Polecane posty

tomi1349    8

Stosował ktoś przy zbiorze facelii stół do rzepaku przy kombajnie? 

By my w tamtym roku zbieraliśmy bez stołu i teraz myślę czy zmniejszyłby straty jakbyśmy z nim młócili? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ja kosilem ze stołem i wydaje sie ze zmniejsza nieco straty, beben przy wciaganiu czasami trzepie i nasona laduja przed hederem. No i przy nagranianiu motowidlami wiecej zostaje na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

Facelia  musi mieć około  10 cm , zrobiłem w zeszłym roku na plantacji specjalnie pas na 3 metry nie opryskany w środku pola i nie było różnicy w rozwoju facelii za to chwast to sobie rosły . jeszcze jedno  jak facelia zaczyna wschodzić i przebarwia sie na wiśniowy kolor to jest bardzo dobrze wtedy wyda większy plon.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Dzisiaj wypróbuję to starane w uprawie facelii bo zwalcza gorczyca polna A nawschodzilo mi tego na jednym kawałku ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane  działa na pewno wypraktykowane w zeszłym roku facelia dała na IV klasie gleby 700kg \ha.

nie ma skutków  ubocznych .

Witam, wczoraj wieczorem opryskałem tą mieszanką i po 24 godzinach facelia opuściła liście. Jutro dalsza obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin11234    0

jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo chetnie postawipasiekna faceli w województwiśląskim, opolskim lub dolnośląskim, powyżej  kilku hektarów  (moge rzucić sporo rodzin). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja mam fajna miejscówkę na kilka uli na cały sezon. w promieniu 0,5km 2ha facelii 1ha słonecznika ok 1,5ha gryki do tego las z lipami i akacja


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

jak ta facelia po oprysku ? a ile wody na hektar dałeś ?

wieczorem to znaczy o której godzinie ?

ja jak pryskałem na chwasty  to było pochmurnie i temp była około 10 *C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0
Napisano (edytowany)

jak ta facelia po oprysku ? a ile wody na hektar dałeś ?

wieczorem to znaczy o której godzinie ?

ja jak pryskałem na chwasty  to było pochmurnie i temp była około 10 *C

Około godziny 18 i było słonecznie, 200l na hektar, facelia tkwi w miejscu.

W samym czasie opryskałem  0,35l Afalonu i 0,15l Lontrel  na hektar i lepiej to zniosła.

Edytowano przez radek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czym prysnąć na rzodkiew swierzepa? 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w marchwi miałem facelie to powschodowo afalon 1l nic jej nie zrobił, zastanawiam sie czy tyle nie dac, ale znowu troche sie boje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

ja opryskałem 0.5 afalonu  0.15 lontrelu kontrolnie facelia wyhamowana i żółta 4dzień a po 0.35 nabiera koloru i rusza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomAF    0

radek74 jak  tam Twoja facelia po oprysku 1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane? Sam się przymierzam do takiego miksa ale nie wiem czy nie ucierpi na tym facelia..... bo pokazało  się trochę ognichy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusiek    0

Witajcie koledzy. Już od dawna śledzę to forum i mam parę pytań. Posiałem w tym roku 25 ha faceli. Na połowie jest fajnie, ale jest problem na piaskach facelia powschodzila ale od jakiegoś tygodnia stoją w miejscu, może pomożecie czym ja ruszyc żeby ruszyła. Czym w faceli można zwalczyć głuchy owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek74    0

radek74 jak  tam Twoja facelia po oprysku 1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane? Sam się przymierzam do takiego miksa ale nie wiem czy nie ucierpi na tym facelia..... bo pokazało  się trochę ognichy...

Dobrze, że opryskałem tylko 3 hektary a mam sporo tego bo nie wiem czy z tego miksa wyjdzie zaczęło ją trochę puszczać ale wygląda słabo spróbuj mieszanką co pisałem w poprzednim poście lub 1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane na małej powierzchni i się przekonasz efekty widać po około dobie

Witajcie koledzy. Już od dawna śledzę to forum i mam parę pytań. Posiałem w tym roku 25 ha faceli. Na połowie jest fajnie, ale jest problem na piaskach facelia powschodzila ale od jakiegoś tygodnia stoją w miejscu, może pomożecie czym ja ruszyc żeby ruszyła. Czym w faceli można zwalczyć głuchy owies

Czekaj może za głęboko się zasiała. Owies głuchy zwalcz 1 l/ha Leopard  jak będzie miała 4 liście właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

mam sprawdzone dwa środki na głuchy w faceli

Fusilade 0,5l/h

oraz w tym roku testowałem labradora 1,5 l/h - jest OK

Głuchego już nie ma....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj