Polecane posty

Miki7211    8

Co ty raczej wzrost nie ma nic do gadania wiem ze jak na motor się zdaje to trzeba miec wystarczająco siły żeby ustawić go na podwójnych nóżkach ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ale ten wzrost to był by troche bez sensu... ja już np bym nie mógł zdawać bo mam coś koło 1.87 m ;)

Ja uważam to info za nieprawdziwe.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Niema żadnych ograniczeń wzrostu. Może tylko podczas robienia badań lekarskich może się lekarz trochę przyczepic, że jesteś za niski bo np. masz 1,30 m wrzostu ;) ale myślę, że większych problemów nie będzie ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Olik moje badanie lekarskie na prawko to było tylko wejście do gabinetu podanie danych zapłacenie i wyjście. Tak lekarze robią u nas badanie lekarskie ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak jest pewnie w większości badań ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

to macie jeszcze "szczęście" ze wogole gadaliście z lekarzem ;) grupa w której ja byłem na kat. B - badała sie sama ;) lekarz miał jakiś "nagły przypadek" i kierownik ośrodka tylko podpowiadał co gdzie i jak wpisać- takie wypełnianie grupowe... i za to płaciliśmy 50 zł


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkminiajcie sie tak z tym wzrostem . To byla ironia jakby ktos nie zauwazyl.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

Ja się zastanawiam czy nie zrobić prawka kat. T. traktorem jeżdżę już parę ładnych lat, ale ostatnio coś się często policja kręci i trochę strach. A w żniwa to są różne przypadki i z prasą trzeba w różne miejsca jeździć. Kumpel mi mówi żeby lepiej poczekać do 18 i sobie zrobić na samochód i ciężarówkę. No ale jak się jedzie z dwiema przyczepami ziarek to trochę strach bo nie wiadomo na kogo trafi (komendant policje po sąsiecku przez płot mieszka) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie ten strach. Według mnie to jednak warto zrobić to prawko dwa lata wcześniej ;) sam żałuje że wcześniej sobie nie zrobiłem choć nie miałem żadnego starcia z policją ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

Mnie raz zatrzymali jak jechałem z kosiarką to aby kazali włączyć światła i powoli jechać (trochę ciężkie zadanie jak na moją nogę), ale jak by się tak nie daj borze trafiła drogówka Ciechanowska to by nie było tak wesoło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no ja tez jezdze juz "ho ho" i zawsze patrze droga "czysta" to rura i jedziemy a jak widze ze sie krecą to tata prowadzi mi ciagnik na pole..ale jeszcze kilka miesiecy i sie to zmieni i bede jezdzil bez obaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Wiesz takie coś nie jest na długą mete ;) U mnie też tak jest czasami ale przeważnie sam jade


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ntr    0
Zdaje się, że ty nie czytałeś kodeksu drogowego, albo rozmawiałeś z jakimś nierozgarniętym policjantem ;)

 

Art 88.3 Prawo jazdy:

 

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

 

http://www.prawojazdy.com.pl/files/kodeks/...hu_drogowym.swf

talek tylko że na polu też mogą cie złapać. Kiedyś na terenie prywatnym nie mieli prawa, ale od paru lat mają możliwość wejścia pod podejrzeniem łamania prawa. Czytałem to forum i wydaje mi się, że dużo osób się myli odnoście wszystkich praw jazdy C+E, B+E. Autor cytowanego postu nie doczytał za bardzo chyba tego artykułu, bo te kategorie uprawniają do jazdy ciągnikiem z przyczepami, ale pod warunkiem, że ma się je wszystkie zrobione a nie jedną z nich. Jak masz którąś z nich to tylko z jedną przyczepą śmigać. Więc bardziej się opłaca T. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

ntr....wiem ale robic trzeba ;)

do znajomego kilka lat temu wjechali na pole i wezyki w bizonie i ciagnikach sprawdzili a to byl okres kiedy wszyscy na opale jeździli i "dupli" go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek tylko że na polu też mogą cie złapać. Kiedyś na terenie prywatnym nie mieli prawa, ale od paru lat mają możliwość wejścia pod podejrzeniem łamania prawa. Czytałem to forum i wydaje mi się, że dużo osób się myli odnoście wszystkich praw jazdy C+E, B+E. Autor cytowanego postu nie doczytał za bardzo chyba tego artykułu, bo te kategorie uprawniają do jazdy ciągnikiem z przyczepami, ale pod warunkiem, że ma się je wszystkie zrobione a nie jedną z nich. Jak masz którąś z nich to tylko z jedną przyczepą śmigać. Więc bardziej się opłaca T. Pozdrawiam

 

 

Tu sie wg mnie mylisz bo w rozrarzadzeniu jest wyraznie napisane ze "B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E". Wiec wystarczy ktorakolwiek z nich. Przeczytaj uwaznie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ide do szkoly roliczej, dowiedzialem sie od kolegi że: na kurs moge isć juz 1 klasie, robie prawko za 400zł, wszystko razem i potem zaraz moge isć robić kurs na kombajn 250zł


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

@UrsusCzesio u mnie jest tak samo za okolo 400zł mamy prawo jazdy B i T. ile kosztuje u nas kurs kombajnisty to nie wiem bo narazie sie nie dowiadowywalem, wiem tylko ze w 3 klasie sie go robi...

A mozna robic od 1 klasy dlatego ze jesli w danym profilu zawodowym na jaki sie chodzi w programie nauczania jest PRD (Podstawy Ruchu Drogowego) to uczyc sie oraz zdac testy wewnetrzne mozna szybciej niz zwykle gdyz poprostu wymaga tego program ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

ja robiłem prawko na T za 600 zł a na kombajn to kosztuje 400 a wie ktoś może od którego roku życia można robić na C+E??

 

 

 

Policja nie może chyba wejść na teren prywatny bez nakazu ale paliwo sprawdzić mogą nawet o 2 w nocy na polu czy na podwórku, ale nie jestem pewien


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
A mozna robic od 1 klasy dlatego ze jesli w danym profilu zawodowym na jaki sie chodzi w programie nauczania jest PRD (Podstawy Ruchu Drogowego) to uczyc sie oraz zdac testy wewnetrzne mozna szybciej niz zwykle gdyz poprostu wymaga tego program ;)

Dokladnie rok wczesniej mozna zaczac robic w szkole o profilu rolniczym.

A niestety prawko na kombajn mozna miec po ukonczeniu 18 lat. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Pewnie to wcześniej już było w tym temacie ale zapytam jeszcze raz. Na pewno można już od 16 lat na kurs na T iść?

A nie wiecie gdzie można te kursy robić,bo ja chyba raczej z techników rolniczego zrezygnuje i nie pójdę więc hiał bym gdzieś indziej prawko na T zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napewno mozna robic. Jak nie w technikum to normalnie w osrodku szkoleniowym. Tylko jest potrzebny paszport lub dowod tymczasowy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

u mnie jest klasa dzielona i dopiero od 18 lat mógłbym zrobić prawo jazdy (przepis z ministerstwa) ale na szczęście ja już mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kumpel w 1 klasie zrobił wszystko w szkole, kursy prawko. Ale fajnie bedzie, jakaś lekcja nie odpowiada, ide do wychowawcy i mówie że ide na jazde i jestem zwolniony z lekcji ;):)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Kurde najgorzej że z dwuosiową przyczepą trzeba po łuku cofać :P Ciężko mi to idzie. Ale jeszcze mam 15 lat to sie może naucze do 16 lat i zdać prawko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj