Polecane posty

Dekakura    0

Jak na każdym teście na prawo jazdy najtrudniejsza jest jazda na mieście, bo egzaminator ma największą swobodę w interpretacji, przez co może ulać na byle duperelu. Łuk to prościzna dla nas, zwłaszcza że od kilku lat zdajesz na zestawach z przyczepą jednoosiową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

We wałbrzychu normalna wieloosiówka z tego co widać na ich stronie. Miasto też nie straszne! Masz wyznaczoną trasę.

Jak nie czujesz się na siłach to przejedź ją przed egzaminem parę razy. Do mnie gościu sie czepił że przed ruszeniem nie spojrzałem w tył :lol:

Służbiści że niech ich @$@$@$@ ;[

Ale ogólnie kategoria najłatwiejsza do zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

heh a ja myślę że to druga z najtrudniejszych kat.. Trudniejsza jest tylko c+e. Ja zdawałem z przyczepą dwuosiową i w dodatku miała jeszcze taki namiot że z tyłu nic nie było widać wszystko na czuja. :) W ogóle ja zdawałem w warszawie więc i trudniejsza jazda po mieście, skrzyżowania itp. Najłatwiejsza dop zdania to chyba A lub B bo to mały pojazd i w ogóle taki zgrabny pod warunkiem że jedziesz z normalnym egzaminatorem. W ciągniku jest też trudność że jedziesz bardzo wolno i ludzie cię mijają na trzeciego zawsze musisz uważać bo przy takiej prędkości wystarczy kilka sekund i już pojawi się jakaś osobówka która wyprzedza na ciągłej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

@damian kiedy Ty zdawałeś? 20 lat temu?????

Jeżeli ktoś mi teraz pisze ze to trudna kat to albo trzeba mieć żółte papiery albo .............. (...) :blink:

KAT T MA STAŁĄ TRASĘ !!!!!! i gdzie tu trudność. A jak nie masz pewności to wykup godziny i jeździj tą trasą 40 godzin to z zamknietymi oczami przejedziesz

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Haha zdawałem pół roku temu. Heh ciekawe czy wszystkie wordy mają ustaloną trasę. !!!!!!! Nie. Ja zdawałem na odlewniczej i tam nei ma jedziesz jak sobie pomyśli egzaminator. Pewnie mają jakieś trasy ale są one tajne. Jak zdawałem to nie jeździłem tą trasą jechałem tylko raz samochodem a i tak nie byłem tam gdzie dojechałem ciągnikiem. Więc na kursie jechałem pierwszy raz w zupełnie nowym mieście. To nie jest jakieś małe miasto tylko dość duża i ruchliwa stolica. A propo trudności to dlaczego tak dużo ludzi oblewa??. Nie mów mi też że łuk jest taki prosty ja zdawałem z dwuosiową i trzeba było szybko jeździć zdałem za pierwszym razem tylko dlatego że na ciągniku jeżdżę od około 8 lat i już mam wprawę, ale pokaż mi osobę która pierwszy raz siada za kierownicą i zdaje od razu?? Z innymi kategoriami tak np. moja siostra nie umiała jeździć samochodem kat. b i nauczyła się na kursie i zdała za pierwszym razem. (A z kat. T myślę że jest to niewykonalne). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jakiś zaściankowy WORD :D

ja zdawałem jakiś rok temu na trasie w załączniku

post-14995-0-65082000-1336074455_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konczyk694    66
Napisano (edytowany)

Ktos w Legnicy zdawał ? Chciałbym rozpoczac wyrabianie prawa jazdy na T... Jak to jest z ta przyczepa, w nie ktorych miejscach jest to tandem a gdzie indziej skrętna..

Edytowano przez Konczyk694

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0
Napisano (edytowany)

Witam potrzebuje pomocy chce zrobic prawo jazdy kategorie T,ale teraz mam kategorie B i jak bym teraz zrobił kategorie E to bym miał tak samo jak T czy dobrze myśle?

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

Kat B + E = Kat T

 

Ale Kat T NIE równa się Kat B + E

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatKaz95    1

Jak masz T to możesz ciągnąć 2 przyczepy a na B + E Jedną


www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

A posiadając C+E można jechać traktorem z dwiema przyczepami? Czy kat. C wystarczy do jednej przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

art 88, punkt2

"2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

...

9) kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;"

punkt 3

"3. Prawo jazdy:

...

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)."

Edytowano przez tomi382
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Tomi ma rację i nie wierzcie w te bzdety że b+e uprawnia do jednej przyczepy nie prawda jeśli masz b rób e i będziesz spokojnie mógł śmigać traktorem nawet z dwoma 12t. :) Problem może być tylko jeśli chcesz pracować za granicą na traktorze lub w kraju jako zawodowy traktorzysta. :) Myk z T jest jeszcze taki że masz prawko wcześniej tak jak ja mam prawie 17 i już śmigam a jeśli chciałbym czekać to zanim zrobię B się trochę zejdzie a potem jeszcze +E więc jakieś 2,5 roku dłużej. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Damian Gratki za to że nie dajesz się ogłupić a udowadnianie coś komuś też nie jest łatwe ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

w tamtym roku zdawalem prawko wlasnie na T i bylo pytanie jakie inne kategornie upowazniaja do prowadzenia ciagnika z przyczepa/przyczepami i odpowiedzi prawidlowe to T i B+E ;p

 

 

co do pokazywania na egzaminie to wam wyjasnie

egzaminator was wzywa losujesz 2 karty jedna to swiatla sygnal itp a inna to czesc mechaniczna losujesz np drogowe + wskaznik poziomu oleju (nie mozna mowic miarke) mowisz co bedziesz najpierw pokazywal on sprawdza i jak wszystko dobrze pokazesz to masz podczepianie ;p

 

 

 

ale nie wiem czego tu jest sie uczyc raczej jak ktos jest ze wsi to wie gdzie jest "zbiornik plynu chlodniczego" itp. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Tak tak :lol: gdzie w c330 zbiornik płynu chłodniczego lub spryskiwaczy ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

a na egzaminie zdajesz c330?

 

to c330 nie ma chlodnicy? hehe chlodnica to na egzaminie "zbiornik plynu chlodniczego" :P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@kravter wszędzie na każdym pojeździe jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego ( i jego się pokazuje) a w c330 nie występuje hehe taka mała dygresja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj