gosysko

Wady i zalety ładowacza troll

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gosysko    0

Jakie są wady i zalety ładowacza troll. Słyszałem o pękających ramach, ale czy to jest prawda, jak często to się zdarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

o zaletach jeszcze nie słyszałem... :)

w moim końcówka wysięgnika- tam gdzie mocowany jest chwytak okrutnie sie wyrobiła, wycięta i wspawana nowa solidniejsza, grzeje sie olej, siermiężne zakładanie pompy na wałek po prostu kretyństwo, przecieki, remontowane siłowniki, rozdzielacz po regeneracji, teraz już nie cieknie tak bardzo ale trochę trzeba było w niego włożyć...jak dobry stan to można pomyśleć dobry do 60tki bo capek by zdechł, zimą chodzi idealnie latem znacznie gorzej...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Grzejący sie olej i spadająca wydajność w związku z tym to fakt, ale ja poradziłem sobie podłączając pod hydraulike ciągnika. Najwieksza bolączka to bezmyślna konstrukcja mocowania ramiona.Oczywiście pękła podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Te wszystkie wymienione wcześniej wady, to prawda. Można jeszcze dodać pękający koniec pierwszego ramienia (przy połączeniu z drugim) - ponoć przy używaniu łyżki podsiębiernej, kapiący na buty olej z rozdzielacza.

Ale są też pewne zalety : mały, zwrotny w zestawieniu z C-330, po odczepieniu ( prawie tak trudne jak zaczepianie) zajmuje mało miejsca pod dachem. Nie jest to może szczyt techniki, ale jak go kupiłem prawie 10 lat temu, to byłem w "siódmym niebie"


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Grzejący sie olej, to wina wyrąbanej pompy, co do pękania ram to powiem ci tak jak ten ładowacz zrobi już swoja robotę to zaczyna pękać jak szkło. Na pewno niezmierną zaletą jest to że wykopiesz nim dół o głębokości 2,5m i rowek typu fundament. Ogólnie dobry ładowacz ale dla małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I dlatego wybrałem Waryńskiego który większości tych wad jest pozbawiony a waży niewiele ponad połowę Trolla pozatym nie trzeba kombinować z łyżką podsiębierną (siłownik jest na stałe umocowany-przekładamy tylko przewody),łyżka podsiębierna w Trollu to nieporozumienie-28 cm szerokości i jakieś dwa śmieszne ząbki.Rama jest typu monoblock a nie jakieś dwa ceowniczki jak w Trollu-mi też trafiła się jedna awaria ale tylko i wyłącznie z powodu rażącego niedbalstwa :).Aha-w testach polowych (dokładniej na cmentarzu :)) okazało się że Troll jest ponad dwa razy wolniejszy od Mikrusa przy kopaniu -i nie chodziło tu o operatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie troll nie ma żadnych zalet... [pracuje na 30ha]

same wady...

- Pękająca rama

- Słaba jakoś materiałów

- Grzejący się olej

- Zbiornik oleju w ramie... pęknie rama i olej już ucieka :angry:

- Stworzń łączący wysięgniki ma kilka cm. luzu :) :) :angry: :) :) :) :)

- Rozdzielacz mimo kilkakrotnych regeneracji cały czas się psuje... w Cyklopie jest 3 sekcyjny i bez problemu można go dostać... a tu 4 sekcyjny i nigdzie nowego nie mają

- Brak przeciwwagi, przez co podczas załadunku z boku trzymajmy się ramy żeby nie spaść

- Podnośnik w ciągniku dostaje w d****

- Dużo wycieków...

 

Ogólnie to nie ma roboty bez postoju... Jak nie pęknie rama to rozdzielacz się zepsuje, jak nie rozdzielacz to znowu jakiś wąż wyrwie i tak w kółko :angry:

 

Autorze tematu... jeśli chcesz kupić trolla to broń Boże nie rób tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0
jeśli chcesz kupić trolla to broń Boże nie rób tego!
Wielkie dzięki za opinie. Tak sieskłada że zamierzam kupić coś do załadunku obornika. Ale widzę że trolla się nie opłaca brać. Mam na oku UNHZ 500, tak wiec zobaczymy co wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a ja mam od 1994 r. i oprócz uszczelnienia dwóch siłowników i wymianie dławika zadnych poważnych awarii nie było. dodam że przewaliłem nim baaaaardzo dużo obornika u siebie i na usługach. teraz co tydzień wywożę na pole 3 rozrzutniki szesciotonowe. zadnych pęknięć ramy i powybijanych swożni. trzeba tylko smarować co jakiś czas .nieraz zdarzyło mi sie ładować razem z turami na c 330 i rozrzutnik załaduje znacznie szybciej , pracując na wolnych obrotach. do mniejszych gospodarstw godny polecenia (moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@jaro

Jaki masz typ tego mikrusa, długo go użytkujesz?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@jaro

Jaki masz typ tego mikrusa, długo go użytkujesz?

Hmm-chyba 1A(taki mały i prosty :) )-a użytkuję 7 lat-czasami bardzo namiętnie :)-wyciąganie kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A bo ja niedawno sobie kupiłem mikrusa 12 w niezłym stanie. Też do kamieni, rowów czyszczenia i kopania dren.

Sąsiad ma trolla to wogóle nie ma co mówić o porównywaniu. Po prostu widać że to robione przez wytwórcę profesjonalnych koparek.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ciągnik pracujący z trolem musi być masywny nie t25.c-330 MF 235 ponieważ ciężko wyjechać pod górę bo przód mocno podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
A bo ja niedawno sobie kupiłem mikrusa 12 w niezłym stanie. Też do kamieni, rowów czyszczenia i kopania dren.

Sąsiad ma trolla to wogóle nie ma co mówić o porównywaniu. Po prostu widać że to robione przez wytwórcę profesjonalnych koparek.

O-dopiero Twój post zauważyłem-można wiedzieć jak tani był ;) ?-masz go z wysuwanym ramieniem ?Chętnie też kupiłbym cokolwiek większego-ostatnio czyściłem rowy i bruździłem bobrom ;)-no i wszystko ładnie pięknie tylko ciut większy ten Mikrus mógłby być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Zdruj77 jak Ci sie podnosi przod to wyprzej się wysiegnikiem do tyłu.

Ja tez miałem Trolla 350, bolce się powyrabiały, miał straszne luzy wszędzie lał się olej kilka razy był spawany wkącu został sprzedany bo jusz nie nadawał sie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Naprawde tani był ;). 7500 zł za niego dałem. Zero luzów, przecieków, nie nachodził sie widać. Bez wysuwanego ramienia. W podobnym stanie jak oglądałem zaczynały sie od 12 tys. Na maksymalnie wyciągniętym ramieniu zawiesiłem na łyżce big-bag 500kg robił z nim co chciałem. Podchaczam go do JD6520, jak w glinie kopię i chamulec zaciągnięty w ciągniku to potrafi go przeciągnąc trochę.

 

Edit JD 6520 a nie 5620 ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Daję 8 tys bez targowania ;)-właśnie ostatnio kopałem w glinie-no i mój jest ciut przysłaby do takiej roboty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam trola i jestem zadowolony jest bardzo zwinny przy pracy jak dla mnie lepszy od cyklopa wszędzie się cofnie,przez ponad 20lat użytkowania były tylko wymienione przewody hydrauliczne.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
A bo ja niedawno sobie kupiłem mikrusa 12 w niezłym stanie. Też do kamieni, rowów czyszczenia i kopania dren.

Sąsiad ma trolla to wogóle nie ma co mówić o porównywaniu. Po prostu widać że to robione przez wytwórcę profesjonalnych koparek.

mikrusa i trola produkuje warfama

ja też chce kupić mikrusa 12 . tylko nowe strasznie drogie a używanego jeszcze nie trafiłem.

w takim stanie i za takie pieniądze to bym się nie zastanawiał nawet minuty , nawet 10 bym dał . a trola mam i twierdze że jest trochę słaby 350kg to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Teraz tak-ale mój był wyprodukowany przez Waryńskiego w Ostrowii Mazowieckiej-zresztą kupowałem bezpośrednio z fabryki to chyba wiem :)- podejrzewam że ten kol.deera też pochodzi stamtąd.

Jak znam życie to ten Mikrus produkowany przez Warfamę tylko tak samo wygląda-a jakość zapewne się polepszyła (no przynajmniej w reklamach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No mój robiony przez waryńskiego :) .

 

A teraz nowe mikrusy to robi nie warfama jakiś plonex :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Moze i fizycznie warfama robi ale prawa do marki mikrus ma jakis tam plonex i on sprzedaje te mikrusy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj