wolniej :)

Mój c360 to baaardzo już wiekowy sprzęt i raczej sporo już zgubił kucy ,więc każdy inny ciągnik może lepiej radzić z tym wozem :)

Najlepszym wyjściem jest sianokiszonka już pocięta ,bo kiedy wrzucam belę jesienną kiedy trawa jest mała ,po chwili wszystko rozpada się i można walić do środka kukurydzę.Po przyczepie (jak ma jeszcze noże) jeszcze będzie mu lżej ,bo nie idzie tak duża masa jak w przypadku beli.

Co do prasy-jeszcze nie kupiłem,a zadatkowałem i czekam na odbiór-new holland br6090 z nożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Na co ta prasa jest.

My bierzemy NHbr7060 może słyszałeś o niej!!

Bierzesz ją może z Primatora???


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz    0

Nikt więcej na temat wozów się nie wypowie podobno tyle ich sprzedali a tu jedna osoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
Witam!!

 

 

Na co ta prasa jest.

My bierzemy NHbr7060 może słyszałeś o niej!!

Bierzesz ją może z Primatora???

 

 

 

Oczywiście głównie do sianokiszonki ok.2000 + kilka setek bel słomy.Brałem pod uwagę prasę zmiennokomorową NH ,ale ta cena ...

Prasa,ciągnik i reszta z Primatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

triplex jest idealny do mniejszych obór i lżejszy na ciągnik, szybciej miesza i ogójnie za kilka dni powiem jak w praktyce działa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt12    0

No cóż ja mam Twistera i nie narzekam jego pojemność to 8m3 noże w porządku i codziennie przywożę nim 3000-3500kg paszy. W zależności od pory roku i ilości krówek na stanie. Dla mnie te wozy są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

:huh: Mam Italmix i uważam, że to wylęgarnia kłopotów, już spawałem podłogi i wymieniałem przekładnie nie polecam nikomu!!!!!! :( Te rwące się fartuchy, bez wzmocnionego włókna to szczyt techniki, nie wspomnę o błędach wagowych. Postępowanie reklamacyjne ciągnie się długo. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

A ile taki Italmix kosztuje, bez taśmy 8-10 m3. Może ktoś się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj