Polecane posty

Gość   
Gość

Zdjęcie z 14.05 czyli rok temu. Generalnie facelie w tym roku są słabe. 

DSC_0598.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 12.05.2021 o 22:16, red83 napisał:

Zdjęcie z 14.05 czyli rok temu. Generalnie facelie w tym roku są słabe. 

DSC_0598.JPG

Czyli będzie dobra cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

To że mają tygodniowe opóźnienie na razie nic nie znaczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

Czyli będzie dobra cena 

Jeżeli ktoś nie ma pewnego miejsca zbytu, to nigdy nie wiadomo. Ja akurat tym się nie martwię. Pogoda to jedyny stresujący czynnik. Ci, co s.. ją, że tania będzie niech najpierw się zastanowią czy już zebrali i czy w ogóle coś zbiorą. 

Samosiew w pszenicy jarej idzie już w 8 liść. Te z siewu mają 2-3tyg. opóźnienia. 

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

Podobno facelia zakwita po 50 dniach od zasiania. U mnie niedługo minie ten czas i... chyba będzie potrzeba następnych 50 dni by pojawił się pierwszy kwiatek. 😐

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Panowie takie pytanie. Moja facelka jest w fazie 4-6 liści. Mam kupiony środek Faworyt 0,3l/h. Mogę do tego dodać 2l Labradora ? Mogą iść razem czy bezpieczniej będzie osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

Czym mogą być spowodowane gorsze wschody w zależności od klasy gleby? Na lekkiej dużo gorsze. Siana siewnikiem talezowym bez kolek kupujących. Wał Cambridge przedsiewnie. Czy ziarno za głęboko posiane, doglebowka umyta przez deszcz, inne? Zaobserwowane na kilku polach i w dwóch terminach siewu. Tu na pierwszym planie 5,6 a dalej 3,4 klasa bonitacyjna.

20210517_125120.jpg

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Oba czynniki mogą wpływać. U mnie na lżejszej ziemi wschody szybsze i lepszy wzrost bo cieplej.

Jaki herbicyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    14

Witam, próbował ktoś desykować facelie roztworem saletry? Jakie stężenie procentowe należy wykonać? 
Nie mam pokosówki a jak jest mokro to ciężko zebrać jednoetapowo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8
Dnia 17.05.2021 o 16:45, adamson330 napisał:

Czym mogą być spowodowane gorsze wschody w zależności od klasy gleby? Na lekkiej dużo gorsze. Siana siewnikiem talezowym bez kolek kupujących. Wał Cambridge przedsiewnie. Czy ziarno za głęboko posiane, doglebowka umyta przez deszcz, inne? Zaobserwowane na kilku polach i w dwóch terminach siewu. Tu na pierwszym planie 5,6 a dalej 3,4 klasa bonitacyjna.

20210517_125120.jpg

U mnie to samo na jednej działce  lepszej ziemi ładna A na piachu lipa wyszła i siedzi i też zastanawiam się co może być przyczyną dostała 1L/ha chlorotulonu. Na kolejnej działce na piachu też tak było to przejechałem agregatem i jeszcze raz wsiałem przed wczoraj ciekawe czy urośnie oczy coś będzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Ponad 2 tyg. od zasiewu. pomimo ciepła i wilgoci bardzo słabo wschodzi. Nie traktowana glifosatem na dosuszenie i nie pryskana po siewie. Za to presja chwastów robi się coraz większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Na jesieni wzeszła w miarę dobrze. Wydaje mi się, że była dobrze zabezpieczona od wilgoci. Ziarno nie było zlepione, tylko sypkie. Przed siewem trafiła jeszcze na młynek, tylko po siewie pole było jeszcze potraktowane lekkimi bronami a potem było kilka dni deszczu i być może to jej utrudnia wschody. Mój błąd że nie zrobiłem próby wschodów w domu. Jak nic z tego nie wyjdzie to się ją przyorze i będzie pole gotowe na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj