Polecane posty

Vegrin    1

na dzień dzisiejszy nie skupują, mam spokojnie ponad 400 kg i bd czekało na pszczelarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Koledzy, wydzierżawiłem 2 ha 3 letniego ugoru. Działam bezorkowo także planuje to zgruberować wiosną i zasiać facelie. Jak myślicie - da radę? Gryka byłaby idealną ale z różnych względów potrzebuje tam facelie zasiać. Facelia sobie poradzi na takim ugorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

I precyzja siewu w bezorce po ugorze kiepsko widzę siew 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No idealną byłaby gryka ale mam to pół 8 km od domu a tam mam kawałki gdzie będzie właśnie facelia i nie chce po 5 razy jeździć. No nic - spróbuję a co wyjdzie to się zobaczy. Za rok będzie gryka to się pole ładnie wyrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
1 godzinę temu, karbex napisał:

No idealną byłaby gryka ale mam to pół 8 km od domu a tam mam kawałki gdzie będzie właśnie facelia i nie chce po 5 razy jeździć. No nic - spróbuję a co wyjdzie to się zobaczy. Za rok będzie gryka to się pole ładnie wyrobi

Będzie ciężko, nie widzę tego, raczej nie skosisz, może lepiej posiać mieszankę miododajnych dla uzupełnienia facelii, dostaniesz dodatkowe 1200 dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
3 godziny temu, karbex napisał:

Ooo - i to jest myśl. Dzięki - tak zrobię 

Pozdrawiam

Wstrzymaj się tylko z decyzją bo wytyczne dopiero sie pojawiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No właśnie miałem dopytywać czy już są jakieś konkrety bo nic nie znalazłem. No jeszcze miesiąc zanim wyjadę w pole także może coś już konkretnego się w przepisach pojawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18
Dnia 23.02.2023 o 14:16, bortys2001 napisał:

Będzie ciężko, nie widzę tego, raczej nie skosisz, może lepiej posiać mieszankę miododajnych dla uzupełnienia facelii, dostaniesz dodatkowe 1200 dopłat 

Nie będzie 1200. To jest kwota wyliczona na podstawie założenia, że zasiane będzie tylko 3,5 tyś ha w skali kraju, a zainteresowanie wydaje się być spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thisisover    0

Witam, wiecie co to jest facelia warto zajrzeć na strone i się dowiedzieć na ten temat, Facelia to jedna z najpopularniejszych roślin wykorzystywanych w uprawie roślin oraz ochronie gleby. Właściwości facelii są niezwykle cenne dla wielu gatunków roślin oraz organizmów, dlatego stała się ona bardzo popularna w ostatnich latach. W artykule tym omówimy, czym dokładnie jest facelia, jakie ma właściwości, jakie są jej korzyści dla upraw roślin, jakie właściwości glebochronne posiada, jakie są korzyści wynikające z uprawy facelii oraz jak ją uprawiać w ogrodzie lub na polu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

lentipur doglebowo ile po siewie najlepiej i jak sie ma pogoda, jak najlepiej celować bo ma być w kratkę, ile przed opadami lub po, nie przewiduja ulew, ale nie mam doświadczenia z doglebowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

Panowie nie nastawiajcie się na pakiet rośliny miododajne ponieważ wymogiem jest zasianie mieszanki złożonej z 2 gatunków roślin miododajnych, w tym uprawa dominującą z wykazu nr 1 rozporządzenia ( w którym znajduje się 38 roślin same chwasty co niektórych nazwę pierwszy raz słyszę) i uprawa uzupełniająca z wykazu nr 2 ( w którym znajduje się 12 roślin już bardziej znanych w tym gryka i facelia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
9 minut temu, bonio85 napisał:

Panowie nie nastawiajcie się na pakiet rośliny miododajne ponieważ wymogiem jest zasianie mieszanki złożonej z 2 gatunków roślin miododajnych, w tym uprawa dominującą z wykazu nr 1 rozporządzenia ( w którym znajduje się 38 roślin same chwasty co niektórych nazwę pierwszy raz słyszę) i uprawa uzupełniająca z wykazu nr 2 ( w którym znajduje się 12 roślin już bardziej znanych w tym gryka i facelia)

Jak sama nazwa wskazuje mieszanką miododajna z myślą o pszczołach i pszczelarz ach, nastawiam się i to bardzo, do tej pory siałem nie biorąc nawet złotówki, nasiona tych wysoce miododajnych roślin drogie, teraz dostanę 1200 za miododajne, 400 za uproszczona uprawę, 300 za zróżnicowaną, plus podstawa, plus onw, plus miód nie wydaje na nawóz, opryski, kombajn,   więc mów za siebie

Edytowano przez bortys2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12

Bortys masz rację. Mi chodzi o tych co chcą w tym pakiecie posiać mieszankę np gryki i facelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
3 minuty temu, bonio85 napisał:

Bortys masz rację. Mi chodzi o tych co chcą w tym pakiecie posiać mieszankę np gryki i facelii.

No niestety to było by zbyt piękne, choć nie rozumiem dlaczego muszę siać mieszankę aby wziąć dopłaty a nie jak do tej pory chabra w czystym siewie, i jeszcze jej nie skosze bo we wrześniu będzie po potokach, choć pszoly już z niej nie skorzystają bo przekwitła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 23.02.2023 o 11:59, karbex napisał:

Koledzy, wydzierżawiłem 2 ha 3 letniego ugoru. Działam bezorkowo także planuje to zgruberować wiosną i zasiać facelie. Jak myślicie - da radę? Gryka byłaby idealną ale z różnych względów potrzebuje tam facelie zasiać. Facelia sobie poradzi na takim ugorze?

Wiem, że późno odpisuję ale z mojego skromnego doświadczenia nie da rady. Chyba, że chcesz tylko doprawić pole. Siew gęściejszy i górne dawki oprysków. Lentipur, labrador.

Dnia 19.03.2023 o 19:40, bortys2001 napisał:

lentipur doglebowo ile po siewie najlepiej i jak sie ma pogoda, jak najlepiej celować bo ma być w kratkę, ile przed opadami lub po, nie przewiduja ulew, ale nie mam doświadczenia z doglebowymi

W zeszłym roku pryskałem 3 dni po siewie ale na suchą ziemię i przepuściło dużo komosy. W tym spróbuję po wschodach.

Zakupiłem facelię. 13 zł kilogram ale trafia się taki chwast. Co to jest ? Robię w domu próbę wschodów ale zanim wzejdzie to pewnie już posieje. Chyba że będzie padać bo na razie deszczowo się robi i zimno.

 

IMG_20230326_154842.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
Przed chwilą, dsbh napisał:

Wiem, że późno odpisuję ale z mojego skromnego doświadczenia nie da rady. Chyba, że chcesz tylko doprawić pole. Siew gęściejszy i górne dawki oprysków. Lentipur, labrador.

W zeszłym roku pryskałem 3 dni po siewie ale na suchą ziemię i przepuściło dużo komosy. W tym spróbuję po wschodach.

Zakupiłem facelię. 13 zł kilogram ale trafia się taki chwast. Co to jest ? Robię w domu próbę wschodów ale zanim wzejdzie to pewnie już posieje. Chyba że będzie padać bo na razie deszczowo się robi i zimno.

 

IMG_20230326_154842.jpg

chaber

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Też niebieski i pszczoły lubią 😃

  • Haha 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    15

Desykował ktoś facelie spotlight plus? Trzeba zastosować pełna dawkę 1,0 l czy można mniejsza np 0,7? 

Edytowano przez yanek_113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Facelia w kontrakcie po ile macie na ten rok

?

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj