Polecane posty

xlleon    0

Kombajny które u mnie kosiły nie miały stołu do rzepaku ale myślę że ze stołem były by mniejsze straty.

Kosiłem bizonem ze zwykłymi sitami.

Po zbiorze i tak trzeba doczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Reglone zazwyczaj trzeba dać 2l, jak są upały to i 1,5l da radę. Jeżeli łan jest bardzo gęsty to trzeba 3l nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Plon przeciętny na oko 400kg/ha. Było by pewnie więcej ale dałem niepotrzebnie po wschodach ok.40kg azotu na hektar a rok taki że bardzo wybujała a wtedy zamiast iść w nasiona idzie w masę zieloną.

Część wyległa a i sarny wydeptały z 10%.

Jak tylko dosuszę i oczyszczę będę handlował po 12 zł .

Edytowano przez xlleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

A przed siewem ile N dałes? Ja dałem 60kg N w RSMie przed agregatem i 30% pola leży, wczoraj była desykowana 2l reglone + superam (za późno... dół już się mocno sypie) i jutro/pojutrze będzie do omłotu, jak nie będzie ulewy i mocnego wiatru to może się za dużo nie osypie... Lepiej kosić w południe czy czekać do wieczora? Jak to się ma do osypywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mam do was panowie takie pytanie.

 

Czy desykowaliscie kiedyś facelie z dodatkiem środka do sklejania luszczyn od rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Przed siewem dałem nie dawałem azotu tylko PK.

Na części pola dałem do 2L reglone 1L Spodnam do sklejania łuszczyn rzepaku.

Wydaje mi się że na opryskanej powierzchni z Spodnam lepiej sypała ale przekonam się dopiero po gęstości wschodów tego co się osypało na na polu opryskanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dzieki za informacje :-D bede kosil dla znajomego 2 ha i taka mieszanina wlasnie mu polecalem. Wiecie jak do tego ustawic tucano 320 ? Musze sprawdzic w systemie moze tam jest jakaś sciagawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Koledzy nie macie problemów z zapychaniem się kombajnu kosząc facelię tzn nie wyrzuca tylko zapycha na rafach tych za bębnem.Muszę stawać co jakiś czas jak widzę ,że ziarno nie leci do zbiornika a i z tyłu wiadomo wtedy nie wyrzuca.Co roku mam ten sam problem nie bardzo wiem jak go obejść.

Koszę suchą ,desykowaną z pnia JD 952.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

Jaki jest średni plon facelii?

I jaka iest średnia cena?


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xlleon    0

Niema czegoś takiego jak średni plon facelii.

Jak się uda to 600kg ale może być 200.

w tym roku mimo że zapowidało się pięknie niestety zaledwie 380kg/ha ale za to jakość 1!!!

Sprzedałem hurtem po 15zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Czym doczyszczacie facelie? co mnie zdziwiło to to ze tak wczesnie kosicie u mnie w lipcu jeszcze intensywnie kwitnie. Kosze kombajnem bez przerubek, ale wiatr minimalny i obroty bebna tez małe sita popuszczone


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

witajcie mam kilka pytan odnośnie faceli, ponieważ obok mnie centrala ogłasza sie ze kupią nasiona, a ja dużo sieje faceli tyle ze nie na nasiona tylko na przyoranie. I zamiast pszenicy jarej chce zasiać facelie. 

moje pytania:

1 ilość nasion na hektar ? 

2 termin siewu ?

3 zabiegi ? czy tylko herbicyd po zasiewie ?

4 nawozenie pewnie polifoska 5 300 kg/ha i saletrzak 200 kg

5 termin zbioru ? wczesniej niż pszenica ? 

6 musze zdążyć z facelią do sierpnia bo ok 5-10 musze zasadzić po faceli kapuste pekińska

7 czym to zebrać ? kombajnem ? słyszalem ze pokosówką ale nie mam pojęcia.

8 czym te nasiona wyczyscic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

1 na nasiona 8kg/ha ja sieje ok 10, bo mi sie nie chce przestawiać na drobny wysiew i tez jest ok

2 tak jak zboza jare

3 po siewie afalon i poźniej na jednoliscienne

4 ja daje tylko 200kg polifoski 6 (III kl)

5 ja kosze po pszenicy

6

7 zwykły kombajn, wczesniej trzeba dosuszyc opryskiem

8 sam nie wiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

grzesiek czyscil petkusem k535

na sitach od gorczycy. tyle ze na przyszły rok trzeba drobniejsze sita. i byl problem z komosa. poniewaz niebylo niczym odchwaszczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jak widać to dość trudne nasiona do oczyszczenia i lepiej jest zadbać aby na polu zniszczyć chwasty co tylko możliwe :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale czysci sie nie tyle z chwastów co z pozostałości "kłosów"


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

jak pamiętam to co chlopaki czyscili to było pół a pół komosa z facelia. paskudnie to sie czyscilo chyba z 3 razy to puszczali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

bo prosto z kombajnu na sprzedaż nie przejdzie ? trzeba czyscić ? nie mam o tym pojecia ? a plon taki mniejwięcej ? ja jeszcze deszczuje czasami facelie gdy zalezy mi na czasie zeby chociaż 600 -800 sypała ale wtedy tylko zalezy od warunków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj