Polecane posty

Pajej    231

u mnie w tym roku tez bardzo słaba, nie wiem co za pole ze nawet facelia nie chce rosnąć...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zimno jest nic nie rośnie

 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

U mnie sytuacja jest taka, ze część jednego pola jest pozamiatana przez wiatr 6 kl facelia stała dosłownie na korzeniach i uschła. Na pozostałej części to na bogato  bardzo gęsta i za tydzień powinna zacząć kwitnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Zimno jest nic nie rośnie

to nie to na czesci pola ładna, na czesci prawie jej nie ma malutka przy ziemi siedzi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jaka musi być facelia duża ,żeby ją opryskać Agilem? I Galerą?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

u mnie też słaba... im lżejsza ziemia to ładniejsza, zielona itp, najlepsza jest na VI kl i na oborniku a tu gdzie wchodzi na III kl to aż sie nie chce patrzeć... dodam że wschody były bardzo dobre i równe- ta na piachu rośnie jak głupia a na III kl tak jak by stoi w miejscu i w dodatku czerwona.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Po galera facelia zrobila się czerwona i teraz pytanie czy to efekt mrozów czy to juz jej koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sruba2    1

Witam serdecznie trzy tygodnie temu pryskałem agilem miała od 2-4 lisci i jest ok w sobote znowu poprawka bo jednoliścienne szaleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

V E N Z A R 500 SC, nie niem jak ze skutecznością izoproturonu co do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

izoproturon 2 l/ha tylko przypala rzepak, lenacyl nalistnie nie zrobi nic facelii? IOR zaleca stosowac go zaraz po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

nick u mnie to samo ale u mnie zapewne kwasowość zawaliła sprawę pół pola jest ok drugie pół malutka ledwo co wystaje i czerwona kwasowość około 5 wiec nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Nie jest tak źle dostało 75 kg mocznika  i dostała takiego kopa, że liczę że zagai całe pole. zrobię dzisiaj zdjęcia i wrzucę  wieczorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sybir    0

Mam pytanko, czy facelia jako poplon zdąży urosnąć przed siewem pszenicy ozimej? I czy wogole ma to sens. Żeby przyorac facelie przed zbożem zimowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

bardzo możliwe, ale bardziej mi chodziło o to żeby mocno rozkrzewiła się i nie pozwoliła żeby chwast rósł. Nie wieki areał i nie opłacało się siać czegoś innego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

to zależy kiedy zejdzie Ci plon główny czyli kiedy ją zasiejesz no i kiedy planujesz orać i siać pszenice. Jeśli zasiejesz do końca lipca (podsiejesz troche azotu) a zaorzesz dopiero na początku października to ok ale jeśli zasiejesz w połowie sierpnia i po 15 września bedziesz chciał już pszenice siac to daj sobie spokój....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj