Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian3005    45

2 lata temu facelia po facelii, w połowie paździenika miała już nasienie , 1 noc przymrozku i wszystko się oważyło .. a i ziemia raczej nie skoczystała na takiej próbie..

BartekP    0

W razie by się nie udało, zawsze może być wykorzystana jako poplon, tylko że bez podorywki. Przy wcześniejszym rozsianiu zyskujemy jakieś półtora miesiąca więc we wrześniu żniwa ;) Chyba zaryzykuje na jednym kawałku na próbę ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

W razie by się nie udało, zawsze może być wykorzystana jako poplon, tylko że bez podorywki. Przy wcześniejszym rozsianiu zyskujemy jakieś półtora miesiąca więc we wrześniu żniwa ;) Chyba zaryzykuje na jednym kawałku na próbę ;)

czyli chcesz ja wsiac w zboże, które sie kłosi ? skosic zboże i jak facelia dostanie światła to ma zacząc rosnąc ? dobrze myślę ?

BartekP    0

Dokładnie tak. Wiem, że robili takie wsiewki seradeli w żyto i to się ponoć udawało. Wypróbuję w tym roku zobaczymy co z tego będzie.

bulamondeo    0

Stosował ktoś może treflan albo pochodne tego środka w uprawie facelii? Zastanawiam się jak skutecznie walczyć z zielskiem w facelii i kombinuję

Robertkujawy    66

Seladere siałem w zboże ale przed kłoszeniem jak dawałem ostatnią dawkę saletry . W leja i na przód . Poplon był extra , lub do zwierzaków . A z facelją w tym roku spróbuje Fajny pomysł

kozik251    9

Jaką polecacie odmianę Facelii na nasiona? Asta czy Stala ?

Edytowano przez kozik251

marian7k    5

Dokładnie tak. Wiem, że robili takie wsiewki seradeli w żyto i to się ponoć udawało. Wypróbuję w tym roku zobaczymy co z tego będzie.

Udawało się w "przekropnych " latach ale na poplon (wsiewka) na przyoranie lub na wypas ale teraz inne są lata. Pamiętam trochę te czasy tylko że żyto kosiło się wiązałką lub żniwiarką na początku lipca a lata były tak mokre że trudno było snopki sprzątnąć z pola a niekiedy trzeba było rozcinać je do wyschnięcia. Próbuj może masz szczęście i wyjdzie ci w końcu nakład nie jest duży.

panol    1

A jakie proponują? Widzę, ze jedna firma pisze ze kontraktują po 8zl...ale jak będzie w realu to zobaczymy...

ziemowitpl    2

zależy od ziemi mozna jak tylko da sie wjechac. sialismy rowniez w lipcu poczatkiem  ale ta nie dojrzeje sie wczesne przymrozki owarzaja kwiat zreszta pszczoły nawet nie zapyla jak zimniej,jest jak 12 stopni.optymalnie na ziemi kl 1-3 ostatnia dekada marca  pierwsza dekada kwietnia

Pajej    50

zawsze byłem zwolennikiem wczesnych siewów ale ponowie mamy jeszcze luty

adrian3005    45

Ja mam cenę minimalną 9 zł. Mniej nie będzie, mówią że może byc więcej ale to zależy od wielorakich czynników .

A jeżeli chodzi o siew to wcześniej jak w marcu to nie sieję, coś około 20 lutego zapowiadają powrót zimy na parę dni więc trzeba czekac.

rolstudent    94

Możecie podać mi na pw jakiś konkrotny skup.

Edytowano przez rolstudent

panol    1

Stosował ktoś może treflan albo pochodne tego środka w uprawie facelii? Zastanawiam się jak skutecznie walczyć z zielskiem w facelii i kombinuję

Nie stosowałem - ale mam zamiar zastosować w tym roku na próbnej powierzchni. Wiem, że były badania w USA prowadzone na stosowanie w facelii, i ... był polecany, ale rezultaty badań pokazywały, żę trochę hamuje wzrost...więc dopóki nie sprawdzisz na własnej skórze to po prostu nie wiesz.  A tak w ogóle to na Afalonie w tym roku jeszcze idę. 

Mam gospodarstwo na Ukrainie (we lwowskim obwodzie) i tutaj jest dopuszczony do obrotu...póki co. Jakby ktoś zainteresowany mogę kupić tutaj u oficjalnego dystrybutora. W ubiegłym roku tak kupowaliśmy Basagran do fasoli, i sprawdził się idealnie. Też widzę, ze ilość dostępnych środków do facelii w Polsce (i nie tylko) w przyszłym roku będzie zdecydowanie niższa. Przede wszystkim problem z doglebowymi. Tutaj jeszcze niektóre są (pendymentalina, prometryna, treflan) ale kto wie jak długo...

Pajej    50

czy facelia powschodzi po rzesianym rzepaku pryskanym butisan + navigator? doadm ze nic chciałbym orac tylko talerzówa a później agregat upr. siewny

witek21    4

mam 50 kg faceli (gotowej do siewu) do sprzedania-wszystkich zainteresowanych zapraszam na priv.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się