Polecane posty

adrian3005    49

Leopard jest bezpieczny dla facelii, lałem 3litry na perz i facelii nic nie było.,

 

A co do tego starane to miałem za stodołą taką większą facelię i opryskałem ( trochę sporo ją znałem specjalnie ) i większa ilośc starane działa na facelię źlę, pod koniec tygodnia pojadę w polę zobaczę gdzie poszło 0.25 l/ha co tam się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

u mnie facelia na piasku wzeszła i jakos slabo rosnie na piasku, na jesien troche pk i przed siewem nic, moze dac jej ze 100 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusiek    0

Ja właśnie przysnolem ogródki izoherbem 2 l/ha. Zobaczymy jaki bendzie efekt. Na piaskach też się zastanawiam czy by jej nie podać salatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Można galerą jechac jak facelia ma od 5 do 10 cm ?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

witam facelia po izoproturonie i starane jakoś dochodzi do siebie chwasty wymiotło ale nie będe tym robił  więcej ,na nakładach żólta bezpieczniejszy afalon i lontrel dusiek sąsiad dał 2.5 izoherbu 5 dni temu  komosa większa od faceli  dziś poprawka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam czy to możliwe żeby tak długo wschodziła facelia 4 tygodnie ? pryskana afalonem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomAF    0

witam facelia po izoproturonie i starane jakoś dochodzi do siebie chwasty wymiotło ale nie będe tym robił  więcej ,na nakładach żólta bezpieczniejszy afalon i lontrel dusiek sąsiad dał 2.5 izoherbu 5 dni temu  komosa większa od faceli  dziś poprawka 

 

Twój sąsiad będzie jeszcze raz poprawiał izoherbem? Po takiej dawce powinno zadziałać dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusiek    0

Zastanawiam się czy by najpierw nie podać salatry na piaskach i poczekać 2 tygodnie im wtedy prysnac od głuchego owsa, jak teraz popryskam to przez ok 2 tygodnie nie podam jej saletry. Jak bendzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0
Napisano (edytowany)

1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane  działa na pewno wypraktykowane w zeszłym roku facelia dała na IV klasie gleby 700kg \ha.

nie ma skutków  ubocznych .

 

spróbowałem na małej powierzchni, owszem zielsko padło ale facelia też zaczyna żółknąć i listka jej obwisają.... tak że nie wiem czy to sprawdzona mieszanka.

Dobrze że probe zrobiłem w ręcznym małym opryskiwaczu 5l i kawałek popryskałem, bo jak bym wszystko popryskał to bym się wkurwił.... a mam 26ha facelii

 

P.S.

macie jakiś skuteczny środek żeby komosa padła? 

Edytowano przez Adam9125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

Twój sąsiad będzie jeszcze raz poprawiał izoherbem? Po takiej dawce powinno zadziałać dobrze.

nie afalon i lontrel 0,2l i 0,13 l h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

mniejszą wziął ale większą słabo zadecydował o poprawce i lontren na chabry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja dzis spróbowałem recznym 1l/ha afalonu zobaczymy co sie bedzie dziac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ile lisci miala facelia jak dawales 0.5 l/ha afalonu? T
ez sie przmierzam do oprysku, wczesniej 2x2l ipu. rzepik przypalony troche wyhamowal ale to nie na dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ja dawałem 1 L afalonu i facelia spalona .


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

Witam

pisałem wcześniej o tym.

facelie pryskam po siewie afalonem ( max do 2 dni )

jak ma około 10 cm to galera 0,3 l ( są zamienniki - barka , gala - są tańsze ) + labrador 1,5 l na hektar na głuchy oraz samosiewy.

w tym roku tesowałem Gale oraz Barkę - jest OK

zamiast labradora można dać fusilade - ale jest droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja dawałem 1 L afalonu i facelia spalona .

rok temu w marchwi 1l afalonu i caceli nic nie było ale straszyliście mnie i dlatego opryskałem 0,5a recznym i zobacze. galerka nie załatwi mi takiego chwasta jak rzotkiew swierzepa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

A dlaczego nikt nie pamięta o mezotrionie np. caliisto 100 EC. Stosowany doglebowo wcale plonu nie redukuje, a nalistnie o ok 20 % czyli mniej więcej tyle samo, co  Afalon w dawce 1 l po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

ile lisci miala facelia jak dawales 0.5 l/ha afalonu? T

ez sie przmierzam do oprysku, wczesniej 2x2l ipu. rzepik przypalony troche wyhamowal ale to nie na dlugo

około 10 cm w tamtym roku dawałem 0.5 l nic niebyło  facelii w tym bezpieczne 0.35 l żółknie . ale po 3 dniach rusza  znajomy próbował 0.5 l afalon  0.15l lontrel w dwóch dawkach dzielonych 50\50 odstęp kilka dni jest  jeszcze lepiej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Będę przesiewał facelię bo spaliłem ją afalonem .I mam pytanie czy pryskac ją po siewie?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj