Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klejnus    0

Znalazłem pewien ośrodek no ale 40km ode mnie trochę daleko. A na jego stronie cennik taki za B+E 1 000,00 zł plus egzamin 160,00 zł. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Witam. Mam takie pytanie: jakie manewry wykonuje się na egzaminie, i czy jak cofamy z przyczepą to mamy to na czas czy na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Ok. 900zł. Zależy od ośrodka i targowania jeśli chcesz robić w tym co robiłeś B

 

Tam gdzie robiłem B nierobią E i w tym problem . Z tym targowanie to wątpie aby jakaś szkoła sie na to zgodziła . Poszukam w mojej okolicy może coś znajde dziekuje za odpowiedzi mam już jakieś rozeznanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Witam. Mam takie pytanie: jakie manewry wykonuje się na egzaminie, i czy jak cofamy z przyczepą to mamy to na czas czy na co?

kolego w tym temacie na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytania i wiele innych ciekawych rzeczy tylko trzeba poświecić chwile czasu żeby go przeczytać;p

czas jest mierzony tylko na luku i masz na to 5min bodajże.

najlepiej pogadaj z użytkownikiem @Grandzik on już powinien być b.dobrze obeznany w tych wszystkich sprawach.. hehe


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zrobiłem "T" i nie było tragedii tylko źle że we Wrocku zetorek przeszedł tuning tzn dźwignie kierunków itp są od stara. To tak jakby w Pandzie zrobić kierunki po prawej stronie kierownicy. Było mineło. Teraz czas na kat C ( na wiosne się zapisze )

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja sie też zapisałem na T:) I z rozmowy z właścicielem na temat prawa jazy kat B+E i T powiedział mi że podobno nasze prawo ma się dostosować do unijnego co oznacza że na B+E nie pojeździmy ciagnikiem z przyczepami. Dlatego mnie sie pytał czy na pewno to ma być T czy B+E.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Odświeżę temat. Mam do was kilka pytań. Czy na placu idzie sie nauczyć cofać prawidłowo przyczepy? Tzn czy z laika w tej dziedzinie można się wprawić w miarę dobrze w cofanie z przyczepą(2 osiowa) Czy istnieje na palcu coś takiego że np widzisz pachołek i kręcisz kierownicą(na B mnie tak uczono że jak widzę pachołek to ileś tam obrotu kierownicą) Uczyć sie będę na mf'ie 255 a zdawał będę na zetorze 3320T czy to mi bardzo utrudni zdawanie? Jak to wygląda z obsługa przy ciągniku. Światła i cała reszta. To tyle narazie. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Na kursie zapewne wszystkiego się nauczysz. Z obsługą ciągnika to jest tak jak zaczynasz jazdę to musisz zdjąć kliny włączyć światła i sprawdzić i do tego prosisz egzaminatora i hamulec podczepiasz. Światła musisz sprawdzić jak już mówiłem postojowe,mijania i drogowe no i kierunkowskazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@klejnus no pewnie ze idzie się nauczyć.. tylko zależny od Ciebie czy się nauczysz;p przyczepę musisz ze tak powiem wyczuć, bo raz za mocno raz za słabo skręcisz kolami i lipa, na placu wszystkiego się sam nauczysz, mf zapewne bez wspomagania? a zetor z , wiec różnica jako taka będzie.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak napewno idzie się nauczyć bo ja się nauczyłem tylko trzeba trenować i nieć chęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No to jestem po 1 jeździe mf'em 255 (strasznie mało miejsca w nim:P) oczywiście tylko plac. Przez 1,5 godziny udało mi się w końcu 1 raz pokonać łuk hehe dalej nie dojechałem. Zdolny jestem prawda? Nie sądziłem ze aż tak trudno sie wprawić w cofanie. Ale mam nadzieje ze uda mi sie to załapać. Pozdrawiam:)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Kolego B+E daje taką możliwośc juz od kilku lat, nie pamietam teraz dokładnie, ale coś koło 2004 lub 2006r.

Ja zrobiłem pod koniec 2009 i podczas kontroli nie było problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja stwierdziłem że sie przeboleje i sie nauczę na T. W razie w kiedyś w przyszłości przy jakiś zmianach będę miał spokój. Bo z tego co sie orientuje to w uni jednak T to T a nie żadne B+E a my jesteśmy w uni i czasami może sie cos zmienić


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Witam ; D

 

A ja mam dwa pytanka ; D A mianowicie :

 

Czy jak zrobię teraz w wieku 16lat prawko na kategorię T , to czy gdy będę przystępował do kursu na prawo jazdy kat B , muszę ponownie zdawać teorię czy już nie ?

 

oraz

 

W Dani obowiązuje kategoria T ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Teorie będziesz musiał ponowić bo raz że są inne pytania na B, po drugie test teoretyczny ma "ważność" przez pół roku tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

To trochę nie fajnie ; /

 

Mam jeszcze jedno pytanko ; D

 

Do poruszania się po drogach publicznych kombajnem , wystarczy kategoria T , tak ? Ale żeby już nim kosić to potrzeba uprawnień ?

 

pzdr

Edytowano przez Wito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tak potrzeba uprawnień, ale tylko do koszenia na zarobek u kogoś, a u siebie na swoim polu nie potrzeba. Tak w szkole nas uczyli.

 

Mam pytanie:

Może już to było w tym temacie ale jest tyle stron, że nie sposób przeczytać :lol:

Czy mógłby mi ktoś wymieniić WSZYSTKIE zadania na placu jakie mogą być, ale to zupełnie wszystkie (oprócz obsługi) ?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

1. Przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy

2. Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu

3. Parkowanie skośne

(wjazd przodem - wyjazd tyłem)

4. Parkowanie prostopadłe

(wjazd tyłem - wyjazd przodem lub wjazd przodem - wyjazd tyłem)

5. Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu

 

Wszystko jest na stronie word'u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Dzisiaj szesnastka wybiła i może w tym tygodniu sie zapisuje na prawko na T. Mam pytanko czy jak mam na kat T to mogę jeździć quadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Panowie, jak bym zrobił sobie teraz B1 to żeby przejść na B za dwa lata to będę musiał pisać teorie jeszcze raz czy tylko, wyjeżdżę 20h z instruktorem i już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj