Arkadius

Cross Compliance

Polecane posty

To jest tak, że nie wszystko jest dokładnie uregulowane przepisami i trzeba liczyć na zdrowy rozsądek kontrolera. Jeśli zboże nie będzie miało styczności z tym magazynem, to myślę, ze nie powinieneś mieć problemów. Ustawa o paszach mówi, że należy wyeliminować możliwości zanieczyszczeń przez substancje niebezpieczne czyli np ŚOR i w Twoim przypadku było by to spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. A jeśli ktoś hoduje dziki bądź świniodziki, to czy podlegają one tym samym przepisom i wymaganiom co świnie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
Jeżeli chodzi o ciągnik lub samochód to może być problem ponieważ niektóre środki są łatwopalne. Takiego magazynu http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/pdf/041.pdf u mnie nie ma 90% sklepów sprzedających pestycydy.

Łatwopalne? a niby ile tego jest w dodatku w zamkniętej szafce na klucz, u mnie jest kilka pustych butelek po roudupie i tyle pozatym co ma łatwopalność środków do garażu a jak magazyn miałby sie spalić to może lepiej?

a tak wogóle to trzymam rope w garażu z ciągnikiem i czy to jakiś problem?

ps. właśnie co do cross compiles są chyba jakieś wytyczne do przechowywania paliwa tak?

ps. czy pies może mieć budę tzn dziurę w stodole? ;) czy musze zacząć budować psu bude też>? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hodujesz te świniodziki w pomieszczeniach, to napewno muszą one spełniać te same wymagania, co dla świń. A co z rejestracją, to nie jestem pewien, ale jeśli chciałbyś je sprzedać, to chyba powinny mieć numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam wszystkich. mam takie pytanko. czy orientuje sie ktos czy w 2011r do dopłat jest potrzebna

tzw. ocena gospodarstwa(taki stos papierów o tabliczkach i wszystkich spełnieniach tych standardów z crossa).

bo słyszałem że pare osób robiło takie oceny a to kosi jakies 3 tyś. czy to prawda. prosze o jakoś odpowiedz. z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

taka ocena nie jest potrzebna jeśli uważasz że masz wszystko w porządku, natomiast możesz ją zrobic a agencja dopłaci ci 80%, przyjdzie ci doradca powie co masz dobrze a co źle i poprawisz np. szafke na śor wstawisz, ewidencje leczenia zwiezrząt, oświetlenie w oborze itp. ale i bez tego składasz na dopłaty. tyle że jak ci przyjdzie kontrola i sprawdzi to możesz przypadkiem kilka % dopłat mniej dostac, chyba że masz wszystko w porzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Myśle że ocena gospodarstwa nie jest potrzebna, ale potrzebny jest ten stos papierków.Właśnie w październiku miałem taką kontrole i "troche" zaleceń dostałem(tylko zalecenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Z papierów to chcieli

księgie rejestracji bydła

dokumentacje leczenia zwierząt

decyzje że gosp.jest wolne od gruźlicy,brucelozy,białaczki

ewidencje zabiegów wykonywanych przy użyciu środków ochrony roślin

ewidencje pasz produkowanych i stosowanych w żywieniu zwierząt

ewidencja stosowania środków biobójczych

a w oborze interesowała ich wentylacja,okna legowiska,szafka na leki,środek dezynfekcyjny,mata deznfekcyjna,tabliczka z napisem NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY(nic nie mierzyli wszystko na "oko")

chcieli również obejżeć gdzie robie pasze(wymagają oddzielnego pomieszczenia)

Nie było tak strasznie(były dwie młode sympatyczne panie),ale zapowiedziały się na wiosne sprawdzić czy prowadzę dokumentacje.Z tego co mówiły najważniejsze są "papiery",może być różnie ale jak jest dokumentacja ni powinno być źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Do mnie dzwonili, że przyjadą coś dwa dni wcześniej.

Ja mam tylko produkcje roślinną plus program rolnośrodowiskowy to u mnie sprawdzali:

- co i jak rośnie na polach, czy pola są w dobrej kulturze rolnej, Robili przy okazji kontrolę z obszarówki i mierzyli wszystkie działki.

- plan rolnośrodowiskowy oraz co roku robiony plan nawożenia,

- sprawdzali z rejestrem ilość wysypywanych na pola nawozów (liczą by nie przekraczać ilości azotu zgodnie z planem nawożenia)

- rejestr wszystkich prac polowych, nie tylko oprysków.

- atesty opryskiwacza,

- uprawnienie do stosowania śor,

- umowa lub faktury na wywóz śmieci,

- karta zdania opakowań po śor,

- szafka lub pomieszczenie do przechowywania śor, odpowiednio opisane na drzwiach.

 

Mogą także poprosić o kartę zdania przepracowanego oleju z maszyn, ciągników, lepiej żeby po gospodarstwie nie walały się bańki po śor z przepalonym olejem. Patrzą na ogólny porządek w gospodarstwie. Po za tym raczej Ok. Wypisują raport z kontroli który podpisujesz i otrzymujesz kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ocena gospodarstwa w przypadku produkcji roślinnej i zwierzęcej (+ BHP w gospodarstwie) kosztuje w moim rejonie 2500 zł netto. 80% tej kwoty płaci ARiMR - resztę rolnik. Czyli z Vat-em do zapłacenia jest 1050 zł. Jest na to faktura, więc jeśli ktoś rozlicza się z Vat-u to wtedy tak naprawdę zapłaci tylko 500zł. Taka ocena to nic specjalnego, bo jeżeli ma się dostęp do list sprawdzających z których korzysta Agencja można sobie to samemu zrobić. Plusem jest natomiast to,że w ramach tej usługi mają być pomierzone wszystkie działki, sprawdzona powierzchnia, etc.

Czyli po takiej ocenie jeśli wszystko wypadnie OK wiadomo, że w przypadku prawdziwej kontroli można spokojnie spać. Święty spokój jest chyba warty 500 czy nawet 1000zł, zwłaszcza jeśli korzysta się z innych działań PROW-u poza dopłatami bezpośrednimi :huh:


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

jutro mam kontrole , inspekcja weterynaryjna ma sprawdzić minimalne standardy dobrostanu zwierząt ,napisze jutro co i jak nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Czwarty i szósty post wyżej masz wszystko wymienione, możesz sobie z tego zrobić sam, tą listę kontrolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

macie jakieś namiary na jakaś stronkę co by były zebrane ta cała dokumentacja , chodzi mi o gotowe tabelki w exelu czy wordzie , tak jak oni wymagają bo mi się nie chce samemu tworzyć ..... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja pobierałem skądś nie wiem czy na armir-u stronie nie było. Nie pamiętam już:rolleyes: Ale wiem że było tego bardzo dużo chyba z 90 stron całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

O dokładnie stąd wszystko brałem:) dzisiaj u przyszłych teściów kontrola ciekawe co wyjdzie. Nikt u nich w okolicy jeszcze nie miał więc hmm... tabliczki wszystkie im dostarczyłem to o to czepiać się nie powinni bo akurat sprzedaje te duperele i ludzie przychodzą i narzekają że każą im wieszać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W naszym rejonie jest firma która tą ocenę robi za darmo zadowalają się tylko tymi 80%.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

http://cc.cdr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=53

podobno od przyszłego roku ma być sprawdzane 15% gospodarstw w ramach spełniania CC i obszarówki (czyli Ci jako ostatni dostaną dopłaty bezpośrednie). Ci co będą mieli zrobione opracowanie mają być w grupie gdzie kontrolowanych będzie 5% gospodarstw (3x większe szanse na dopłaty w grudniu). Oprócz tego zyskuje się wiedzę i w przypadku zwierząt kontrole światła, gazów i zagęszczenia(samemu wszystkiego się nie wie i nie ma się przyrządów pomiarowych). To tak pokrótce.

W tym roku zrobiłem już kilkanaście ocen jakby co zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj