Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomi1349    8

Kwestia jest jaka cena będzie. Kontrakt na obecna chwilę jest 5/6zl. Może coś się wydarzy i ceny wrócą do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

facelia podobno trafia na zachód europy może wiecie jakie tam sa ceny  i czy jest taka górka jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Wszystko w dupe daje. Zbierzesz 400 kg z hektara razy 6 zł = 2400. Jak odliczysz środki na chwasty, desykacje (Reglone) , sklejacze, robote z doczyszczeniem nasion ( wysokie normy czystości) to gówno z tego zostaje. Zasiać owies , nakładów praktycznie zero , a kasa większa.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale powiedzcie co z nią zrobicie, czy macie kontrakt, czy na poplony?

 

Praktycznie połowe z tego co zbieram wysiewam u siebie na poplony, reszte staram sie pszczelarzom wepchnąć, ale z tym bywa różnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja miałem w sezonie 2016 facelie ale plonem nie popisała bo średnia wyszła ok 250kg/ha. Miałem dość sporo bo ok 10ha zakontraktowaną do centrali nasiennej. Plon słaby, wiele czynników sie przyczyniło, póżno siana w dodatku podczas wschodów trafiła na przymrozki i dosłownie wiele wypadło  były puste place w polu. Do tego bardzo dużo się osypała po bardzo silnym opadzie deszczu.  W tym roku siać bede ok 3ha a może trochę więcej. Zobaczę ile dostanę od centrali nasiennej nasion.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodarao    0

Witam.Sieje ktoś z was facelie siewnikiem nordsten lift o matic 2,5m?.Jeżeli tak to na jakich ustawieniach skrzyni i ile razy kręcicie korbą do próby kręconej na 1ar.

Chce się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

1ar-22obr kołem 12,5obr korbą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodarao    0

A ja zrobiłem próbę na pszenicy i  na ustawieniach z tabelki wyszło mi że trzeba kręcić korbą 18 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

te tabele to se można wsadzić gdzieś, robiąc próbe kręconą ustawiasz siewnik po konkretne zboże a ty robisz odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

a gdzie pisałem że sieje facelie? podałem tylko ilość obrotów korbą lub kołem na 1ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja u siebie facelie to tylko na poplon sieje.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Orientuje się ktoś jak będzie centrala płaciła za rok możliwe ,że będzie niżej 5 zł? Mam niby podpisana umowę w Kielcach ale nie wiem czy nie zrezygnować i zasiać grykę.

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Mówisz, że w tym roku ceny znowu nie będzie? Mam nadzieję że ten rok będzie stabilizacyjnym i na jesień będą już normalne stawki. Kontrakty bynajmniej można podpisywać, ale one zapewniają zbyt, lecz nie cenę.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że cena gwarantowana to można umowę kontraktacyjną podpisywać. U nas Agronas Koło w ubiegłym roku podpisał umowy z ceną gwarantowaną 9 zł. Odebrał 1/4 zmuszając rolników do podpisania aneksu do umowy po 7 zł i zapłata po czterech miesiącach Reszta nie wiadomo kiedy pójdzie. Kolega zadzwonił do prezesa to tamten powiedział , jak będzie podskakiwał to odbierze w czerwcu i zapłaci po ile będzie chciał. Omijajcie tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Najpierw pójdź z tą umową do prawnika, żeby się nie okazało, że przegrasz na pierwszej rozprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj