Polecane posty

Wojtek90DSW    0

Dzięki za odpowiedź. Ja na powyższych warunkach pozwalam stawiać ule przy rzepaku a tu chodzi o obsianie około 1.5ha tylko pod tego znajomego. Może ma ktoś jakieś doświadczenie i podpowie co nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek90DSW    0

Dzięki za odpowiedź. Na powyższych warunkach pozwalam stawiać ule przy moim rzepaku ale tu chodzi o siew facelii konkretnie pod tego znajomego. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i coś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Nie ma czegoś takiego jak stawka za 1ha facelii dla pszczelarza czy tam tego kto obsiewa.

Zysk jest po obu stronach bo to zapylacze więc nie spotkałem się z czymś takim.

U nas facelia siana jest od wielu lat bo jest pasieka to że tak powiem korzyść jest własna.

Jak patrzysz na miododajność to najlepiej wychodzą odmiany starsze Natra,Stala. Te nowsze jak sialismy to jak kwitly to na polu spokój a na tamtych jeden huk.

W 2023 z 85 ar było 650kg już po wyczyszczeniu u nas.Odmiana Natra.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, Wojtek90DSW napisał:

Dzięki za odpowiedź. Na powyższych warunkach pozwalam stawiać ule przy moim rzepaku ale tu chodzi o siew facelii konkretnie pod tego znajomego. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i coś podpowie?

To policz koszty uprawy, narzuć marże jaka wg Ciebie jest ok i zaproponuj temu pszczelarzowi. Jak mu nie będzie pasowało to ponegocjujcie jak będzie o czym gadać, a jak się nie dogadacie to niech sam uprawia a Tobie płaci dzierżawę 😀  Tu chyba Ci nikt nie doradzi aż tak precyzyjnie bo i ziemie różne i sprzęt inny to i koszty są zróżnicowane. A jaka marża to już zależy od tego w jakim punkcie znajdziecie porozumienie z tym pszczelarzem. Weź tylko pod uwagę że pszczelarstwo że względu na napływ produktów z Ukrainy dostało tak samo a nawet bardziej po d...e jak standardowe uprawy.

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jak zagwarantujesz że żaden nieproszony pszczelarz nie podwiezie uli to może być układ


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Czy ktoś praktykował lentipur 2l/ha 3 dni po siewie w facelii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Dnia 3.04.2024 o 06:39, Agrest napisał:

Tak. Stosowałem.  Było ok.

a lontrelem nie próbowaleś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie. Siałem raz i sięsprawdził tolurex. Było czyściutko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7
Napisano (edytowany)

Przez przypadek wysiadłem jakieś 7-8kg na hektar. Zawsze siałem 10-11. Będzie cos z tego? Pod agregat dałem 100kg saletry

Edytowano przez dexter1908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 godzinę temu, dexter1908 napisał:

Przez przypadek wysiadłem jakieś 7-8kg na hektar. Zawsze siałem 10-11. Będzie cos z tego? Pod agregat dałem 100kg saletry

Idealna norma jeśli nasiona z dobrą siłą kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja siałem po 10kg i na dobrych glebach to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Idealna norma jeśli nasiona z dobrą siłą kiełkowania.

Nasiona moja więc o kiełkowanie się nie martwię. Gleba 4a 4b 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
3 godziny temu, jahooo napisał:

Ja siałem po 10kg i na dobrych glebach to za dużo

Słowo  klucz  -  na dobrych  glebach.... na 5 klasie  14 kg.   jest ok.   chociaż   najgorsze mozajki   tu rzadka a 5  kroków dalej  leży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    0

Profesjonalne zasiewy zakończone, zostało mi z 50arow wolnej działki koło domu to rzuciłem facelie 😅 po rozsianiu zabronowane lekką broną, nie chciało mi się już stroić siewnika do tego. Na plon nie liczę ale może chociaż ładnie niebiesko będzie. Jak myślicie mogę to teraz opryskać chlorotoluronem mam lentipur. Pisaliście że 2 l/ha ale jak nasiona nie są idealnie posiane tylko tak jak moje mogą być płycej to nie będzie problemu?

IMG20240413095650.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Ja sieje 7-8kg/ha klasa gleby 4b w bardzo dobrej kulturze. Plon w zależności od roku 400-800kg

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj