Polecane posty

Gość   
Gość

Stan na 01.06, siana 17 marca, 10kg/ha.

20200601_160622.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A nie wiem. Jego brat mi to powiedział po zniwach będę go bardziej wypytywał o szczegóły 

popytaj, może i ja więcej posieje jak mu to wyjdzie.

Swoją drogą kto w dolnym tyle facelii sieje. czyżby pan K? kukurydza mu się znudziła?

4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A nie wiem. Jego brat mi to powiedział po zniwach będę go bardziej wypytywał o szczegóły 

popytaj, może i ja więcej posieje jak mu to wyjdzie.

Swoją drogą kto w dolnym tyle facelii sieje. czyżby pan K? kukurydza mu się znudziła?

4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

A nie wiem. Jego brat mi to powiedział po zniwach będę go bardziej wypytywał o szczegóły 

popytaj, może i ja więcej posieje jak mu to wyjdzie.

Swoją drogą kto w dolnym tyle facelii sieje. czyżby pan K? kukurydza mu się znudziła?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy oferowali po 8-9 zł, max 10zl/kg. Te 12 zł to albo ktoś się przechwala, albo umowa tak skonstruowana, że zrobią co chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

7, 17 marca. Wcześnie siejecie. Niby książkowo to można do drugiej połowy kwietnia. Czy ona reaguje obniżką produkcji nasion, nektaru przy poźniejszym siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nektaruje słabiej im później siana ale dotyczy to raczej sianych dopiero w maju i później. Ja sieję koło połowy marca bo mi pasuje nektarowanie przy siewie w tym terminie. Prawie kończy się rzepak i kasztan, zaczyna się akacja i facelia. Później jest lipa i koniec sezonu w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

U mnie w fazie pąków. Siana 2 kwietnia. Swoją drogą ciekawe czy BBCH już fazy rozwojowe tej rośliny opracowało. Nigdzie nie znalazłem. Chyba nie, bo na niej ciężko zarobić na nawożeniu i opryskach:)

IMG_20200605_172639.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Też przydałaby się wiedza jak w tym momencie zwalczyć chwasty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, karban napisał:

U mnie w fazie pąków. Siana 2 kwietnia. Swoją drogą ciekawe czy BBCH już fazy rozwojowe tej rośliny opracowało. Nigdzie nie znalazłem. Chyba nie, bo na niej ciężko zarobić na nawożeniu i opryskach:)

IMG_20200605_172639.jpg

Tutaj Bbch 51:55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Mnie troszeczkę ognichy (rzodkiew) zostało na polu. Da się to później oddzielić na czyszczalni? 

A propos mieszanina Gala 0,2l plus Leopard 1l bezpieczna była w facelii w tym roku w fazie 10,15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1
Dnia 28.06.2014 o 00:36, xlleon napisał:

Witam

Odnośnie zbioru to nie polecał bym rotacyjnej bo myślę że będą duże straty. Przed zbiorem jak nasionka w dolnej części kłosa są na pograniczu osypywania a w połowie kłosa brązowe pryskam reglone.

Facelie uprawiam od ponad 10 lat i jak ktoś sprzedając piszę "nie reglonowane" to albo jest pośrednikiem albo moronem głoszącym psełdoekologię bo od lat na moje nasionka mam stałych klientów którzy stwierdzają " te pana nasionka w odróżnieniu od tych co mieliśmy od kogoś tam to naprawdę ładnie wschodzą". Co do zbytu to trzeba niestety się ogłaszać. W ubiegłym roku sprzedawałem 12-18zł/kg i sugerował bym żeby nie sprzedawać taniej gdyż uprawa tej roślinki to loteria. W jednym roku na plus w następnym w plecy.

Tylko pszczółki zawsze mają używanie. Sieję co roku 2-3 ha odmiany STALA plon nasion to 300-500 kg/ha .

W tym roku zasiałem wyjątkowo wcześnie bo ok 20.03. Zakwitła tuż po 20.05. .W przyszłym tygodniu jak dopisze pogoda prysnę reglone.

I tu mam pytanie do tych w temacie gdyż chcę dodać na połowie pola do oprysku sklejacza łuszczyn takiego jak np. do rzepaku czy ktoś próbował i jakie rezultaty?

Poniżej wykonana przez mnie trzy tygodnie temu fotka

Witam a czym teras facelie będzie Pan prysłał jak reglone wycofane 

Edytowano przez Pawlo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Napisał "dziadostwo" to pewnie chodzi o róże. Róże najlepiej sekatorem u podstawy, powinno zwalczyć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
13 godzin temu, karban napisał:

Znaczy facelia Ci nie pasuje w ogrodzie czy róże:)

 

12 godzin temu, azzadek napisał:

Napisał "dziadostwo" to pewnie chodzi o róże. Róże najlepiej sekatorem u podstawy, powinno zwalczyć. ;]

Przekornie napisałem. W pakiecie niezłe się prezentują. Moze na kwiaciarstwie lepiej wyjdę niż na nasionach ;) A jaki zapach w domu....

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

No nie ma śmiechu, myślę, że walory estetyczne kwitnącej facelii są trochę warte. Obiektywnie, conajmniej tyle co rzepaku,a a biorąc pod uwagę niewielką ilość plantacji, to myślę, że wiele więcej. Pytanie jak to sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontrolka:

DSC_0668.JPG

DSC_0645.JPG

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj