Arkadius

Cross Compliance

Polecane posty

1rajdzik    15

Dzięki @Wielkopolanin za odpowiedź - byłem w Agencji i postanowiłem ze względu na dużą liczbę zdarzeń uzupełnić sobie całość od 2004 roku oraz wyjaśnić niepasujące przypadki. Tak będzie najlepiej dla obu stron - niech się nie czepiają. Powiedz mi tylko jaki jest sens uzupełniania tej księgi skoro każde zdarzenie musimy zgłosić do BP Agencji...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sens jest taki aby mogli Cię ud***ć :(-w myśl zasady dajcie nam człowieka a my na niego już paragraf znajdziemy...-i co z tego że zgłaszasz-jeżeli masz błędy w księdze (jak ja nie przymierzając :)).

Kurczę-marzy mi się świat bez papierków,kontroli i straszenia inspekcjami,weterynariami i innymi "ami":).

Ale gdzie pracowałby wtedy kwiat "yntelygencji"-urzędnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Powiedzcie koledzy czy ak nigdy jeszcze nie zgłosiłem żadnej sztuki do agencji to będę maił za to wysoką karę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Jaro - ten sens jest dla mnie niewytłumaczalny - taki który powoduje u mnie agresję ale cóż zrobić jak te nieroby w Brukseli z powodu braku zajęć wymyślają kolejne idiotyzmy...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tumek kare (pomniejszenia dopłat) możesz dostać jeśli odwiedzi Cię kontrola i nie będziesz miał zwierząt zarejestrowanych. Jeśli pójdziesz teraz do ARiMR i zgłosisz, założysz księge, to żadnej kary nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. A co jest potrzebne przy zgłaszaniu zwierząt arimr? Tylko nr gospodarstwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja pierwszy raz zgłaszałem dawno temu i kiepsko pamiętam, ale jak pójdziesz do Agencji, to dadzą Ci chyba nr. stada (ten sam co gospodarstwa), dostaniesz księgę stada i druczki do wypełniania zgłoszeń. Oczywiście to się tyczy świń, bo z krowami to by były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja posiadam tylko świnie więc źle nie będzie.. Ale musze zgłosic tylko ilośc sztuk które aktualnie posiadam? czy te sprzedane też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy jak to jest z tymi specjalnymi pomieszczeniami na środki ochrony roślin? Jakie wymogi mają konkretnie spełniać? Bo różnie piszą, a te niektóre co czytałem to aż głowa boli !! Bo do wiosny mam zamiar zaadoptować jedno pomieszczenie i chce to tak zrobić żeby się nie przyczepili mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Są dwa wyjścia albo przygotować magazyn z prawdziwego zdarzenia albo ukryć skrzętnie pestycydy i wykręcić się ,że są kupowane w miarę potrzeb,w zasadzie tak się robi .Czasem jakaś chemia zostaje ale to niewiele a większość kupuje się bezpośrednio na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest trzecie wyjście jeśli nie masz dużej powierzchni gospodarstwa, a tym samym nie stosujesz wielkich ilości środków ochrony roślin, to wystarczy szafka. A co do wykręcenia się to może być to trudne, bo mamy obowiązek przechowywać w odpowiednich warunkach nie tylko pestycydy ale i puste opakowania. Nie ma takiej możliwości żeby ktoś kupił oprysk zastosował go i od razu puste opakowania wywiózł do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Inspekcja Ochrony Roślin wymaga zamkniętej szafki, oznaczonej że znajdują się w niej pestycydy, powinna być w zamkniętym pomieszczeniu w którym nie mogą znajdować się produkty spożywcze, pasze oraz nie zaprawione nasiona.

Wymagany jest również rejestr stosowania pestycydów z ostatnich dwóch lat. Myślę że ARiMR ma podobne wymagania.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Koledzy, napiszcie proszę skąd macie te informacje o przechowywaniu środków ochrony roślin? Bo w ulotce cross compliance to jest raczej niewiele i dość ogólnikowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

tych wymagań uczyli na kursie który potrzebny jest do opryskiwacza (bez tego nie możesz używać sam opryskiwacza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0
Inspekcja Ochrony Roślin wymaga zamkniętej szafki, oznaczonej że znajdują się w niej pestycydy, powinna być w zamkniętym pomieszczeniu w którym nie mogą znajdować się produkty spożywcze, pasze oraz nie zaprawione nasiona.

Wymagany jest również rejestr stosowania pestycydów z ostatnich dwóch lat. Myślę że ARiMR ma podobne wymagania.

 

 

Czy w takom szafkę mogę umieścić w garażu tam gdzie znajduje się samochód , ciągnik ??


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kup sobie zamykana szafe metalowa z jakiegos starego zakladu i bedziesz mial na opryski jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Ci co mają mało pola to mają mało środków i szafka jakaś im starczy. A ci więksi to już jest większy problem ;) No cóż, raz się zrobi do porządku i już będzie problem z głowy, co do środków walających się po całym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w jednym budynku mam przechowywane zboże i czy w tym samym pomieszczeniu mogę zrobić magazyn na środki ochrony. Zakładając że na środki będą miał oczywiście wymurowane z pustaków to pomieszczenie. Czyli kontaktu by ze zbożem nie miało.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj