Polecane posty

lukasx21    165

Przeczytałem kilka stron tego tematu i zauważyłem że część osób poleca zamiast kat T zdawać B+E. Nie wydaje mi sie że to daje podobne uprawnienia. Gdyż kategoria B pozwala kierować pojazdem o masie całkowietej 3,5t a B+E pojazdem o masie 3,5t i przyczepą o masie nie przekraczającej masy pojazdu czyli wychodzi także 3,5t razem masa zespłu 7t. Co i tak jak niektóży piszą jest idiotyczne bo chcąć prowadzić ciężarówkę o maie choćby np 5t trzeba mieć kat C, ale to tak na marginesie. A jeśli mam ciągnik o masie 5,5t i dwie przyczepy każda po 4,5t to co wtedy?

 

Kolego piszesz a za bardzo nie wiesz o czym... w kodeksie jest wyraźnie napisane że prawo jazdy kat b+e uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą/ przyczepami. jak nie wierzysz to masz cały art 88

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

  1. kategorii A - motocyklem;
     
  2. kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
     
  3. kategorii B:

    1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
       
    2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
       
    3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

[*]kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

 

[*]kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

[*]kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

[*]kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

[*]kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

[*]kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);

 

[*]kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

 

[*]kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;

 

[*]kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.

3. Prawo jazdy:

  1. kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;
     
  2. kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;
     
  3. kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
     
  4. kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

A jeżeli chodzi o prawo jazdy kat b to łączna masa zestawu może wynosić 4250 pod warunkiem że ciągnie się przyczepę lekką o dmc 750 kg.

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

oki wierze, tylko wychodzi na to że w przypadku ciągników masa całkowita jest pominięta przez ustawodawce tzn nie ma ograniczenia masy pojazdu w przypadku kat. B do 3,5t a z przyczepą w przypadku B+E do 7t jeśli pojazdem jest ciągnik rolniczy lub ciągnik z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Art 62 mówi tylko o rzeczywistej masie całkowitej przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy, ciężarowy o dmc poniżej 3.5t autobusie i sam ciężarowym o dmc powyżej 3.5t. o ciągnikach nie ma ani słowa..

pozdro


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

pisz przeciez

kategorii B:

 

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, (jest podana masa)

 

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t, (znowu jest podana)

 

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym; (nic nie masz o masie wiec mozesz zapierdzielac i z ladunkiem 100 ton) jakos moj sasiad jezdzi na b+e i nikt sie nie przypierdziela

 

jak robilem prawo jazdy mialem pytanie na egzaminie

 

 

jaka kategoria upoważnia do prowadzenia maszyny wolnobierznej/ciagnika rolniczego (czy jakos tak)

a) A

B) B

c) T

d) B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

pisz przeciez

kategorii B:

 

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, (jest podana masa)

 

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t, (znowu jest podana)

 

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym; (nic nie masz o masie wiec mozesz zapierdzielac i z ladunkiem 100 ton) jakos moj sasiad jezdzi na b+e i nikt sie nie przypierdziela

 

jak robilem prawo jazdy mialem pytanie na egzaminie

 

Na kat b to możesz jechać ciągnikiem z podwieszoną maszyną ew przyczepą lekką o dmc 750 kg oraz pojazdem wolnobieżnym a żeby ciągać "normalne" przyczepy to trzeba mieć b+e/t i tyle w tym temacie. Ile razy mam tłumaczyć?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, trochę odbiegnę od tematu, otóż od dwóch lat posiadam prawo jazdy kat. T, teraz mam zamiar zrobić kat. B. Czy muszę dostarczyć kopie tego prawa jazdy przy składaniu papierów w WORD, i czy taka kopia może być wykonana prze ze mnie czy musi być jakaś pieczątką jako potwierdzenie kopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo95    0

Witam.w poniedziałek będe zdawał prawko kat.T na ciągniku zetor 53 20 tylko mam mały problem z włanczaniem świateł.Może ktos z was zdawał na tym ciągniku i wie jak dokładnie tam się włancza każde ze świateł bo z tego co się orientuje nad kierownicą jest jeszcze pokrętło na 2x i nwm czy ono jest od świateł pozycyjnych czy od ogólnego włanczania świteł. Był bym bardzo wdzięczny za odp.z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szegen    0

Witam !!!

Ja mam takie pytanie czy moze wiecie gdzie jaka szkoła w okolicach Świdnicy,Strzegomia,Wałbrzycha,Żarowa,Świebodzic uczy na kat .T.Kurcze chciałbym ją zrobić lecz nie wiem gdzie szkolą ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ale macie problem,idziecie do pierwszej lepszej i pytacie czy robią na T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kategorii B:

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

 

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

 

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

czy majac kat. B mozna jechac kazdym ciagnikiem czy tylko takim, ktorego ciezar jest mniejszy niz 3.5 t ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Izydor6280 Można jeździć każdym, bo przy kat B nie jest określona masa całkowita ciągnika.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopaki a mam takie pytanie

 

jak chce sobie zrobic b+e to musze najpierw zdac egzamin na B a dopiero potem na +E? czy moge za jednym zamachem zrobic B+E ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

najpierw musisz zdać b a potem dopiero b+e. Tak samo żeby móc zdawać na c trzeba mieć b i żeby zdawać na c+e trzeba mieć c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ogłaszam uroczyście, że w piątek 12 Października tego roku zdałem za 3 podejściem egzamin kat. T.

miejsce: WORD Włocławek. Egzaminator: Joanna Ozdoba. Ciągnik: Zetor 3320. Przyczepa: Autosan sztywna.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mialem przyczepe pronara :D i hamulce w niej lapaly hehe :)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja jeden egzamin oblałem przez blokujące hamulce w przyczepie. Ale nie udowodnisz. Ale cieszę, się, że tym razem się udało dzięki Pani Egzaminator, która przymknęła oka na niektóre drobne uchybienia.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

zależy na jakiego egzaminatora się trafi.Mi wpisał tylko błąd na skrzyżowaniu z wysepkami bo za długo stałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Witam wszystkich, ja zdawałem prawo jazdy na kategorie T jak skonczylem 16 lat do tego zdawałem jeszcze kategorie B1 dobrze to wspominam zdawałem w Bydgoszczy Na T zdawałem na Zetorze 3320 i do tego przyczepa D-46 egzaminator bardzo nie sympatyczny, ale zrobiłem wszystko dobrze i bez problemu zdałem egzamin jak dla mnie OK ale egzaminator do bani:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj