Arkadius

Cross Compliance

Polecane posty

1rajdzik    15

Nie można się podjąc tego trudu, ponieważ Zachód Ci na to nie pozwoli - inaczej musiałaby zakończyć swój żywot ta wspaniała Eurokomuna.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro mamy przesunięty termin dostosowania do wymogów w stosunku do państw starej UE. Oczywiście, oni mieli dłuższy czas na dostosowanie niż my, no ale "no cóż, no cóż" nie mamy innego wyjścia. Dysproporcja w dopłatach- zgadzam sie , ale to wina naszego rządu. Jeśli chodzi o same wymogi, to ja jestem za, ale rolnicy z Unii powinni mieć z tego tytułu korzyści większe niż dopłaty. Weźmy np. taką Brazylie, tam niema żadnych wymogów, mogą stosować tanie środki ochrony roślin, o jakich my Unijni Rolnicy dawno już zapomnieliśmy. I jak w takich warunkach nasza żywność ma konkurować z ich żywnością? Chociaż Nasza kiełbasa prześcigła Ich kiełbasę, to jednak ich jest tańsza. Cross compliance jest furtką, aby po 2013 r pozostawić dopłaty, ponieważ WTO naciska. Teraz, gdy cła są coraz rzadziej stosowane coraz częściej różne kraje jako szlaban na granicy stosują wymagania fito-sanitarne. (np. choroba Aujeszkiego) Spełnianie tych wszystkich wymogów pomoże krajom UE eksportować żywność, a mamy jej za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do innych-spoza UE ,sczególnie USA to tam niczego nie przestrzegają (wolna amerykanka) chemi ile się da (nie tylko antybiotyki ale i hormony) a potem dziwne że oni tacy wielcy (w pasie) .Środowiska nie szczędzą widziałem filmiki gnójówkę to w dole w ziemi magazynują . To z tymi wymogami to nie przesada .

 

Tylko że niektóre są durne np,kiedyś jaskółki nie mogły być w oborze ,jednak znieśli. Teraz koty nie mogą pilnować zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To takie błędne koło - im więcej wymogów musisz spełniać, tym więcej ponosisz kosztów a wyniki są nie zawsze znaczące. Myślę, że najpierw powinni (KE) zastanowić się nad przetwórstwem żywności, bo tam się dzieją rzeczy, o których nam się w życiu nie śniło.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Do przechowywania ziarna trzeba bedzie miec Silos zbozowy czy wystarczy stary poczciwy strych?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

jak to jest z tym oznakowaniem zwierząt, w top agrar pisali ze wszystkie zwierzęta co do jednego muszą być zgłoszone, a ja od lat hoduje jednego kabana na własny użytek :) nigdy nie rejestrowałem świniaka bo podobno jednego można nie rejestrować czy w tej kwestii coś się przypadkiem nie zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Ale mi się zdaje, że Polska to i tak już ma dużo wymogów, a wieprzowina i tak nie zchodzi, a tu unia pozwala z Brazyli importować, a tam wogóle nie ma warunków do trzymania zwierząt, Unia zamiast wspomagać swój rynek to tylko utrudnia, a Brazylia, chiny na tym zyskują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuki19 jako posiadacz jednej świni jesteś zwolniony z jej rejestracji i prowadzenia księgi stada. Faktycznie, w Top agrar to pominęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wielkopolanin, ty pracujesz gdzieś w agencji, bo widze że obcykane masz wszystkie paragrafiki i wogóle cały program ONW i OSN. No i za to Cię podziewiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pracuje w agencji :) A co do obcykania, to dopiero się tego wszystkiego uczę w związku z moją, że tak powiem planowaną drogą zawodową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
Wtym poście pisze co i jak. Gołańcz leży nie jest zakwalifikowana do OSN więc masz spokój.

Wielkopolanin mam pytanie a wiesz jakie gminy w wielkopolsce są zakwalifikowane do OSN??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Borek Wlkp, Buk, Chrzypsko Wielkie, Czempiń, dopiewo, Duszniki, Kleszczewo, Kostrzyn Wlkp, Kościan, Kórnik, Krzywiń, Mosina, Opalenica, Poznań (miasto), Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Bojanowo, Dobrzyca, Gostyń, Jutrosin, Kobylin, Krobia, Krotoszyn, Krzemieniewo, Leszno, Lipno, Miejska Górka, Osieczna, Pakosław, Pępowo, Pogorzela, Poniec, Rawicz, Rozdrażew, Rydzyna, Święciechowa, Zduny, Koźmin Wlkp, Piaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
Proszę bardzo:

Borek Wlkp, Buk, Chrzypsko Wielkie, Czempiń, dopiewo, Duszniki, Kleszczewo, Kostrzyn Wlkp, Kościan, Kórnik, Krzywiń, Mosina, Opalenica, Poznań (miasto), Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Bojanowo, Dobrzyca, Gostyń, Jutrosin, Kobylin, Krobia, Krotoszyn, Krzemieniewo, Leszno, Lipno, Miejska Górka, Osieczna, Pakosław, Pępowo, Pogorzela, Poniec, Rawicz, Rozdrażew, Rydzyna, Święciechowa, Zduny, Koźmin Wlkp, Piaski

Wielkie dzięki..Czyli moja gmina ma spokój... Bo na tych mapkach na stronie www to nie mogłem się dopatrzec....

A jeśli dostaję ONW to muszę spełniac jakieś dodatkowe wymagania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Kolejne pytanie tym razem o księgę rejestracji. Przyznaję się bez bicia że nigdy tego nie prowadziłem sądząc, że jest to po prostu zbędne. Teraz okazało się całkiem na odwrót - i choć to nic nie zmieni w moim życiu a jedynie popsuje humor to muszę się sprężyć i to coś odtworzyc na podstawie zapisu w historii IRZ Agencji czego było ponad 60 zdarzeń... Teraz pytanie do was - ile lat wstecz musi być przechowywana ta księga ? Znalazłem takie coś w wymogach - "dane zawarte w księdze rejestracji bydła, świń, owiec i kóz przechowywane są przez okres 3 lat oddnia utraty posiadania zwierzęcia". Mam się tego trzymać i zacząć wypełnianie z początkiem 2006 roku ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Jak ja mam się dostosować do wymogów croos compilance kiedy agtencja mi nic nie przysłała żadnej broszury ani książeczi itd z tymi wymogami. Przyjadą to znowu zostana ostro potraktowani i pojadą ze spuszczonymi głowami bo juz siły nie mam na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1rajdzik najważniejsze to byś miał ujęte w tej księdze te zdarzenia, które zgłaszałeś lub które zgłaszała osoba do/od której sprzedawałeś/kupowałeś, możesz iść do ARiMR i tam mają to zapisane, może jakoś by Ci to udostępnili. Jeśli zaczniesz systematycznie to wypełniać, to raczej nie powinieneś mieć problemów, nawet jeśli nnie będziesz miał tych trzech czy dwóch lat.

 

arasso na stronie ministerstwa masz tą samą broszurkę.

W maju- czerwcu powinno ruszyć działanie "Korzystanie z usług doradczych przez rolników...". Możesz dzięki niemu w uzyskać wsparcie na poziomie 80 % opłaty za usługę doradczą polegającą na ocenie przez doradcę dostosowania Twojego gospodarstwa do wymogów CC oraz pomocy w dostosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

A jak to jest z kiszonkami?? Koniecznie to musi być betonowy silos?? Może jest jakieś tańsze rozwiązanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj