Polecane posty

matava    20

Niekoniecznie. Rozsiewaczem do nawozu wcale nie gorzej. Wypadałoby jednak z czymś pomieszać, np z mocznikiem lub saletrą i brona. Często nawet lepiej niż siewnikiem. Niektórzy nawet mówią, że to najlepsza matoda siewu facelii niezaleznie od kierunku produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

ja dopiero zasiałem


dla zainteresowanych. 

poznaniakiem przy kółkach do wysiewu drobnych nasion idzie elegancko tylko nie sypię pełnego siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po jakim czasie można się spodziewać kwitnienia facelii która została wysiana tydz temu? w internecie są różne informacje 40 dni 50 i dalej nie wiem i jak sie ma ta roślina na V klasie gleby? za wszystkie informacje bardzo dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

W ubiegłym roku posiałem ok 25 marca i pełnia kwitnienia przypadła na ok 6 czerwca i nijak ma się do literatury.


Sprawdziłem i była siana dokładnie 21 marce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcę pszczoły postawić na facelii ale była siana tydz temu i pewnie rzepak jeszcze będzie kwitł jak zacznie facelia, chyba że coś się przeciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbor    0

Kolego marcin999 jak ustawiasz siewnik? Czym pryskałeś?

Zamierzam siać poznaniakiem na dniach i to będzie moja pierwsza przygoda z tą rośliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

Kolka do drobnych nasion, na malej zebatce, denka na pierwszy wrąbek od góry, zastawki na maxa otwarte. Cyfr i liczb Ci nie podam bo nie wiem jakiej szerokosci masz siewnik i nie wiem ile chcesz wysiac. Ja sialem 12kg/ha, ale to zalezy od klasy gleby. Oprysk o ile pamietam to afalon po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Się ludzie rzucili na tą facelie ... chyba będę musiał z niej zrezygnowac w przyszłym roku bo cena pewnie po 6 zł będzie jak 5 lat temu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dopłata jak do strączkowych zostanie ;) o miodzie nie wspomnę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie facelia bardzo ładnie powschodziła. Ale mam pytanie czym opryskac teraz po wchodach od chwastów czy sama galera w dawce 0,25l da radę czy z czymś lepiej zmieszac, jednego pola nie pryskałem po siewie bo ziemia lekka i było bardzo sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekviki2    0

Witam czy ktoś z was pryskał facelie powschodowo afalonem w dawce 0,6 l/h Ponawiam pytanie czy ktoś tak stosował proszę o odpowiedź.

Edytowano przez tomekviki2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Nic dziwnego ze opłacalność spada. Jakiś rolnik w okolicach Olecka miał w tamtym roku 80 ha.

 

 

Kolego, w mojej okolicy gośc ma co roku po 100 ha, dalszy ma po 70, sąsiad ma z 60 co roku 

Mało tego z hektara, dużo przyczep nie trzeba żeby to zwieźc. W tym roku mam 23 ha a czy w przyszłym roku posieję to się okaże w żniwa, chociaż wolałbym już nie siac  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

witajcie !

planujecie w tym roku sklejac facelie?

Ja w ubiegłym roku przetestowałem jedno pole i jakaś tam róznica była ale nie znacząca.

dawałem 300 l/h w - pytanie czy kotś stosował dawke 500 l ablo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kolego, w mojej okolicy gośc ma co roku po 100 ha, dalszy ma po 70, sąsiad ma z 60 co roku

Mało tego z hektara, dużo przyczep nie trzeba żeby to zwieźc. W tym roku mam 23 ha a czy w przyszłym roku posieję to się okaże w żniwa, chociaż wolałbym już nie siac :P

Masakra komu wy to sprzedajecie

Przy płonie 500kg z ha to wsumie macie 125ton o wartości plonu 1.25mln złotych ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Nie wiem gdzie to idzie, ważne że idzie  :D

 

co do tego plonu to bym polemizował że średni jest 500 kg

 

U mnie ziemie od IV do VI i zazwyczaj jak trzeba ją zbierac to albo piździ i wywiewa facelie ze strąków albo grad poleci ze dwa razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj