Polecane posty

Miki7211    8

Wszystko zależy gdzie robisz prawko ja np miał po 4 h teorii dziennie wiec jakos to w miare szybko szło :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Napisze wszydkim co i jak trzeba robić. PO zdaniu egzaminu teor przychodzimy na plac pokazujemy 2 rzeczy np olej w silniku i płyn spryskiwaczy. Zależnie od tego czy egzaminator ma chęci to albo rozpinamy zestaw albo spinamy albo to i to trzeba pamiętać że wtyczkę od świateł wkłada się i wyciąga przy zgaszonym silniku. Później jest plac łuk bardzo prosty ja łuk daje rade w niecałe 2min do przodu 4szosowa (zetor5211) tył szosowy wsteczny i gaz u mnie jest bez poprawek. I tak na łuku obrys może wystawać pług do śniegu czy burta może wyjść za linie. Mamy nieograniczona liczbę poprawek i 5 min + raz możemy wysiąść z ciągnika. trzeba się zatrzymać do 1m od linii (tył przyczepy) po wykonaniu tego manewru jedziemy na inne stanowiska a tam parkowanie : 1 Skośne, 2 Prostopadłe tyłem 3 Prostopadłe przodem. 1- wjeżdżamy przodem w dosyć szeroki pas nie przekraczając linii przerywanej z lewej strony (wjeżdżamy aż cały zestaw sie schowa), cofniemy nie przekraczając linii. 2 cofniemy od skośnego do stanowiska prostopadle tyłem i znowu aż cały zestaw się schowa, znowu nie można przekroczyć linii z lewej strony. Później wyjazd cofniemy. 3 wjazd prostopadle przodem wjeżdżamy znowu od linii przerywanej po lewej stronie aż schowa się zestaw. Wyjazd tak samo. Teraz dodam że przy każdym z tych manewrów trzeba włanczać kierunkowskazy (manewr 1,2,3) i przysługuje nam 1 korekta. Linii nie można przekroczyć obrysem pojazdu linie są tak jakby ścianami betonowymi. I później jedziemy na miasto na 25min. Ja byłem już na 4 wykładach i zostały mi jeszcze 4 a są po 1.5-2h Niby w sumie ma być 30 ale mi to na rękę że jest mniej. A praktyki jest 20h moim zdaniem dla kogoś kto jeździ to placyk nie jest problemem bo ja po 2h już sie nudziłem teraz jeżdżę po mieście ;D mam nadzieje że pomogłem i sory za taką rozpiskę ;):D B) :D

 

Edit: Teoria to 12 pytań jak na B i 6 na T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

w październiku jak chciałem iść na prawko T od 16 lat to dowiadywałem się u instruktora i powiedział mi tak: na teorię przychodzić nie muszę, jeździć mogę po 4-5 godzin dziennie jak chce to nawet sobota i niedziela ;) ustawowo na kurs trzeba chodzić minimum miesiąc więc dopiero po tym czasie ustaliłby mi egzamin i na egzamin czekałbym jakieś 2 tygodnie. Tylko koszt samego prawka 1200zł + lekarz i egzamin :) trochę dużo tej kasy i się powstrzymałem :) jedne żniwa jeszcze jakoś wytrzymam bez prawka :) a pod koniec grudnia idę się zapisać na prawko normalne :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Właśnie miałem dzisiaj egzamin teoria+praktyczny teoria zdana 1 błąd.Praktyczny wylosowałem sprawdzenie świateł pozycyjnych i płynu hamulcowego,parkowanie do garażu wjazd przodem wyjazd tyłem i oczywiście łuk dosyć długi na kursie był troszkę krótszy ale myślę że dał bym radę wycofać. Ciągnik stał obok przyczepy powiedział mi że mam przygotować ciągnik do sprzęgnięcia z przyczepą był tam zaczep automatyczny więc podniosłem bolec do góry powiedziałem że jest gotowy do sprzęgania powiedział że mam sprzęgać więc zaczepiłem przyczepę podłączyłem układ pneumatyczny i światła. sprawdziłem zapięcie burt i stan opon wyciągałem kliny spod kół sprawdziłem czy są bolce do wywrotu wsadzone wszystko ładnie pięknie powiedziałem że jest wszystko gotowe do jazdy odpowiedział jeśli tak to jedz odpaliłem ciągnik napompowałem powietrza do butli wchodzi do ciągnika i mówi że mam pomyśleć czego zapomniałem sprawdzić nie wiedziałem o co mu chodzi mówi że mam odczepić i stanąć obok przyczepy nie wiedziałem kompletnie co jeszcze miałem sprawdzić?? dobra jeszcze raz wszystko zrobiłem tak samo i powiedział że mam rozczepić przyczepę i stanąć obok . Powiedział mi że nie sprawdziłem świateł w przyczepie (światła pozycyjne,stop,kierunkowskazy) byłem już lekko wkurzony na gościa zaczął mi podskakiwać że w ogóle się nie uczyłem na kursie i papierek dostałem bo mam ciągnik w domu a ja mu na to że ciągnika nie posiadam a egzaminator mówi to pewnie w szkole a ja w tej szkole co się uczę też nie ma traktora to po co ci prawo jazdy na traktor a ja mu odpowiadam że nie powinno to pana interesować.Egzaminator popatrzał się na mnie i nic nie mówił podeszliśmy jeszcze do jego samochodu by wypełnić papierki .Zaraz poszedłem zapisać się na kolejny egzamin za tydzień 18.03 myślę że za 2 razem zdam mówił też że wszystko było ok tylko jak bym sprawdził te światła to mógł bym już jechać na plac i tak poszło 135zł w plecy za głupie światła. Niech się grubasy cieszą że mogą łatwo zarobić ;)

 

a koszt prawka to 600zł z kurs,30 za lekarza,157zł za teorię+praktyczny i jeszcze raz 135zł za praktyczny

razem 922zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A mam do was pytanie. Łatwo jest znaleźć ośrodek szkolenia kierowców gdzie uczą na kategorie T? Bo zauważyłem ze jest tego coraz mniej.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Jeśli jest szkoła rolnicza lub o podobnym profilu jeśli prowadzą kursy na traktor to w pobliżu jakiś ośrodek powinien posiadać traktor. ja się uczyłem na lepszym traktorze niż na tym co zdawałem egzamin ten z egzaminu to był już stary trupek sprzęgła praktycznie nie ma tylko tyle że szło rozłączyć skrzynie od silnika a jak puściłeś to się ślizgało albo silnik się dusił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik242    0

a skąt ty jesteś

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Zdawałem w WORD-zie w Lesznie

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik242    0

Ja ide na prawko za 2 tygodnie i zdaje w szkole rolnczej w namysłowie i ta sama cena co ty płaciłes

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

A mam do was pytanie. Łatwo jest znaleźć ośrodek szkolenia kierowców gdzie uczą na kategorie T? Bo zauważyłem ze jest tego coraz mniej.

Bo to jest martwa kategoria i mało kto robi ten kurs poza szkołami rolniczymi.Trzeba robić B+E i w drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bardzo ważne pytanie.

Przypuśćmy nie mam kategorii T a mam B i chce pomiatać z 2przyczepami rolniczymi+ciągnik,sprzęt oczywiście wszystko sprawny.Co się stanie gdy policja mnie zatrzyma i nie będę miał kategorii T.Jakie mogą być tego najgorsze konsekwencje a co może być w najlepszym wypadku;]Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

wlepia Ci mandat za brak uprawnień, w najlepszym wypadku dasz panom policjantom na dobra kolacje :) hehe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No właśnie jak to jest. Bo gdzieś czytałem że B+E wystarczy by jeździć jak mając T. Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

B+E zastępuje kategorie T. Więc ciągnikiem z przyczepami możesz spokojnie jeździć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A to dobrze przynajmniej nie będzie trzeba się męczyć ciągnikiem tylko się zrobi E do B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To w końcu jak jest B+E uprawnia do jazdy z ciągnikiem z dwoma przyczepami czy z jedną? I jak jest za tą masą pojazdów? jedni mówią tak, drudzy inaczej już nie można się połapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na B+E masz jeszcze uprawnienia na lawetę więc B+E daje więcej niż T. Nie słyszałem żeby były jakieś ograniczenia na masę. Z 2 przyczepami możesz swobodnie śmigać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Witam... Mam w poniedziałek egzamin, i chciałbym się dowiedzieć gdzie są płyny: spryskiwaczy, hamulcowy? spryskiwaczy jest w kabinie tak?

Pytam bo dzisiaj nie poszłem na ostatnią jazde i miał mi pokazać wszystko gdzie jest... A ciągnik to Zetor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

B+E ok, ale w Unii nie honorują B+E jako prawa jazdy na ciągnik. Ciekawe, czy Unia doczekamy się ujednolicenia przepisów dotyczących praw jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Witam... Mam w poniedziałek egzamin, i chciałbym się dowiedzieć gdzie są płyny: spryskiwaczy, hamulcowy? spryskiwaczy jest w kabinie tak?

Pytam bo dzisiaj nie poszedłem na ostatnią jazdę i miał mi pokazać wszystko gdzie jest... A ciągnik to Zetor..

 

Płyn spryskiwaczy masz w kabinie z lewej stronie,płyn hamulcowy znajduje się pod maską z prawej strony przy kabinie, płyn chłodniczy znajduje się oczywiście w chłodnicy i powinien zakrywać żeberka chłodnicy,olej w wspomaganiu znajduje się w zbiorniczku przed chłodnicą i sprawdza się wykręcając taką miarkę jest obok korka wlewu w zbiorniczku, olej silnikowy sprawdza się po lewej stronie odkręcając bagnet

nie przejmuj się jak nie zdasz za 1 razem zaraz umów się na następny egzamin dużo zależy na jakiego egzaminatora trafisz ja za pierwszym razem miałem takiego co nic nie mówił tylko kazał robić pokazywać a za drugim razem trafił się super gość mówił co sprawdzić i pytał jakie to światło albo pomagał jak wyjeżdżałem z takiej uliczki co nie widziałem z prawej strony to mówił że mam jechać ;)

pozdrawiam ja zdałem za 2 razem 18.03.10

 

A i ważna rzecz jak wylosujesz sobie sprawdzenie np. płynu hamulcowego i światła postojowego/pozycyjnego to sprawdzasz w samym ciągniku później zaczepiasz przyczepę i sprawdzasz wszystkie światła w przyczepie, wyciągasz kliny z pod kół jeśli są , ustawiasz lusterka ,siedzenie ,pompujesz powietrze do butli i w drogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Kategoria B + E uprawnia do poruszania się ciagnkiem rolniczym z przyczepa/mi. Więc spokojnie możesz iść na kurs E do B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jak to jest z ciągnikami JCB Fastrac, na nie trzeba mieć kat C, na kategorii C można śmigać samymi pojazdami, a żeby można było ciągać przyczepy trzeba mieć C+E, z JCB będzie to samo?


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj