Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian3005    49

U jednego cena na umowie jest bodajże 9.5  a u drugiego 10 jest ale to tak na 99 % 

 

Ile zamiarujesz siac tej facelii ? jaki był przedplon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49
Napisano (edytowany)

Bez problemu.

Zależy od roku, średnio 400-600kg czystej wychodzi.

 

 

Kosisz facelię w pokosy pokosówką czy z pnia kosisz ?

 

Wyśle nr na priv

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

facelie do 3 dni po siewie pryska się afalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dobrze wiedzieć ;)

A jak w przypadku gdy w uprawione pole posieję facelię, potem nostrzyk biały dwuletni a potem brony.

Afalon? Basagran?

Pytam poważnie bo plan jest taki że w tym roku facelia, potem jej skoszenie i zostawienie na zimę, na drugi rok powinien być nostrzyk dla pszczół.

Nie zamierzam tego zbierać bo ale chcę mieć w miarę czyste pole.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dokładnie tak. Wiem, że robili takie wsiewki seradeli w żyto i to się ponoć udawało. Wypróbuję w tym roku zobaczymy co z tego będzie.

 

Udawało się w "przekropnych " latach ale na poplon (wsiewka) na przyoranie lub na wypas ale teraz inne są lata. Pamiętam trochę te czasy tylko że żyto kosiło się wiązałką lub żniwiarką na początku lipca a lata były tak mokre że trudno było snopki sprzątnąć z pola a niekiedy trzeba było rozcinać je do wyschnięcia. Próbuj może masz szczęście i wyjdzie ci w końcu nakład nie jest duży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

A jakie proponują? Widzę, ze jedna firma pisze ze kontraktują po 8zl...ale jak będzie w realu to zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowitpl    2

zależy od ziemi mozna jak tylko da sie wjechac. sialismy rowniez w lipcu poczatkiem  ale ta nie dojrzeje sie wczesne przymrozki owarzaja kwiat zreszta pszczoły nawet nie zapyla jak zimniej,jest jak 12 stopni.optymalnie na ziemi kl 1-3 ostatnia dekada marca  pierwsza dekada kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zawsze byłem zwolennikiem wczesnych siewów ale ponowie mamy jeszcze luty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

w moich okolicach (Wielkopolska) cena na kontrakcie 8 zł, rok temu było 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja mam cenę minimalną 9 zł. Mniej nie będzie, mówią że może byc więcej ale to zależy od wielorakich czynników .

 

A jeżeli chodzi o siew to wcześniej jak w marcu to nie sieję, coś około 20 lutego zapowiadają powrót zimy na parę dni więc trzeba czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Możecie podać mi na pw jakiś konkrotny skup.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Stosował ktoś może treflan albo pochodne tego środka w uprawie facelii? Zastanawiam się jak skutecznie walczyć z zielskiem w facelii i kombinuję

 

Nie stosowałem - ale mam zamiar zastosować w tym roku na próbnej powierzchni. Wiem, że były badania w USA prowadzone na stosowanie w facelii, i ... był polecany, ale rezultaty badań pokazywały, żę trochę hamuje wzrost...więc dopóki nie sprawdzisz na własnej skórze to po prostu nie wiesz.  A tak w ogóle to na Afalonie w tym roku jeszcze idę. 

Mam gospodarstwo na Ukrainie (we lwowskim obwodzie) i tutaj jest dopuszczony do obrotu...póki co. Jakby ktoś zainteresowany mogę kupić tutaj u oficjalnego dystrybutora. W ubiegłym roku tak kupowaliśmy Basagran do fasoli, i sprawdził się idealnie. Też widzę, ze ilość dostępnych środków do facelii w Polsce (i nie tylko) w przyszłym roku będzie zdecydowanie niższa. Przede wszystkim problem z doglebowymi. Tutaj jeszcze niektóre są (pendymentalina, prometryna, treflan) ale kto wie jak długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czy facelia powschodzi po rzesianym rzepaku pryskanym butisan + navigator? doadm ze nic chciałbym orac tylko talerzówa a później agregat upr. siewny


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

mam 50 kg faceli (gotowej do siewu) do sprzedania-wszystkich zainteresowanych zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj