Polecane posty

eMWu    485

Zakupię w lipcu 200-300kg facelii zebranej w tym roku bądź o dużej sile kiełkowania, najlepiej odmiany Asta bądź innej wcześnie kwitnącej na pożytek dla pszczół. Centralny śląsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

ja swoja tez pryskałem afalonem, i własnie wschodzi, tyle ze wschodzi czerwona... Pierwszy raz uprawiam facelie, nie mam doswiadczenia w temcie... Martwie sie ze szlak ja trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kto wymyślił ten afalon kurcze on tak daje facelii w kość że szok. Czym ją reanimować ? na szybko asaschi z jakąś odżywką czy co ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ja swoja tez pryskałem afalonem, i własnie wschodzi, tyle ze wschodzi czerwona... Pierwszy raz uprawiam facelie, nie mam doswiadczenia w temcie... Martwie sie ze szlak ja trafi...

 

na czerwono wschodzi i u mnie bez afalonu, tak wschodzi przy bezchmurnej pogodzie- zaraz powinna sie zazielenic, wielu nazeka na afolon dlatego go nie stosuje, w tym roku stawiam na Lontrel, całkowicei bezpieczny dla faceli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

na perz to mozna by zaryzykowac jakims srodkiem, który stosuje sie jesienia na rzepak od jednolisciennych( min. perzu). Z herbicydami w uprawie faceli to jest troche problem... brak srdoków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pomału ją puszcza po tym afalonie w miejscach gdzie było mokro całkiem ja szlak trafił ale to nic trzeba się nauczyć na przyszłość :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

to ile dałeś tego afalonu że ją tak trzymał , ja co roku pryskam afalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

ja dawałem 1l na ciezkiej ziemi. W mokrych miejscach tez jej u mnie nie ma, ale ja nie upatruje winy w afalonie, lecz w tym ze po zasianiuspadł intensywny deszcz, nastepnie mocno przypiekło i zrobiła sie skorupa. Z reszta z tego co wczytałem faceli nie lubi nadmiaru wilgoci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

możliwe że jest to przyczyna wczoraj poszedł basfoliar plus siarczan magnezu plus tera sorb.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Koledzy jak wasze uprawe? Moja feceli po ostatnich deszczach przyjeła koler czerwieni z nadmiaru wilgoci... 6 ha poszło sie je..ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

czyli jednak deszcz a nie oprysk u mnie wygląda bardzo przeciętnie nawet poniżej przeciętnej

trzeba pogody :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

u mnie ładnie zaczeła rosnąc, całe pole sie zazieleniło. a teraz to az przykro patrzec... Do wtorku jeszcze ma padac, potem dwa tygodnie bez deszczu zobaczymy co z niej bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

Witam. Ja pryskałem facelie tuż przed kwitnieniem Agilem na jednoliścienne i zero reakcji facelii. Na dwuliścienne nie wiedziałem zbytnio czym i w jakiej dawce.


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

U mnie wymiekła, nie będe jej kosił bo i nie ma co, poczekam moze az dojzeje to co urosło i zgruberuje ją, moze troche powschodzi i na zielono zaorzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas148    0

ja dałem sklejacz i powiem, że efekt jakiś tam jest siałem facelie na 3 klasie i jest to ziemia za mocna na facelie nie równo dochodzi ale coś tam oddała :) chociaż następnym razem się poważnie zastanowię, czy to siać


nic na siłę, weź większy młotek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Witam,

Mam zamiar zaisać facelie na poplon. Stąd moje pytanie czy jak zmienie kułka wysiewne w poznaniaku na te do drobnych nasion to ją zasieje, oraz jak ustawić poznaniaka aby wysiać tak ok. 10kg/ha?

Za odpowiedź wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wypasał krowy na facelii bo nigdy jej jeszcze nie siałem a słyszałem że z początku nie chętnie jedzą ją krowy bo ma "włoski".

zastanawiałem się posiać facelię wczesną wiosną tak aby w połowie maja móc krowy na niej paść, co o tym sądzicie?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Krowy jedzą ją chętnie do zakwitnięcia-a kwitnie szybko ; ja sieje z seradelą tylko że na poplon. Na połowe maja seradela nieurośnie jedynie facelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

najpierw chciałem posiać seradele ale ona z początku powoli rośnie i teraz zastanawiam się nad facelią

@Szymi40 jak myślisz do tego czasy będzie miała 15-20cm wysokości ?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj