Polecane posty

adam833    0

Witam,

Jutro zdaje prawko kt. T.I mam parę pytań dla tych , którzy zdawali w Białymstoku.

*Czy mogę wychodzić z kabiny na zaciągniętym ręcznym ,ale nie zgaszonym silniku ,gdy nie widzę czy dobrze podjechałem pod przyczepę.

*Czy ten schemat jest dobry http://zord.pl/nowa/stantech/zetor.htm i nic poza tym do włączenia świateł nie trzeba robić.

*O co może zapytać egzaminator oprócz tych podstawowych( świateł itd)

* czy to prawda ,ze do każdego zadania mam 2 podejścia? I w każdym podejściu do jednej korygacji(poprawienia sie)?

 

Rady , których nie ująłem mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Ja we wtorek zdawałem w Białymstok ogólnie nie jest ciężko może że miałem pobłażliwego egzaminatora lecz nie miłego a więc tak, ja nie wysiadałem z ciagnika bo jak podjechałem to pasowało,ale na kursie uczono mnie że można. Co do swiateł w tym zetorze na egzaminie jest innaczej jest taki pokrętło i przekręcasz raz postojowe 2 mijania i 3 drogowe a jak wcisniesz to klakson a kierunek to po tym pokretłem takie coś jest napewno ogarniesz co i jak. Musisz jeszcze wiedzieć gdzie jest płyny itd. Co do podejść to masz 2 na parkowaniach mozesz raz tylko skorygować a na łuku ile chcesz .Myśle że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na samym B to z czym moge jechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kat B uprawnia do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, pojazdem, o którym mowa w punkcie wyżej, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

 

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania pojazdem w nim wymienionym z przyczepą lekką do 750 kg. Konwencja o ruchu drogowym, sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z dnia 24 lutego 1988 r.) mówi, że do pojazdów samochodowych kategorii "B", wymienionych w załącznikach 6 (Krajowe prawo jazdy) i 7 (Międzynarodowe prawo jazdy) do niniejszej konwencji, może być dołączona lekka przyczepa; może do nich być także dołączona przyczepa, której największa dopuszczalna masa przekracza 750 kg (1650 funtów), ale nie przekracza ona masy własnej pojazdu samochodowego, oraz jeżeli największa dopuszczalna masa pojazdów połączonych w ten sposób nie przekracza 3500 kg (7700 funtów);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to wygląda jakbym jechał z prasą ? 750 kg chyba nie przekracza ale z drugiej strony pras sie nie rejestruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Mam 15,8 miesiecy i mam pytanko kiedy moge zacząc zdawac ;p zdawałbym w ciechanowie ilee takie cos kosztuje i czy ciezko jest zdac ;p ? ;p i czy moge jeździc sam ciagnikiem po odebraniu prawka czy musze czekac do 18 lat i dopiero sam jeździc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc możesz zacząć kurs. Egzamin dzień po 16 urodzinach najwcześniej. Możesz normalnie sam jeździć.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

A co do testów to jakie są ? bo szukam online i rozwiązuje i jakoś łatwe są ;p ma ktos takie co beda na tescie tam ? przynajmiej podobne ? i w ciechanowie jakim ciagnikiem sie zdaje ? i z jaka przyczepą ? jedna czy dwuosiową ? i jak by ktos miał to jaka trasa ;p bo mało znam ciechanów ale kojarze wiec troszke sb przypomnę i zobacze gdzie bede jeździł ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Witam! Mam 16 lat i zastanawiam się już od dłuższego czasu nad kategorią T. Chciałbym się dowiedzieć kilka informacji na temat zdawania prawa jazdy ze szkoły. Od września idę do Jabłonia na technika agrobiznesu. Czy na agrobiznesie zdje się tylko na samochód, a na rolniku na T i B?

Jaką część opłaca szkoła, a ile bym musiał dorzucić z własnej kieszeni?

Zdawałbym w WORD Biała Podl.

Jak wygląda przygotowanie (ile godzin?) do kategori T (teoria, praktyka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz stronę wordu tam http://www.word.ciechanow.pl/page,0,0,glowna.html i tu masz wszystko napisane.

 

Testy na kat T http://www.grupaimage.home.pl/testy/?kat=T

 

@gabrysiek takie pytania to w szkole tej musisz zapytać wątpię żeby ktoś tu wiedział takie rzeczy

Teoria 30 godzin lekcyjnych

Praktyka 20 godzin zegarowych.

Ale różnie jest ze szkołami także pewnie i tak nie wyjeździsz wszystkich.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie wychodzi tak że samochód +-1400 a ciągnik 600-900, jak robisz razem to oczywiście taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Fartrac675dt

 

jestem w tej samej sytuacji mam wyjazd na droge i jade z 7 -10 m i juz piaskowa ale co jeżdza ciagle i nadjedzie ci i koniec xD wole zdac bo juz niejeden miał problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to sobie B+E zabiast T i B zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Tak@Adrian11 ja jeżdze około 5km na 14ha na następne 15ha jakieś 2km na następne 10ha jakieś 9km i na ostatnie 8 jakieś 3km ;) strach jest ale jak to na gospodarce z ojcem dwa traktory i pojechali albo ja sam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Ja sobie zrobiłem na ciągnik kat t bo mam 16 lat i legalnie jeżdżę ciągnikiem gdzie chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Fartrac675dt jakbys nie wiedzial to B+E uprawnia do jazdu ciagnikiem z 2 przyczepami wiec na jakiego ch ci B i T?

 

lepiej miec na lawete samochod ciagnik+przyczepe niz na samochod ciagnik + przyczepe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

@Kravter no dobrze dobrze zgodzę się z tobą @Piotr1216 a ja mam 18 i dopiero zaczynam bo wcześniej nie było mi potrzeba robic jak mogę zrobic teraz dwa a taniej trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Fartrac675dt

 

a ja tyle mam do przejechania i sie boje ;/ ciagle jezdza xD

 

A kto zdawał w Ciechanowie ? jakim ciagnikiem i z jaką przyczepą ?

Edytowano przez Adrian11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam.Panowie robie kurs na prawo jazdy na kat;B+E i teraz mam pytanie,czy bede mial wbite w prawa jazdy kat;T?jezeli nie to co mam zrobic zeby bylo wbite o ile moze byc wbite bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

95 stron gadania o jednym i tym samym a Ty się jeszcze pytasz. Co do Twojego pytania, nie nikt się nie przyczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj