Polecane posty

Pajej    231

to nie wiem co masz za facelie. tak jak pisałem zrobiłem próbe i jest ok


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypróbuję to starane w uprawie facelii bo zwalcza gorczyca polna A nawschodzilo mi tego na jednym kawałku ..

i jak to starane sie spisał i w jakiwj dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

ja facelie pryskałem dwa dni temu Galera 334 SL 0,35l/ha. Chyba jedyny pewny powschodowy oprysk żeby faceli nie spalić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20
Napisano (edytowany)

A ja zamiennik Lontrela 0,35 l/ha plus Izoproturon 500 sc 1l/ha  plus Atpolan 1 l/ha  i nawet komosa leży i kwiczy. 

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0
Napisano (edytowany)

A ja zamiennik Lontrela 0,35 l/ha plus Izoproturon 500 sc  plus Atpolan 1 l/ha  i nawet komosa leży i kwiczy. 

 

kiedy pryskałeś i jak zachowuje się facelia ? 

 

P.S. ja po 10-14 dniach powiem jak z chwastami ale z tego co już widze to komosa zaczyna padać :D i inne zielsko też

 

Edytowano przez Adam9125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

tydzień temu. Facelia bez żadnych objawów fitotoksyczności. 10 dni temu dałem na facelię 0,4 l/ha Moddusa i 50 g tebukonazolu, różnicy z kontrolą nadal nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

pewnie trzeba iść w kierunku ccc i tebu  moze medaxa, biologia troche blizsza rzepakowi.
W jakiej fazie byla facelia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
Napisano (edytowany)

Witam

Mam pytanie odnośnie środka Effigo (chciałem galere ale dostawca nie miał na stanie i dał zamiennik) czy można opryskać nim facelie kiedy wypuściła już zielony pąk? Nie jest za późno? Pryskałem przedwschodowo Afalonem ale trochę rdestu przepuścił najgorzej przy dołach gdzie więcej wilgoci, myślałem że facelia sobie poradzi, ale jednak nie.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Jak tam wasza facelia? Kwitnie już?

 

u mnie zaczynają takie pojedyncze kwitnąć, parę dni i całe pole zacznie kwitnąć :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

ja stosowałem Ring 200sl. Co miał zrobić to zrobił ale prawie o 100zł taniej od reglone przy 5 litrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Witam, Panowie co mogę teraz posiac? Myslalem nad facelia,ale pytanie czy da się ją jeszcze skosic na nosiana gdy teraz posieje? A jak nie to co mozna jeszcze teraz posiac na nasiona? Musialem zaorac pszenice jara, poniewaz jakims cudem mi ją spalilo :(
Ile mozna wsiac tej facelii na hektar?
Czy tylko wchodzi.w gre poplon?
Moze da sie jeszcze cos wyciagnac w tym.roku z tej.ziemii?
Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Kolego u nas blisko gór jeszcze sieją grykę na ziarno. Wczoraj sąsiad siał łubin i groch na nowych polach odzyskanych po lasach ale nie wiem czy będzie kosił czy tylko poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Witam, Panowie co mogę teraz posiac? Myslalem nad facelia,ale pytanie czy da się ją jeszcze skosic na nosiana gdy teraz posieje? A jak nie to co mozna jeszcze teraz posiac na nasiona? Musialem zaorac pszenice jara, poniewaz jakims cudem mi ją spalilo :(

Ile mozna wsiac tej facelii na hektar?

Czy tylko wchodzi.w gre poplon?

Moze da sie jeszcze cos wyciagnac w tym.roku z tej.ziemii?

Z gory dziekuje!

 

moim zdaniem to troche za późno już. Bo ja robiłem wsiewkę bo mi 3,5ha faceli nie wyszło i strasznie mała jest, większa kwitnie że z daleka widać a ta wsieka to dopiero ma z 5cm. Wiec jak teraz zasiejesz to może być za póżno. Ale zawsze możesz spróbować :) 

Ja siałem 8 kg na hetar.

Jak poczekasz to pewnie póżniej skosisz na ziarno ale kiedy to będzie to nie wiadomo.

O tej porze coś zasiać to chyba tylko typowo na poplon żeby to przeorać np. rzodkiew oleista 40 t zielnej masy na ha przy wysianiu 40kg/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jeszcze gryke można posiac i zebrac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

post-31112-0-06063400-1465575386_thumb.jpgpost-31112-0-37797800-1465575426_thumb.jpgpost-31112-0-75569500-1465575461_thumb.jpg

Witam, Panowie co mogę teraz posiac? Myslalem nad facelia,ale pytanie czy da się ją jeszcze skosic na nosiana gdy teraz posieje? A jak nie to co mozna jeszcze teraz posiac na nasiona? Musialem zaorac pszenice jara, poniewaz jakims cudem mi ją spalilo :(
Ile mozna wsiac tej facelii na hektar?
Czy tylko wchodzi.w gre poplon?
Moze da sie jeszcze cos wyciagnac w tym.roku z tej.ziemii?
Z gory dziekuje!

Nie wiem skąd kolego jesteś, ale u nas (Podkarpackie) niektórzy sieją grykę (na ziarno) po jęczmieniu ozimym, więc jeszcze można z całą pewnością posiać grykę, jednak jeszcze zależy jaka jest u Ciebie pogoda czy jest wilgoć.

Trochę tutaj cicho ( w temacie facelii) jak u was wygląda facelia? Ja posiałem pierwszy rok facelie i nie mam pojęcia czy jest ładna czy słaba, gdyż nikt w pobliżu jej nie sieje. Proszę o ocenę  oto zdjęcia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Panowie. Jest reakcja na skracanie facelii moddusem i tebukonazolem. Kwiaty są zdecydowanie jaśniejsze i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Witam  wiem że to troszeczkę za szybko ale co powiecie na to żeby spokosować (oczywiście cheder płachtowy) facelię zamiast pryskać. Cały czas chodzi mi to po głowie żeby spróbować jak sądzicie czy dużo się wysypie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekviki2    0

Witam,zbliża się okres zbioru i mam pytanie czy ktoś praktykował stosowanie sklejaczy,podobno w wielkopolsce pryskają dwa razy sklejaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam mam zakontraktowane 2 ha i od nich nasiona ogolnie zasiałem 3 ha ale ten hektar zasialem nasionami kupinymi od rolnika czy sa w stanie rozpoznac ze to jest inne nasiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj