Polecane posty

Pajej    231

Z jakim hederem masz pokosówke?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Kupiłem na ten sezon, ale znajomy ma i nie narzeka większość części jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Też mi po głowie chodzi pokosówka. Jaki masz model?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Pokosówka to bardzo niewdzięczna maszyna. Hałas i wibracje są bardzo duże. Jak ktoś ma z 10 hektarów to ok ale jakbym miał tym robić z 30 czy 50  to bym się zastanowił nad czymś innym. Np heder z kombajnu bym przerobił i traktorem ciągał. Tak jak z firmy lupus. Lub kosiarka czołową do traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Myślałem nad przerobieniem chederu z kombajnu, ale nie mam zdolność a nie wiem kto podjąłby się tego za pieniądze w których można kupić pokosówke a do tego pokosówke może mieć heder płachtowy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Za pokosówkę z płachtowym trzeba dać 20-25. Heder z bizona czy fortschritt będzie kosztiwał z 3-4 . Czesci 2-3. Za 10 na pewno ktoś to przerobi. Zrób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ale czy taki heder zda egzamin? Czy do facelia i gryki nie musi być płachta?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Do faceli musi. Do gryki nie koniecznie ale wiadomo że większe straty. Rozważyłbym jeszcze dyskową Do pokosówki. Samasz takie robi. Można kupić w używce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
6 godzin temu, Pajej napisał:

Też mi po głowie chodzi pokosówka. Jaki masz model?

6400 s 

5 godzin temu, Taurus83 napisał:

Pokosówka to bardzo niewdzięczna maszyna. Hałas i wibracje są bardzo duże. Jak ktoś ma z 10 hektarów to ok ale jakbym miał tym robić z 30 czy 50  to bym się zastanowił nad czymś innym. Np heder z kombajnu bym przerobił i traktorem ciągał. Tak jak z firmy lupus. Lub kosiarka czołową do traktora

Bez przesady, wiadomo, że nie jest to nowy sprzęt. Znam ludzi co kosza po 200 ha na sezon.

 

3 godziny temu, Taurus83 napisał:

Za pokosówkę z płachtowym trzeba dać 20-25. Heder z bizona czy fortschritt będzie kosztiwał z 3-4 . Czesci 2-3. Za 10 na pewno ktoś to przerobi. Zrób jak uważasz.

Dobra pokosowka na płachtach to raczej około 50 tys. Kilka lat temu około 25 tys. 

Oczywiście trafiają się sztuki za 25 tys ale to raczej do remontu.

fortschritt z hederem bębnowym jest trochę tańszy ale to trochę gorszy sprzęt no i większe straty a przy tych cenach gryki to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
39 minut temu, Radek88 napisał:

 

Bez przesady, wiadomo, że nie jest to nowy sprzęt. Znam ludzi co kosza po 200 ha na sezon.

 

Ja też znam ludzi co koszą po 200 ha rocznie. I już nie chcą...Miałem kilka lat temu to wiem jak sie pracuje na tej maszynie...po 10 godzinach pracy nie wiesz jak się nazywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile powinna mieć facelia wilgotności, aby można ją było poworkować? Bo na int są sprzeczne informacje. Od 11 do 15% rozbieżność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
18 godzin temu, Taurus83 napisał:

Ja też znam ludzi co koszą po 200 ha rocznie. I już nie chcą...Miałem kilka lat temu to wiem jak sie pracuje na tej maszynie...po 10 godzinach pracy nie wiesz jak się nazywasz.

Ha ha całkiem możliwe, będę coś więcej wiedział po sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ruszyl ktoś juz z facelia? u mnie aby ze dwa dni nie padalo i trzeba próbować kosic bo będzie sie sypac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja też czekam na pogodę. Jak trzeba było deszczu to nic nie spadło, a jak trzeba pogody to leje codziennie 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    14

Stosował ktoś może stomp aqua w facelii przedwschodowo? Można go używać? Mam problem z komosą rdestem plamistym i rzodkwią świerzpa... na stanowisku gdzie w przyszłym roku ma być facelia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18
Dnia 12.07.2022 o 16:57, Taurus83 napisał:

Pokosówka to bardzo niewdzięczna maszyna. Hałas i wibracje są bardzo duże. Jak ktoś ma z 10 hektarów to ok ale jakbym miał tym robić z 30 czy 50  to bym się zastanowił nad czymś innym. Np heder z kombajnu bym przerobił i traktorem ciągał. Tak jak z firmy lupus. Lub kosiarka czołową do traktora

Teraz pokosówka to takiego typu,wydajność i cisza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Tylko cena... A jak zapasy na placach się skończą to nie będzie tych pokosówek bo to import ze wschodu 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Wydaje mu się że dużym plusem pokosu po kosiarce dyskowej jest równomiernie rozłożony pokos. Praktycznie na 85% powierzchni pola. 

Niech taki pokos z filmu powyżej zaleje dobry deszcz i jest problem.

Na cieniutkim pokosie dużo szybciej wejdziemy kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Facelie ciężko by sie cieło czymś takim a to dlatego że jest niska i często pochylona. Myślę że by sie ostro pchało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18
7 godzin temu, Ziel napisał:

Facelie ciężko by sie cieło czymś takim a to dlatego że jest niska i często pochylona. Myślę że by sie ostro pchało.

 

Mylisz się,można wygolić przy samej ziemi jak masz równe pole i nie złapiesz ziemi,nic się nie pcha .Pochylona czy wręcz połamana facelia nie jest problemem,sprawdzone w tym roku.A koszenie facelii zalecane jest na gruby pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
17 godzin temu, keis71 napisał:

Teraz pokosówka to takiego typu,wydajność i cisza 

 

Tylko jak zacząć kosić takim hederem? Swoje jeszcze można wjechać w ścieżkę aczkolwiek ścieżki są zarośnięte a na usługach pierwszy przejazd ciągnikiem po roślinie uprawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

jprd co drugi dzień pada i wieje chyba wszystka sie wysypie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kosił ktoś kosiarką osą na pokos?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj