Skocz do zawartości

Polecane posty

ralfMTX140    3
Można nim jeździć ale już nie można kosić bo do tego potrzebne są uprawnienia. Wystarczy że masz T i kombajnem po drogach możesz jeździć.

Dokładnie. Aby jeździć po polu trzeba odbyć kurs i zdobyć uprawnienia.

JD1052    79

Dawno tu nie pisalem tak więc we wtorek 2 czerwca mam egzamin praktyczny na U3512 + Warfarma tandem 6t.

Wiadomość z agroFakt.pl

Daniel215    0
Można nim jeździć ale już nie można kosić bo do tego potrzebne są uprawnienia. Wystarczy że masz T i kombajnem po drogach możesz jeździć.

No jak tak jest to, po co uprawnienia :P A jeśli będe kosił to czy policja ma prawo skontrolować mnie na moim polu??? wydaje mi się że nie, bo jest przepis że nawet na drogach gminnych, nieutwardzonych nikt nas nie ma prawa kontrolować itd... i jak to mój pan profesor, wykładowca mówił "można tam jeździć po kielichu" :P

marcint19    3
Dawno tu nie pisalem tak więc we wtorek 2 czerwca mam egzamin praktyczny na U3512 + Warfarma tandem 6t.

to życzę powodzenia ale na tandemie to raczej tylko formalność :P

@ralfMTX140 po mieście oczywiście też jeździłeś z przyczepą?

@Daniel215 racczej nie mogącie sprawdzić na polu ale w razie jakiegoś pożaru to będziesz miał problemy... :P

ralfMTX140    3

Mogą sprawdzić na polu :P. Kumpel ostatnio opowiadał jak do jego znajomego weszli na pole i poprosili o uprawnienia :P.

Tak z przyczepą jeździłem po mieście.

Daniel215    0

No dobra dzięki za odpowiedzi... jednak z tą kontrolą na polu to też do konca nie jestem pewien... ( w końcu teren prywatny :P )

jeszcze zapytam sie wykładowcy dla pewnośći... :P

ralfMTX140    3

Zapytaj się i nam powiedz :P mi ogółem też nie chciało się w to wierzyć bo nie było na moją okolice słychać o takich kontrolach.

Zvrek    1

Mam takie małe Pytanko :P czy kategoria C upoważnia do jazdy ciągnikiem rolniczym z przyczepami??

Pytam się bo Prezes naszej OSP zapisał mnie na kurs kat: C oczywiście Straż opłaca nam cały kurs :P

Avendrion    39
Prawo Jazy kat. C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t. z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

Można ciągnikiem ale z tego wynika że bez przyczep.

kamil20    0

Uprawnienia na kombajn przydają się w razie nieszczęśliwego wypadku i w zatrudnieniu jako operator :P a zdobycie tych uprawnień to tylko formalność :P

marcint19    3

przesiedzieć trzeba ale bez kursu Cie nikt nie przyjmie a za granicą można ładnymi kombajnami pojeździć :P a taki kurs ile kosztuje?

Avendrion    39

O ile się nie mylę to w naszej szkole kosztuje 600 zł ale nie jestem w 100% pewien.

bodzio1108    79

U mnie w szkole kurs jest całkowicie bezpłatny :P Chyba że ktoś z poza szkoły chce to sie płaci chyba ze 400zł, ale dokładnie to niewiem :P Od drugiej klasy na maszynach są omawiane itp, potem na warsztatach taki kilku godzinny niby kurs (nudy podobno) i w żniwa kilka godzin trzeba pokosić, ale z tego co wiem to jak ktoś chce to kosi, a jak nie to z pół godziny przekosi i koniec. Pozatym niewiem jak teraz (musze sie zapytać) ale jak mój brat to zdawał to po tym kursie mieli taki jakby egzamin. Losowali pytania, np. zestaw żeby omówić co do czego na pomoście jest itp. I potem podjechać pod heder i zaczepić. A z tego co mi sie o uszy obiło to teraz jest tylko to niby koszenie latem, ale sie upewnie :P

Dawid777    0

A na przykład w technikum mechanizacji rolnictwa będe zdawał kurs na ciągniki darmo czy trzeba coś płacic?

darek16    3

a jeśli jesteś np. w technikum mechanizacji rolnictwa, to płacisz za prawko na samochód? jak jest u was?

bodzio1108    79

@Dawid777 Chyba zależy gdzie i jakie to technikum, bo na przykład u mnie prawko B,T i kurs na kombajn są całkowicie bezpłatne. Gdzie sie wybierasz? bo z tego co wiem to masz blisko do mnie i może to właśnie do mnie sie wybierasz, a ja niewiem?

@darek16 Tak jak pisałem wcześniej że zależy to chyba od szkoły. U nas jest w klasach TMR, ZSMR i ZSS za darmo. Inne klasy płacą, ale chyba tylko 50% tego ile kosztuje normalnie, a reszte funduje ministerstwo chyba.

@ralfMTX Jak dzisiaj wpłaciłeś to powinieneś w poniedziałek mieć. Bo ja zdałem w środe, w poniedziałek dzwonili żebym przyszedł zapłacić, płaciłem we wtorek, a w czwartek po południu dostałem telefon że już jest, a odebrałem dopiero w poniedziałek bo święta majowe były. Pamiętam wtedy przez weekend to spać nie mogłem ;) Mój kumpel wczoraj opłacił, a zdał w czwartek, ciekawe kiedy odbierze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez GasikR
      Mam pytanie do użytkowników Lamborghini, Same. Mam ciągnik same silver 110 i jest w nim rewers mechaniczny co się stanie jeśli np przy dużej prędkości np na biegu 4 włączę rewers wsteczny , czy jest tam jakieś zabezpieczenie, jakieś sprzęgło ???
    • Przez Pawel89pl
      Witam mam kategorie prawa jazdy b i potrzebuje kategorii żebym legalnie mógł jeździć z dwoma przyczepami i tu pytanie Czy kategoria b+e daje mi taką możlwość czy musze robić kategorie t . W jednym ośrodku dowiedziałem się że moge w drugim że nie policjant też mi nie mógł dokładnie na to odpowiedzieć ,w internecie jest dużo sprzecznym informacji
    • Przez ursus1734
      Witam mam pytanie a mianowicie mam prawo jazdy kat. B nie mineło jeszcze pół roku a chciałbym zrobić kat. T i czy mogę jechać odrazu do wordu zapisać się na część praktyczną egzaminu?
    • Przez oska
      Bardzo proszę o poradę John Deer 6600 zaczął hamować podczas jazdy i grzeje się olej w tylnym moście ,co może być tego przyczyną?Wygląda to tak jakby był lekko zaciągnięty hamulec.
    • Przez bartekm66
      mam oto taki problem
      mam okazje kupić satar 200 , będę nim prawdopodobnie zwoził zboże z pola do domu , bale słomy itp
      mam zrobione prawo jazdy kat C. i nic poza tym
      czy jeśli jest to mój samochód i będę chciał np przywieźć sobie nawóz, węgiel to muszę mieć też te kursy czy wystarczy samo C.