Skocz do zawartości

Polecane posty

Pajej    50

u mnie w tym roku tez bardzo słaba, nie wiem co za pole ze nawet facelia nie chce rosnąć...

Wiadomość z agroFakt.pl

nick    0

U mnie sytuacja jest taka, ze część jednego pola jest pozamiatana przez wiatr 6 kl facelia stała dosłownie na korzeniach i uschła. Na pozostałej części to na bogato  bardzo gęsta i za tydzień powinna zacząć kwitnąć 

Pajej    50

Zimno jest nic nie rośnie

to nie to na czesci pola ładna, na czesci prawie jej nie ma malutka przy ziemi siedzi

witek21    4

u mnie też słaba... im lżejsza ziemia to ładniejsza, zielona itp, najlepsza jest na VI kl i na oborniku a tu gdzie wchodzi na III kl to aż sie nie chce patrzeć... dodam że wschody były bardzo dobre i równe- ta na piachu rośnie jak głupia a na III kl tak jak by stoi w miejscu i w dodatku czerwona.... :/

rolstudent    94

Po galera facelia zrobila się czerwona i teraz pytanie czy to efekt mrozów czy to juz jej koniec

sruba2    1

Witam serdecznie trzy tygodnie temu pryskałem agilem miała od 2-4 lisci i jest ok w sobote znowu poprawka bo jednoliścienne szaleja

matava    19

V E N Z A R 500 SC, nie niem jak ze skutecznością izoproturonu co do rzepaku

Jacekrol    31

izoproturon 2 l/ha tylko przypala rzepak, lenacyl nalistnie nie zrobi nic facelii? IOR zaleca stosowac go zaraz po siewie

Sebusk    7

nick u mnie to samo ale u mnie zapewne kwasowość zawaliła sprawę pół pola jest ok drugie pół malutka ledwo co wystaje i czerwona kwasowość około 5 wiec nieciekawie.

nick    0

Nie jest tak źle dostało 75 kg mocznika  i dostała takiego kopa, że liczę że zagai całe pole. zrobię dzisiaj zdjęcia i wrzucę  wieczorem. 

Sybir    0

Mam pytanko, czy facelia jako poplon zdąży urosnąć przed siewem pszenicy ozimej? I czy wogole ma to sens. Żeby przyorac facelie przed zbożem zimowym?

nick    0

bardzo możliwe, ale bardziej mi chodziło o to żeby mocno rozkrzewiła się i nie pozwoliła żeby chwast rósł. Nie wieki areał i nie opłacało się siać czegoś innego

witek21    4

to zależy kiedy zejdzie Ci plon główny czyli kiedy ją zasiejesz no i kiedy planujesz orać i siać pszenice. Jeśli zasiejesz do końca lipca (podsiejesz troche azotu) a zaorzesz dopiero na początku października to ok ale jeśli zasiejesz w połowie sierpnia i po 15 września bedziesz chciał już pszenice siac to daj sobie spokój....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się