Polecane posty

danielhaker    6898

No nikt nie kazał ale ja jeszcze nie zrobiłem :P Zamierzam od września zacząć.

Mieszkam w takim miejscu że Policję widzę raz na dwa lata (wieś 70 osóB) więc prawo jazdy na ciągnik to tylko "formalność" ;)

A ktoś z was słyszał że mają pozmieniać te kategorie? To tak. jakby zrobili że na C+E nie można by było jeździć ciągnikiem z przyczepą a to chyba normalne że jak ktoś zdał egzamin z przyczepą ciężarową to umie jeździć ze zwykłą rolniczą.

Przepisy zawsze mogą się zmienić ale równie dobrze mogliby zrobić że B nie uprawniało by w ogóle do jazdy ciągnikiem tylko T, a T nie uprawniało by do jazdy z przyczepami tylko np. T+E :lol: I tak samo ludzie musieli by masowo robić +E tak jak wg. was z B+E ;) Najwyżej ludzie będą mieli więcej kategorii zrobionych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dowiedziałem się konkretnie jak to jest z mandatami. A wiec jeśli nie masz żadnej kategorii i jedziesz jakimś pojazdem to za brak uprawnień płacisz 500 zł. Jeśli natomiast tak jak w moim przypadku, że mam prawo jazdy na kategorię T , a zatrzymali by mnie w samochodzie to płacę tylko 300 zł. I za brak uprawnień jest tylko mandat, nie ma żadnych innych n następstw.

Podobno od lutego następnego roku sporo ma się zmienić w prawach jazdy, więc jeśli ktoś potrzebuje prawka na ciagnik, to na dzień dzisiejszy jest ryzyko robienia kategorii B+E bo nie wiadomo czy tego nie zniosą, bo przecież na zachodzie to jest nie uznawane, a wiec jak robić to lepiej T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Zmienić się mają tak że na jedno pytanie ileś tam czasu będzie i nie będzie można wracać do niego. I jeszcze nowi kierowcy jak się nie mylę przez 5 lat będa jeździć ,,próbnie" że tak powiem z jakimś zielonym znacznikiem tak wyczytałem w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Znajomy policjant mi mówił, że to są kolosalne zmiany, więc wątpie żeby takim słowem określił to co napisałeś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zmienic ma sie na takie cos :

 

- 2 tysiace pytan

-20 pytan na tescie ( 5 sekund na zacznaczenie , 1 odpowiedz)

-0 bledow na praktycznym

-0 bledow na tescie teoretycznym

-Nie wiem czy na T tez bo na B to przez 2 lata gdy zdasz prawko bedziesz mial okres probny i jezeli rpzez 2 lata nie dostaniesz mandatu i pkt karnych to bedziesz mial prawo jazdy na 15 lat)

-co 15 lat trzeba bedzie robic nowe prawko

 

Wiem to bo u mnie w szkole byl Facet i opowiadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

I od kiedy ma to wejsc ?Czy narazie to sa takie plany ktore pewnie nie wejda ?


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-Nie wiem czy na T tez bo na B to przez 2 lata gdy zdasz prawko bedziesz mial okres probny i jezeli rpzez 2 lata nie dostaniesz mandatu i pkt karnych to bedziesz mial prawo jazdy na 15 lat)

-co 15 lat trzeba bedzie robic nowe prawko

 

 

Ciekawe kto za to będzie płacił ? Co 15 lat wydawać kase na zrobienie prawka to lekka przesada, szczególnie jeśli ktoś posiada wszystkie kategorie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
http://www.kierujacy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=117:zmiany-w-przepisach-od-2012r&catid=40:prawo&Itemid=94 Przeczytajcie ten artykuł, tu jest wszystko opisane a najwazniejszy ostatni akapit. Jednak nie wiadomo jak to będzie z kierowcami którzy juz posiadają prawo jazdy. Wychodzi ze na ciągnik prawo jazdy będziemy powtarzać co 5 lat. Podziękować polskiemu rządowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

według mnie to z tym prawkiem na ciągnik to przesada zeby co 5 lat ? ... rozumiem kierowcy autobusów itp to może i nie jest głupie ale na ciagnik...


Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I trzeba będzie dać nowe foto, bo przy aktualizacji trzeba będzie wyrobić nowy dokument, czyli znowu z kasy opieprzą kierowców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tylko znowu nie wiadomo jak to bedzie, bo mi ten policjant mówił że to będzie dotyczyło tych kierowców zdających właśnie od lutego, wiec tych aktualnie posiadajacych już moze to ominie, oby. Bo wszedzie w internecie piszą o tych zmianach w testach, a o tamtym mniej wspominają, więc pewnie to będzie dotyczyło nowych kierowców, bo tak to by huczało.

EDIT: Co 15 lat będzie trzeba robić badania lekarskie, i skłądać wniosek o wydanie nowego prawo jazdy. Jednak czytajac ten akapit nie wiem jak to bedzie z kierowcami którzy już posiadają prawo jazdy : "Tylko, że według statystyk policyjnych okazuje się, że najwięcej wypadków powodują kierowcy, którzy mają od 25 do 39 lat. A ich nowe przepisy nie obejmą, bo dotychczasowe, bezterminowe prawa jazdy ważności nie stracą."

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy orientuje się ktoś czy tak jak jest teraz dla kat. C, D że badania trzeba powtarzać co 5 lat ( w przyszłości jak widać reszta kategorii ) jedno badanie wystarczy do przedłużenia ważności wszystkich tych kategorii ( teraz tylko C i D ) czy trzeba robić na każdą kategorie osobne badanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

HMMM wszystko ma wejsc od lutego . A ci co juz maja to na 99% ma ich ominąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko znowu nie wiadomo jak to bedzie, bo mi ten policjant mówił że to będzie dotyczyło tych kierowców zdających właśnie od lutego, wiec tych aktualnie posiadajacych już moze to ominie, oby. Bo wszedzie w internecie piszą o tych zmianach w testach, a o tamtym mniej wspominają, więc pewnie to będzie dotyczyło nowych kierowców, bo tak to by huczało.

EDIT: Co 15 lat będzie trzeba robić badania lekarskie, i skłądać wniosek o wydanie nowego prawo jazdy. Jednak czytajac ten akapit nie wiem jak to bedzie z kierowcami którzy już posiadają prawo jazdy : "Tylko, że według statystyk policyjnych okazuje się, że najwięcej wypadków powodują kierowcy, którzy mają od 25 do 39 lat. A ich nowe przepisy nie obejmą, bo dotychczasowe, bezterminowe prawa jazdy ważności nie stracą."

 

 

 

W Polsce prawo nie działa wstecz, czyli starzy kierowcy co otrzymają prawko przed lutym mają bezterminowe.

 

W tym rządzie to już chyba nie maja co robić. Przecież po tej nowelizacji to taniej wyjdzie jeździć bez prawa jazdy niż z nim.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

http://www.kierujacy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=117:zmiany-w-przepisach-od-2012r&catid=40:prawo&Itemid=94 Przeczytajcie ten artykuł, tu jest wszystko opisane a najwazniejszy ostatni akapit. Jednak nie wiadomo jak to będzie z kierowcami którzy juz posiadają prawo jazdy. Wychodzi ze na ciągnik prawo jazdy będziemy powtarzać co 5 lat. Podziękować polskiemu rządowi.

 

Czytałem to i zastanawia mnie czy chodzi o ważność dokumentu, czy uprawnień. Jeśli chodzi o dokument to dlaczego dla różnych kategorii miałby mieć różny okres ważności?

I jak kierowca z 15 letnim doświadczeniem miałby stracić uprawnienia (gdyby o to chodziło w tym przepisie), chyba w ramach nagrody za bezszkodową jazdę. Jak nie wiadomo o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was panowie. Mam tali problem czy robiać prawko na b+e będę mógł zrobić uprawnienie na kombajn czy muszę mieć prawko na T zeb zrobić na kombajn orientuje sie ktos możę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tutaj masz kawałek artykułu : "Wielu kierowców na pewno marzyło o tym, żeby móc przejechać się taką maszyną. Wysoko umieszczona szoferka, gabaryty maszyny i potężny silnik muszą działać na wyobraźnię. Co zrobić, by móc prowadzić takie cacko? Na początek trzeba mieć ukończone 18 lat, prawo jazdy kategorii B lub T, później trzeba zrobić kurs na kombajnistę i zdać egzamin. Kursy organizuje większość szkół rolniczych oraz inne podmioty. Po otrzymaniu uprawnień, hektary zbożowych pól będą stały otworem dla adepta mechanicznej młócki. A tam kolejne przygody typu: położone zboże, strome zbocza i głazy, które tylko czekają, by trafić na kosę."

Myślałem że to trzeba mieć kategorię T, ale tu wychodzi że nawet B wystarczy, chociaż pewności nie mam czy to prawda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Witam was panowie. Mam tali problem czy robiać prawko na b+e będę mógł zrobić uprawnienie na kombajn czy muszę mieć prawko na T zeb zrobić na kombajn orientuje sie ktos możę???

by móc uczestniczyć w kursie na kombajn trzeba mieć prawo jazdy kat B lub T.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witajcie koledzy. Mam takie pytanie. Orientuje sie ktoś z was gdzie w Pile (wielkopolska) lub okolicy są ośrodki które uczą na kat T? Bo nic znaleźć nie mogę. Wiem ze mogę na B+E ale ja chce typowo T. orientuje sie ktoś?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinFrac    2

W pniewach mozna zrobic ale to za daleko dla ciebie ... moze komus pomogłem :)

 

walkiewicz

Edytowano przez MarcinFrac

Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj