Polecane posty

adrian3005    49

2 lata temu facelia po facelii, w połowie paździenika miała już nasienie , 1 noc przymrozku i wszystko się oważyło .. a i ziemia raczej nie skoczystała na takiej próbie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekP    0

W razie by się nie udało, zawsze może być wykorzystana jako poplon, tylko że bez podorywki. Przy wcześniejszym rozsianiu zyskujemy jakieś półtora miesiąca więc we wrześniu żniwa ;) Chyba zaryzykuje na jednym kawałku na próbę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

W razie by się nie udało, zawsze może być wykorzystana jako poplon, tylko że bez podorywki. Przy wcześniejszym rozsianiu zyskujemy jakieś półtora miesiąca więc we wrześniu żniwa ;) Chyba zaryzykuje na jednym kawałku na próbę ;)

 

czyli chcesz ja wsiac w zboże, które sie kłosi ? skosic zboże i jak facelia dostanie światła to ma zacząc rosnąc ? dobrze myślę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekP    0

Dokładnie tak. Wiem, że robili takie wsiewki seradeli w żyto i to się ponoć udawało. Wypróbuję w tym roku zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

Stosował ktoś może treflan albo pochodne tego środka w uprawie facelii? Zastanawiam się jak skutecznie walczyć z zielskiem w facelii i kombinuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Seladere siałem w zboże ale przed kłoszeniem jak dawałem ostatnią dawkę saletry . W leja i na przód . Poplon był extra , lub do zwierzaków . A z facelją w tym roku spróbuje Fajny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie jestem pewien w 100% ale Basagran powinien być ok

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Ja pryskam PROTUGANEM tym co zboże, powschodowo jak juz dobrze widać rzedy facelii, ewentualnie jak jest prosso to drugi raz targą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Ja stosuje 2l na ha, zawsze pryskam tylko raz i chwastów nie mam,a uprawiam facelie co roku juz kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Czekam, aż będzie na tyle duża by jeszcze nie zakryła międzyrzędzi, jak za małą Pan opryska to się jej nie spali ale zrobi sie czerwona 

i będzie musiała odchorować. Trzeba obserwować i wtedy wjeżdżam.


Nawóz to daje dosłownie 50 kg polifoski 8 na hektar, saletry jak jest dobry rok i jest ładna nie daje w ogóle, ponieważ jak

facelia się wybuja to sie położy i wtedy nierówno kwitnie i cały czas się odnawia,  staram sie ją utrzymywać stojącą.


Facelia wiąże azot z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jaką polecacie odmianę Facelii na nasiona? Asta czy Stala ?

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Nie wolno sprzedawać materiału siewnego niekwalfikowanego na wolnym rynku, musi Pan szukać centrali która kontraktuje, a skąd Pan jest?

Cena to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

a wolno siac niekontraktowana tylko na swój użytek

wojewuctwo mazowieckie okolice lipska

 

W okolicy Lipska kontarktuje 2 osoby, tylko że w grudniu. Teraz może byc już limit wyczerpany 

 

Czym można zwalczyc w facelii takie niebieskie kwiatki ? tak zwane pędzelki, potem się je ciężkawo czyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj