Polecane posty

pablo2017    0

Witam. posiadam do sprzedania 4t facelii czystej odwianej. w przypadku propozycji prosze o kontak 733 018 014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Panowie spotkaliście się z tematem mandatów za "rozpowszechnianie nasion facelii"? 

Tu jest w tym artykule opisane o zaistniałej sytuacji:

http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/phpbb/printview.php?t=2213&start=0

 

Słyszałem ,że tyczy się to sprzedaży nasion do "produkcji nasion" . Nie poplonów. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Ja w tym roku pierwszy raz siałem, 0,9h-  wyszło po oczyszczeniu i przewianiu 440kg, było by więcej ale pogoda niekorzystna i troszkę przy późno kosiłem. Desykcja REGLONE, siana 1 kwietnia.

 

Zobaczymy jak wyjdzie drugi plon w tym roku.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Kiedy dolne nasiona są brązowawe. Reszta będzie białych ale się nie przejmuj.

Najważniejsze by złapać moment zanim dolne się otworzą i zaczną obsypywać.
Do desykcji dawałem 2l oryginalnego REGLONE na 1h

 

Mam na sprzedanie 400kg jakby ktoś chciał :)

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Nie wiem nie korzystałem. Ogólnie z efektu Reglone jest w 100% zadowolony, gdyby nie cena, choć płaciłem ok 130zł za 2l.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ktos z kolegów handluje facelia na poplon? Potrzebuje cos miedzy 30-70kg


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Planuję po zbiorze pszenicy ozimej zasiać facelię na poplon i wiosną groch, czy jest sens? Na drugim polu po jeczmieniu chciałbym tak zrobić ale na jesieni pszenica ozima, zdąży facelia urosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Zebrałem dziś z 70arów. Po odwianiu będzie z 300kg, to chyba nie tak źle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Witam Planuję po zbiorze pszenicy ozimej zasiać facelię na poplon i wiosną groch, czy jest sens? Na drugim polu po jeczmieniu chciałbym tak zrobić ale na jesieni pszenica ozima, zdąży facelia urosnąć?

zalezy kiedy będziesz siał pszenicę, jeśli już zasiałeś to ok, jeśli jeszcze nie to raczej nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

facelie podobno na poplon można siać do 15 sierpnia a kolega siał 20 sierpnia i w listopadzie krowom zakisił i lux pasza była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr_79    1

Witam,

chcę w przyszłym roku zasiać facelie na nasiona pierwszy raz proszę o info czym siejecie na nasiona i czy dam radę poznaniakiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ogólnie to brak

dwuliścienne można próbować afalon (substacja aktywna linuron), ogólnie nie opracowano metod odchwaszczania i brak zarejestrowanych środków

jednoliścienne szeroki wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Informacja z forum:

 

Ponieważ facelię sieję od kilkunastu lat na nasiona ,a przede wszystkim jako pożytek dla pszczół chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w uprawie z tą rośliną.Wczesną wiosną wykonuję wukowanie pola,siew facelii wykonuję między 25marca a 15kwietnia (w zależności od pogody,w tym roku zasiałem 24 marca ,obecnie jest w fazie wschodów),nawożenie jakie stosuję to Polifoska 6-250kg/ha oraz saletrzak 100kg/ha i nic więcej. Wszystko daję przedsiewnie pod tzw.agregat.Optymalna ilość nasion jaką wysiewam to 6-7kg/ha przy klasie gleby IIIb- lVa na glebie lżejszej można zwiększyć o 1kg.Do trzech dni po zasiewie należy wykonać oprysk Afalonem w dawce 0,8-1L/ha w zależności od klasy gleby.Jeżeli na plantacji występuje zachwszczenie w postaci chabra bławatka ,którego później bardzo trudno wyczyścić stosuję Lontler w ilośći 0,25l/ha gdy facelia osiąga 15-20cm wzrostu.Zbiór wykonuję dwuetapowo,tz.kiedy pierwsze nasiona zaczynają wylatywać z dolnych torebek ,ścinam facelię pokosówką(ja robie tą czyność o rosie między godz.4 a 5 rano w celu zminimalizowania strat z osypującej się rośliny) na pokosy by po upływie około 2 tygodni w celu doschnięcia wymłucić ją kąbajnem. Czyszczenie wykonuję na wiejni lub Petkusie w zależności od stopnia zanieczyszczenia.Plon jaki uzyskuje średnio to 750 do 850 kg z ha ,rekord to 1100kg z ha,ale było to tylko raz przy suchym i upalnym lecie.I najważniejsze ,facelia jest rośliną obcopylną wymaga zapylania przez owady,jeżeli oczekiwany plon nasion ma być wyższy niż 400kg/ha wskazane jest aby na każdy hektar facelii w pobliżu znajdowało się min. pięć rodzin pszczelich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Mam takie  pytanie do uprawiających   facelię-,   nie zgryzają  wam jej sarny  ?    Ja wsiałem  ją  z seradelą  na  poplon  było  tak  4-5  roślin na metrze   to na 1,5  ha.  ani jednej całej  rośliny..... wszystkie pąki  zgryzione   i weź  tu wsiej na   nasiona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj