Polecane posty

poosa21    856

A w jakiej fazie najlepiej dac Afalon po wschodach. A może dac galere 0,25l + afalon 1l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka250    0

Witam wszystkich posiałem w tym roku facelie 8 kwietnia głownie na 5 i 6 klasie o ph bliskim 5 ale na wiosnę poszło wapno w ilościach pozwalających uzyskać ph bliskie 6. Nawozy jakie zostały wysiane na przełomie lutego i marca to Polifoska 6 w dawce 300 kg/ha Nasiona zostały wysiane prawidłowo i opryskane afalonem 0,9l/ha zaraz po zasianiu wczesnym rankiem na w miarę wilgotną ziemie i pochmurny dzień jakieś 4-5 dni temu zaczęła wschodzić i jest czerwona robię to pierwszy raz i niepokoi mnie to proszę o rade postaram się wrzucić zdjęcia pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

afalon nalistnie nie hamuje facelii? 1l/ha weźmie samosiewy rzepaku?

 

 

U mnie nikt nie pryska afalonem po wzejsciu facelii, bo celowo się ja pryska po zasianiu żeby nie zaszkodził oprysk. PIerwsze tutaj widzę że ktoś pryska afalonem po wschodach. 

A rzepaku nie zwalczysz w facelii, rok temu szukałem środka na rzepak w facelii i nic nie znalazłem .

 

Jak przewiniesz parę stron do tyłu temat znajdziesz że ktoś mówił o jakimś środku na rzepak ale nikt się nie wypowiedział jak to w praktyce wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

przedwschodowo tez chamuje. moja siana tydzień później i nie pryskana niczym jest wieksza od tej wczesniej sianej i pryskanej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

tak jak pisza koledzy to normalne, że tak sie przebarwia.
Podobno afalon po siewie w dawce 1,5 moze obnizyc plon o 30%

Na samosiewy rzepaku zaraz po siewie miałem opryskac lenacylem (Venzar) ale po tym nie zaleca sie siac zboz przez 12 miesiecy wiec zrezygnowałem.

Dałem 2 dni temu 2l IPU, rzepak w fazie liscieni-pierwszych lisci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

koledzy mam pytanie w jakiej fazie rozwojowej mogę zastosowac fusilade albo inny graminicyt bo duzo owsa gluchego mi wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

jesli dużo owsa to proponuję jak facelia będzie miała ok 10-12cm. Jak wejdziesz w pole to aby była za kostkę jeśli do tego czasu nie zagłuszy owsa.

W tamtym roku tez miałem pryskać od owsika bo było dużo ale jak podrosła to nagle owsik znikł (został zagłuszony) i zrezygnowałem z oprysku po skoszeniu również nie znalazłem ziaren owsika.


Facelia na poplon może być wysiewana siewnikiem rzutowym? 

 

ja u siebie na ziarno sieję lejowym ale mieszam z saletrą lub mocznikiem, a przejazdy praktycznie jeden obok drugiego podtem włóka i wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie kiepsko powschodziła, moze ziemia za kwasna, moze afalon ja przypalił nie wiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodarao    0

Witam.

Mam pytanko,panowie jaki stosujecie środek na chwasty dwuliścienne w facelii powschodowo i w jakiej fazie rozwoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

1,5-2 l   Izoproturon + 0,25 l Starane  działa na pewno wypraktykowane w zeszłym roku facelia dała na IV klasie gleby 700kg \ha.

nie ma skutków  ubocznych .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj