Polecane posty

witek21    4

no u mnie to raczej odwrotnie.... tu gdzie wylegnie to zawsze jest do niczego a tu gdzie stoi to normalnie sypie. ja dziś wyjechałem kosić ale jeszcze mokra. desykowane w poniedziełek. jutro po południu znów wyjade może uda się coś zkosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a moja ma jeszcze ziarno zielone i czekam, desykowal bede glifosatem a na zielone ziarno to nie bardzo zeby nie obnizyc siły kiełkowania wiec czekam az zbrązowieje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Swoją kosiłem w czwartek i piątek  po sobotnim oprysku . Pogoda była niezbyt dobra, ale już mocno się sypała. Plon po doczyszczeniu 912 kg/ha ale jeszcze nieco zbyt wilgotna i suszę. Trochę obawiam się siły kiełkowania. Siana 26.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

Czy siejąc facelie teraz zdarzy mi urosnąć do jesieni na poplon? Czy też może lepiej gorczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy mam pytanko jak myslicie jak bym do tygodnia zasial facelie po rzepaku, wymloce ja przed zima,uda sie? 

Edytowano przez markendmark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Co wywszyscy, kaj jestescie? Czemu nic nie piszecie , siac trzeba a wy nic... A co jak bym posial czym opryskac zeby rzepak zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Nie da rady na nasiona na 99%. Co do oprysku to mezotrion przedwschodowo np callisto 100 SC

 

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Moj kolega sprzeda facelie cena 12 zł kg przy wiekszej ilosci możliwość negocjacji. Wiecej info na pw

Lolalizacja Łodygowo gmina Biała Piska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Koledzy mam pytanko jak myslicie jak bym do tygodnia zasial facelie po rzepaku, wymloce ja przed zima,uda sie? 

 

rok temu coś podobnego zrobiłem, piękna była, już ziarka były białe i przyszedł przymrozek i po zabiegu. Nic nie zebrałem

 

a co do rzepaku to nie ma środka aby zwalczyć rzepak w facelii ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

jak nie ma jak jest. Generalnie to w facelii nie ma żadnych środków, ale możliwości są duże i wbrew pozorom wachlarz substancji jest dość szeroki ino trza się zagłębić tyć tyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

koledzy jak ustawić kombajn do facelii, tzn obroty klepiska, szczelina, bo wiatry domyślwm się, że minimalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

po owsie chce zasiać facelie. Owies mam ścięty. Co teraz zasiać jako miedzyplon pod ta facelie?

np. Rzodkiew oleista jak bym posial będzie ok?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak nie ma jak jest. Generalnie to w facelii nie ma żadnych środków, ale możliwości są duże i wbrew pozorom wachlarz substancji jest dość szeroki ino trza się zagłębić tyć tyć.

to zdradx nam ta tajemnice czym pozbyc sie rzepaku z facelii


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

witam planuję posiać facelie jako poplon po zbożach ozimych, myślę wysiać w rżysko rozsiewaczem a potem gruberem przejechać, co o tym myślicie ? Czy lepiej siać po polu zgruberowanym wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Na jakich sitach doczyszczacie facelje?

 

Ja stosuję zwykłą wialnię i sita o grubości 4mm, 2mmm , 1 mm. Jeżeli nie jest bardzo zabrudzone lebiodą to powinno się ładnie wyczyścić. Czyściłem swoją  tyle że lebioda była jeszce zielona ,przy młóceniu się nie rozsypała i bardzo fajnie się odczyściła. Ja swojej nie randapuję bo zmniejsza się siła kiełkowania.

witam planuję posiać facelie jako poplon po zbożach ozimych, myślę wysiać w rżysko rozsiewaczem a potem gruberem przejechać, co o tym myślicie ? Czy lepiej siać po polu zgruberowanym wcześniej ?

 

Facelia ma drobne ziarno więc lepiej pole dobrze wyrównać bo  może nie powschodzić tym bardziej pod gruber.

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam? Mam facelię posianą 28 kwietnia. Na dole nasiona są już brązowe górne zielone i nie wiem kiedy pryskać na zasychanie i sklejanie? I jaką dawkę reglone zalecacie?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Panowie i Panie jakie plony mieliście facelii, jak oceniacie tegoroczny sezon?

Pierwszy rok uprawiam w plonie głównym, średnio u mnie wyszło 680 kg zakwalifikowane jako C1 zdolność kiełkowania 93% i wilgotności nie całe 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Panowie i Panie jakie plony mieliście facelii, jak oceniacie tegoroczny sezon?

Pierwszy rok uprawiam w plonie głównym, średnio u mnie wyszło 680 kg zakwalifikowane jako C1 zdolność kiełkowania 93% i wilgotności nie całe 10%

 

Gratuluję wyniku i to pierwszy raz zasiana!

Dla kogo siałeś ( jaka firma) i ile zapłacili za 1 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

CN Sieradz 10 brutto, pierwszy raz w czystym siewie. Myślę, że jest potencjał w tej roślinie. Jestem ciekaw czy ten rok był sprzyjający dla tej rośliny czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj