Skocz do zawartości

Polecane posty

Avendrion    39

@ralfMTX140

To trochę czekasz, u mnie kumple z klasy czekają 4 tygodnie ;) 27 maja zdają a następna czwórka jedzie się zapisać tego 27 maja i też myślę że po 4 tyg będziemy zdawać i może się akurat uda zdać te prawko na żniwa :D

Wiadomość z agroFakt.pl

jakobek    4

witam was mam pytanie czy można z

robić sobie kategorie T przed ukończeniem 18 roku życia ;)

bodzio1108    79

Tak, ale też można poczytać temat i się znajdzie ;)

Dokładnie to można zdawać zaraz jak się ukończy 16lat, a kurs można zacząć 3 miesiące przed :D

kamil16251290    324

Ja robiłem kurs na T w szkole rolniczej do której chodzę ale nie jestem z niego zadowolony:/ nic mnie nie nauczyli :/

Avendrion    39

A czego mieli Cie tam nauczyć? Instruktor ma Ci tylko podpowiedzieć a nie cofać za Ciebie.

kamil16251290    324

No tak, ale przez całe 20 godzin jazd z instruktorem jeździłem może przez pół godziny. Chodzi mi o to że nie mieliśmy żadnego przygotowania do egzaminu. Np jakie czynności powinniśmy zrobić w czasie pokazywania tej całej obsługi. Może to i głupie ale są niektórzy co tego nie wiedzą.

Avendrion    39

No tak, nam tylko raz pokazał na pierwszej godzinie. Na 10 chyba mnie przepytał i innych którzy szli w ten dzień na jazdę tylko o jednej rzeczy zapomniałem. Ale nic wam nie pokazał?

ralfMTX140    3
@ralfMTX140 na czym poległeś?

Tak jak panowie pisali wyżej będe pierwszy raz zdawał ;) i mam nadzieje że ostatni :D

@Kamil nam instruktor wytłumaczył co i gdzie jest w C-360 i to wszystko. Cofać i tak sie samemu trzeba nauczyć :) kilkanaście postów wcześniej pisałem jak wygląda sprawa obsługi ciągnika i przyczepy przed cofaniem więc radze poszukaj i przeczytaj :)

Zidane90    0

Ja jak się uczyłem jeździć to rola instruktora polegała na tym, aby dać mi kluczyki. Nic mnie nie nauczył i nie powiedział mi co trzeba zrobić na egzaminie. Do wszystkiego dochodziłem sam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Prawa jazdy kat. T od ponad roku, a to dzięki przemiłej pani egzaminator.

kamil16251290    324

No właśnie rola mojego instruktora polegała także na daniu kluczyka od ciągnika. Cały czas tylko albo łuk albo górkę. Ewentualnie jakieś parkowania. I wszystko z własnej inicjatywy bo oczywiście instruktor nas nie pilnował. Przyznam że nie czytałem całego tematu od początku ale nie chodzi o to że ja nie przeczytałem tego i dlatego nie wiem. Po prostu szkoła odwaliła fuszere na maksa a nie porządną naukę.

Avendrion    39
No właśnie rola mojego instruktora polegała także na daniu kluczyka od ciągnika. Cały czas tylko albo łuk albo górkę. Ewentualnie jakieś parkowania. I wszystko z własnej inicjatywy bo oczywiście instruktor nas nie pilnował. Przyznam że nie czytałem całego tematu od początku ale nie chodzi o to że ja nie przeczytałem tego i dlatego nie wiem. Po prostu szkoła odwaliła fuszere na maksa a nie porządną naukę.

No to u Ciebie na prawdę odwalili fuszerę. U nas było tak że pokazał co i jak. Na pierwszej godzinie był prawie cały czas i podpowiadał później tylko czasami zaglądał. Czasami cały czas siedział sobie i patrzył ale nic nie podpowiadał a czasami przez całą godzinę go nie było.

Mi zostały jeszcze 4 godziny... ahhh obym zdążył do żniw.

kamil16251290    324

Najlepsze jest to że jazdy i na samochód i na ciągnik musieliśmy skończyć w czerwcu i już np ich nie obchodzi że ja się urodziłem w grudniu. Ale jest wiele osób którzy kończą lata pod koniec roku i też muszą czekać. Mi tam się akurat nie spieszy z T bo mam już B ale są niektórzy co potrzebują tego prawa jazdy jak najszybciej i zależy im aby zdać a pierwszym razem i mieć do egzaminu odpowiednie przygotowanie.

Avendrion    39

Hmmm to jeśli my zdajemy 5312 to tam chyba nie ma dodatkowego siedzenia. To jak on tam siedzi? No chyba że się mylę...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez GasikR
      Mam pytanie do użytkowników Lamborghini, Same. Mam ciągnik same silver 110 i jest w nim rewers mechaniczny co się stanie jeśli np przy dużej prędkości np na biegu 4 włączę rewers wsteczny , czy jest tam jakieś zabezpieczenie, jakieś sprzęgło ???
    • Przez Pawel89pl
      Witam mam kategorie prawa jazdy b i potrzebuje kategorii żebym legalnie mógł jeździć z dwoma przyczepami i tu pytanie Czy kategoria b+e daje mi taką możlwość czy musze robić kategorie t . W jednym ośrodku dowiedziałem się że moge w drugim że nie policjant też mi nie mógł dokładnie na to odpowiedzieć ,w internecie jest dużo sprzecznym informacji
    • Przez ursus1734
      Witam mam pytanie a mianowicie mam prawo jazdy kat. B nie mineło jeszcze pół roku a chciałbym zrobić kat. T i czy mogę jechać odrazu do wordu zapisać się na część praktyczną egzaminu?
    • Przez oska
      Bardzo proszę o poradę John Deer 6600 zaczął hamować podczas jazdy i grzeje się olej w tylnym moście ,co może być tego przyczyną?Wygląda to tak jakby był lekko zaciągnięty hamulec.
    • Przez bartekm66
      mam oto taki problem
      mam okazje kupić satar 200 , będę nim prawdopodobnie zwoził zboże z pola do domu , bale słomy itp
      mam zrobione prawo jazdy kat C. i nic poza tym
      czy jeśli jest to mój samochód i będę chciał np przywieźć sobie nawóz, węgiel to muszę mieć też te kursy czy wystarczy samo C.