Polecane posty

Radek88    15

W kłósku 2-3 ziarenka białe reszta jeszcze zielone, mogę już sklejać bez desykacji?? czy jeszcze poczekać ?? kiedy mniej więcej zbiór?? 

 

post-31112-0-34481100-1468009326_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Obawiam sie, ze jak po 6 bedzie to bedzie super..., niestety...

 

 

a skąd takie obawy że tylko po 6zł ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie w tamtym roku z umową płacili 10 zł/kg. W tym roku 8 zł/kg ale szybko lista się zamknęła i później oferowali umowę na kupno tylko, że bez ceny. Z drugiej strony czy my facelię zbierzemy jak ciągle będzie padać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Ja skosiłem wszystko w poniedziałek tj 6,5 ha. Plon narazie nieznany bo wszystko po czyszczeniu leży i sie suszy. Ogłosiłem że sprzedam po 8,5 zł/kg i narazie odzewu brak. Gdyby był ktoś zainteresowany to zapraszam na priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja zdesykowałem we wtorek dzis badyle czarne ale ziarno jeszcze zielone i czekam do poniedziałku


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze jako przedplon dla rzepaku: facelia czy łubin wąskolistny? Gleba IV, V  klasa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja skosiłem wszystko w poniedziałek tj 6,5 ha. Plon narazie nieznany bo wszystko po czyszczeniu leży i sie suszy. Ogłosiłem że sprzedam po 8,5 zł/kg i narazie odzewu brak. Gdyby był ktoś zainteresowany to zapraszam na priv :)

 

z ką d jesteś napisz jak blisko może będę zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Co lepsze jako przedplon dla rzepaku: facelia czy łubin wąskolistny? Gleba IV, V klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Nic, za miesiąc już powinieneś mieć pole praktycznie gotowe do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facelia lub łubin jako uprawa główna, nie międzyplon. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. W Jakiej temperaturze można dosuszac facelię ,żeby nie obnizyc siły kiełkowania?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja w tamtym roku dosuszałem ją w pełnym słońcu (upały) i po tym suszeniu miała bardzo słabe wschody. Nie wiem czy to akurat tylko miało wpływ na to, ale po jakimś czasie kiedy odleżała w chłodniejszym miejscu to wszystko powróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

a skąd takie obawy że tylko po 6zł ma być?

 

 

Bo nikt nie chciał umów zawierać. Cena była w tamtym roku ale sporo firm nakupiło towaru i nie zdążyło wypchnąć. U mnie jeden oferował kontrakt na 4zł, CN w ogóle bez ceny i nie posiałem. A Ci co posieli, będą mieli problem się tego towaru pozbyć, czego oczywiście nikomu nie życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

skad jestes? cena do negocjacji?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Witam. W Jakiej temperaturze można dosuszac facelię ,żeby nie obnizyc siły kiełkowania?

 

Ja w zeszłym roku dosuszałem puszczając dwa razy przez wialnię w międzyczasie leżała rozsypana w stodole. Tylko że w zeszłym roku temperatura była wyższa , a wilgotność mniejsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Spokojnie, cena podskoczy do góry. W Polsce przeszły takie nawałnica ze 3/4 plonu się samo wymlucilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo484    0

Witam. Jak ustawiacie kombajn do omłotu facelii? Maszyna złożona na max i mały wiatr czy inaczej? Chodzi o to, że strasznie się kombajn zabija przy koszeniu i nie wiem jak prawidłowo ustawić aby było dobrze. 

 

Edytowano przez olo484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

klepisko do dołu, obroty małe sita zamknąć i wiatry na minimum


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś siał kiedyś facelię siewnikiem rzutowym zamontowanym na agregacie? Planuje zaraz po ścięciu owsa, dosiać jeszcze na ściernisku poplon z przeznaczeniem na kiszonkę. Wcześniej nigdy nie siałem facelii, i zastanawiam się czy taka technika siewu jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj