Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6863
kategoria B:

 

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą inną niż lekka o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

3. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1 z przyczepą lekką,

4. mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących,

5. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

No i co ty na to? Kogo tu trzeba oświecać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Zorzyk Ty jakieś problemy masz czy o co chodzi? Inni potrafią wyciągnąć sens z mojej odpowiedzi tylko Ty masz z tym jakiś problem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sens , czy to znaczy używanie słów jakie popadnie bo tak coś nazywasz. Przydałoby się byś sam zrozumiał rzeczywiste znaczenie słów. Ja przyswoiłem Twoje nazewnictwo, a Ty przyswój inną informację i nie unoś się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ja sie nie unosze ale w momencie kiedy pisze o pojeździe dwuosiowym byle jakiego typu a raczej o zakazie ciągnięcia go ciągnikiem przy kategorii B a Ty mi zaczynasz przekładać to na znaczenie dosłowne-sorry ale mnie to wpienia.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Widzisz dyskusja jest o przepisach ruchu drogowego, a tam ważne są wszystkie niuanse. Mamy ambitnych twórców prawa i bogactwo tych niuansów "merytorycznych" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Można, przecież ten temat był oczywisty i nigdy takiego sporu nie było od ilu lat wiec wystarczyło poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Prawdopodobnie kurs na ciągnik będę miał MF 255 a jak by ktoś chciał wiedzieć jaki kosz kursu to 700 zł. Mam związku z tym parę pytań. Czy w tym mf alternator i rozrusznik są tak samo jak w Ursusie 330? I to jest tak samo jak w innych że pierwsze przekręcenie to np. nic drugie postojowe trzecie krótkie a czwarte długie? Kluczykiem się przeręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    71

W 3512 z prawej strony jest pokrętło do świateł, obracasz raz masz pozycyjne, dwa mijania, trzy drogowe, wciskając go masz sygnał dźwiękowy. Pewnie w mf 255 jest tak samo.

 

To się pochwalę, dzisiaj udało mi się zdać prawko na T :)

A co ciekawe w grupie były 2 dziewczyny! Jedna zdała, a miały te prawko za darmo ze szkoły, ale dzisiaj to niecodzienny widok dziewczyna na traktorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1000    0

Czy moze ktos wytłumaczyc mi jak nauczyc sie ciagnikiem jezdzic z przyczepa na luku? wyjezdzilem duzo godzin i nie wychodzi mi to . nie wiem jak lamac zaczep? prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ciężko jest to wytłumaczyć, tego po prostu trzeba się samemu nauczyć. Ale w skrócie to jeśli chcesz żeby przyczepa poszła w prawo, to musisz ciągnikiem kierować dyszel w lewo, a żeby ten dyszel skierować w lewo musisz kierować ciągnik w prawo. To jest , że jak jednoosiowymi się cofa to kierujesz ciagnik w lewo żeby przyczepka skręciła w prawo, a jak masz dwu osiową to ciagnik jakby musisz kierować w tą stronę w którą chcesz skręcić przyczepę. To jest tak po krótce, resztę musisz wypraktykować, wiadomo nie mozesz za mocno skręcić bo stracisz kontrolę i będziesz musiał pojechać do przodu, musisz mieć jakby takie wyczucie żeby nie za mocno i nie za słabo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1000    0

Ciężko jest to wytłumaczyć, tego po prostu trzeba się samemu nauczyć. Ale w skrócie to jeśli chcesz żeby przyczepa poszła w prawo, to musisz ciągnikiem kierować dyszel w lewo, a żeby ten dyszel skierować w lewo musisz kierować ciągnik w prawo. To jest , że jak jednoosiowymi się cofa to kierujesz ciagnik w lewo żeby przyczepka skręciła w prawo, a jak masz dwu osiową to ciagnik jakby musisz kierować w tą stronę w którą chcesz skręcić przyczepę. To jest tak po krótce, resztę musisz wypraktykować, wiadomo nie mozesz za mocno skręcić bo stracisz kontrolę i będziesz musiał pojechać do przodu, musisz mieć jakby takie wyczucie żeby nie za mocno i nie za słabo. ;)

Wielkie dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mógłby mi ktoś opisać ruszanie pod wzniesienie ? Bo mi wydaje się że to i łuk jest najtrudniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co tu tłumaczyć, będziesz chodził na kurs to do znudzenia będziesz to ćwiczył, proste, po co sobie krzątać już tym głowę...

 

No ale jak chcesz to tak w skrócie

Łuk:

- przejazd przez łuk do przodu, po całej długości, ciągnik musi zatrzymać się w odległości <1m od pachołka

- zaczynasz cofanie, bez wyjeżdżania za linie, bez potrącania pachołków, czas na wykonanie manewru- 3min, jeśli dobrze pamiętam możesz zrobić jedną korektę [tzn podjechać do przodu i np. wyprostować zestaw]

- na końcu musisz przyczepę zatrzymać również w odległości <1m od pachołka

Cenione jest kiedy zatrzymasz się na środku koperty, wyprostowanym zestawem, bez zbędnych korekt i cały manewr będzie przebiegał płynnie

 

Ruszanie ze wzniesienia:

- zatrzymujesz ciągnik na wzniesieniu wraz z przyczepą

- zaciągasz ręczny, wrzucasz na luz

- wrzucasz odpowiedni bieg i ruszasz w taki sposób żeby ciągnik Ci nie zgasł, nie stoczył się do tyłu czy też w ekstremalnych warunkach nie zrobił "świecy" :lol: [a zetorkiem z przyczepą idzie tak zrobić :lol: ]

- najczęściej po wzniesieniu, wyjeżdżasz z egzaminatorem na miasto, to wszystko, nic strasznego jak ktoś się uczył.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

To bardzo ogólnie opisałeś chodzi mi jeszcze jak wykręcasz już na uku to w którą stronę kręcisz? W tą co ma przyczepa wykręcić? A i co do wzniesienia do jak wrzucasz bieg, i puszczasz równo sprzęgło i ręczny i dodajesz gazu? I co zmieniło się w testach teoretycznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Po twoich wypowiedziach sądze że nigdy ciągnikiem nie jeździłeś :blink:

Już każdy ma chyba dość twoich głupich pytań :blink:

 

Zadajesz takie proste pytanie na które odp. jest wiadoma, jak to można ruszac pod górke nie dodając gazu ? to chyba oczywiste że trzeba gazu dodac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

powiem wam jak powiedział mi instruktor ja miałem mieć egzamin kat T "jak z placu wyjedziesz to egzamin masz zaliczony" i tak było, plac jest najtrudniejszy, łuk noi parkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Parkowanie jest na ciągnik?:P Tzn ja nie w temacie;) Ruszanie ciągnikiem pod górę to chyba nie jakaś filozofia? Więc po co tym się przejmujecie? C-330 niech ktoś z ręcznym ruszy:P


Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

oczywiście że jest parkowanie z przyczepą ;) parkowanie skosnie i parkowanie przodem lub tyłem to zalezy co Ci wylosują :D ja miałem tyłem :) No i na początku ta obsługa, sprzeganie. Duzo rzeczy do zrobienia i łatwo mozna o czyms zapomniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj