Polecane posty

zibi16245    0

Witam panowie chce zrobić sobie prawo jazdy B+E ale mam pytanie czy jest taka mozliwosc zeby mi wbili jednoczesnie kat;T?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

rany ludzie zapamietajcie sobie ze jak masz kat B+E to jedziesz ciagnikiem i 2 przyczepami i po co c*p odbijac kat T?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczyk694    66

Wystarczy przerzucić kilka stron w tył aby zobaczyć że dyskusja B+E, C+E miała swoje miejsce i np dla mnie jest tam wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

witam, na wtorek 26.06 zapisałem się na egzamin teoria+praktyka. Mam w zasadzie takie pytanko, czy ktoś zdawał w białymstoku? Jak tak to jakim ciągnikiem? prosze o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

a może mi ktoś objaśnić co gdzie się znajduje, te różne elementy? bo ja nauke jazdy mam w szkole rolniczej w sokółce, jeżdże john deerem tylko nie pamietam jakiego jest modelu z rewersem i innymi bajerami

 

albo powiedzcie jaka jest kolejność podczas sprzęgania ciągnika z przyczepą, jakie są czynności w kolejności bo ja zielony jestem. u mnie tylko plac robimy ciągle i jedyna czynność to podczepienie przyczepy i jaazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Budowa Zetora LINK

 

1. Podczepiasz przyczepę, zabezpieczasz sworzniem, gasisz traktor i wyłączasz zapłon

2. Hamulce, światła i zabierasz kliny spod kół

 

Rozprzęganie zaczynasz od klinów itd.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

mogę coś na mieszać ale w poprzednich postach czytałem coś o jakimś ustawianiu ciśnienia hamulców czy coś temu podobne więc jest coś takiego? I czy nie powinno się wyłaczyć ciągnika po podczepieniu przyczepy? bo sąsiad xlat temu zdawał i za to oblał że nie wyłączył silnika

 

czekam na odpowiedź bo mam jeszcze parę pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

hmm B+E pozwala do jazy ciągnikiem z 2 przyczepami ale tylko w polsce. a za granicą trzeba mieć już t tak samo jeśli chce się być zawodowym kierowcą. więc jeśli by wbijali t to było by fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0
I czy nie powinno się wyłaczyć ciągnika po podczepieniu przyczepy?

 

Tak powinno

1. cofasz do przyczepy, zaciągasz ręczny hamulec

2. wysiadasz z traktora żeby zaczepić przyczepę

3. wracasz do traktora, gasisz silnik

4. na zgaszonym silniku podłączasz przewody i zabierasz kliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mi kurcze na łuku cofanie do tyłu nie wychodzi nie wiem może temu że nie równo troche jest są takie dołki i moze temu?

 

Mi na początku za ch*j nie wychodziło :D Na spokojnie i zacznie iść.

Pamiętaj że masz na to 5 minut więc nie obijaj się na łuku :D

W poniedziałek mam egzamin :) Jak zdam będę pił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

r4v i o to mi właśnie chodziło :) wielkie dzięki. a jak z testami jest? bo mi dziś mój instruktor powiedział że 12 jest pytań ogólnych a 6 jakieś takie bardziej szczególne ws. ciągnika czy coś? jak to jest tak w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

18 pytań z czego część takich jak przy egzaminie na kat. B i reszta specjalnych dla kat.T

Chyba aktualna baza pytań LINK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

To zależy od WORDu, w którym zdajesz ale z reguły to starsze traktory i przyczepę podpinasz sworzniem (nie ma, aż tak wygodnie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osalek    1

Witam:)

mam zamiar robić kat T ile mnie wyniesie kurs i egzamin całość ? :) dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

@andrevv mi instruktor mówił tak podjeżdżasz po przyczepę jak dyszel nie pasuje do zaczepu czyli jest za wysoko lub za nisko zaciągasz ręczny wysiadasz możesz nie gasić i se zaczep równasz następnie podjężdżasz ręczny i gasisz. Ja też mam we wtorek tylko następny. Powiesz co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

no ok zdam relacje, mam nadzieje że z pozytywnego wyniku. strach jak ch..

 

mam jeszcze jedno pytanie, ma ktoś jakieś zdjęcie czy coś żeby mi pokazać tył zetora bo nie wiem jak wyglądają i w jakim miejscu są końcówki do przyczepiania świateł i hamulców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

na egzaminie sobie znajdziesz to nie jest jakie male aby tego nie znalesc :D chyba ze nie wiesz jak to wyglada (a nie masz ostatniej jazdy przed egzaminem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

miałem ostatnią jazde ale mi instruktor pokazał na nowym zetorze forterra a nie wiem czy to jest wszystko to samo co w zetorze 4320

Edytowano przez andrevv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj