Polecane posty

zetor1111    2

panowie jak jest z podczepianiem przyczpey za każdym razem co wychodzę z ciągnika żeby coś tam zrobić np z dyszlem musze gasić ciąnik? czy mogę zaciągnąć reczny hamulec ? na placu muszę jeżdzić na światłach i z włączonymi kierunkami? cały łuk wykonywać na włącoznym prawym kierunku jak i parkowanie tyłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Musisz gasić, nie jest dozwolone aby wysiąść przy uruchomiony silniku, od razu byś nie zdał, ale co Ty tam chcesz robić? u nas dyszel jest na jednej wysokości i tylko cofasz i jak dojedziesz to ręczny i wszystko zaczepiasz od razu. Światła sobie włącz, nie wiem czy jest obowiązek, ale na pewno nie uzna tego za błąd, a przy okazji nie zapomnisz o tym wyjeżdżając na miasto. Łuk się wykonuje bez kierunku, zresztą tak jak na normalnej drodze, na łuku przecież nie włączasz kierunkowskazu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Duszel powinien być na równo z zaczepem. Podjerzdżasz, dyszel weszedł w zaczep bolec sie zatrzasnął i mozesz minimalnie ruszyć do tyłu lub to przodu aby sie upewnic ze zaczep się zatrzasnął i zaciągasz hamulec reczny gasisz ciagnik i podpinasz przewody swiatła i hamulce no i potem to wiesz sprawdzanie swiateł, stanu ładunku itp. Na łuku nie musisz mieć włączonego kierunku. Na parkowaniu już musisz mieć ;) Swiatła lepiej włącz od razu po potem zapomnisz :P Ja zdawałem w Tarnobrzegu Na B i T. Nie wiem czy ktoś zdawał z was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nrgofmf    0

zdawał ktoś w Tarnobrzegu ?

Ja dzisiaj dobiłem do 16h na placu, reszte zostawiam przed egzaminem, teraz czekam aż mi ustalą termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2
Napisano (edytowany)

w moim wordzie jak byłem ustalić egzamin to spojrzałem na przyczepę i zaczep leżał na ziemi to nie wiem jak to bedzie jakos sobie trza bedzie radzić :P zdawał ktos w wordzie w Łomży?

Panowie a te światła to mam sprawdzić wszystkie razem z kierunkami nawet jak mi egzaminator nie ebdzie kazał po podczepieniu przyczepy?

Edytowano przez zetor1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Znacie ośrodek szkolenia kierowców w warszawie gdzie można zrobić kurs na kat. T ?

Wiem, że można zdawać egzamin w warszawskim wordzie (chyba zetor 3320) ale nie znalazłem żadnej szkoły, która prowadzi szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Bartek72511- kiedy zdawałeś prawko i czy cięzko było zdąć? odpowiedział byś jeszcze na moje wcześniejsze pytanie dotyczące tych świateł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

@Bartek72511 i dodałem itp ;) czyli reszta :P

@Zetor1111 Światła musisz spradzić, egzaminator nic Ci nie bedzie mówił co masz robić, sam musisz wiedzieć a jak nie spradzisz to od razu lipa :D ze światłami to możesz zrobić tak że włączasz pozycje i lewy kierunek i idziesz sprawdzać ;) przychodzisz i prawy kierunek i mijania i sprawdzasz wiesz o co chodzi? zeby nie latać na kazde osobno. Mi tak mówił koleś przed egzaminem :) Noi potem drogowe, stop i klakson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

drogowe też musze sprawdzic :blink: a stop to mogę reczny zaciągnąć i nie bedzie problemu? Mi instruktor mówił że mogę podczepiać przyczepę i mnieć zapalony ciągnik tylko muszę za każdym razem ręczny zaciągać jak bede wychodził z ciągnika tylko jak bede światla podłączal i przewód od hamulców to żeby zgasić prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do stopu to ja miałem tak, że instruktor mi mówił,żebym na egzaminie wcisnął hamulec i poprosił egzaminatora żeby zobaczył. Jednak u mnie to było tak że egzaminatorowi się śpieszyło i on stał na zewnątrz a ja tylko włączałem po kolei wszystko i ok :D Ja miałem tłumaczone że przy zapalonym nigdy nie można wysiąść, ale różnie gadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Zdawał z Was może ktoś egzamin w word w Piotrkowie trybunalskim ???

Miałbym wielka prośbę mógłby mi z was ktoś napisać co się robi po kolei. Bo w środę mam egzamin a nic prawie nie wiem. Wiem tylko tyle że muszę wykonać łuk oraz wylosować pomiędzy parkowaniem prostopadłym tyłem albo przodem lub też skośnym :P Dzięki mojemu instruktorowi którego już nie wiedziałem od 2 godziny jazd nie wiem co i jak na tym egzaminie bo sobie sku****yn wyjechał z klasą do Niemiec na 3 tyg. Z góry Dzięki za każda odp dotyczącą egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie dzisiaj miałem egzamin i zdałem spoko egzaminator sie trafił, nie robił większych problemów jak moim poprzednikom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Czyli tak po kolei :

1.Podchodzę do ciągnika i przygotowuje się do jazdy

2. Zapalam go i włączam światła i podjeżdżam pod przyczepe

3.Gasze go ,zaciągam ręczny

-wychodzę zapinam,(oczywiście zapinając zableczkę)podpinam światła i pneumatykę ,obchodzę przyczepę i sprawdzam czy burty są prawidłowo zapięte oraz jeśli wywrotka czy są bolce prawidłowo zamocowane.

-Następnie spr światła pozycje ,mijania, oraz migacze a i długie.

- losuje co mam pokazać i to pokazuje

a później już tylko rękaw i co wylosuje :P

czyli tak to mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Na samym początku od razu masz obsługe czyli gość już ma wylosowane to co masz pokazać... i pokazujesz. Potem dopiero podjerzdzasz pod przyczepe zaciagasz reczny gasisz ciagnik i wychodzisz podpinasz przewody, gdu już popotpinałeś yo odpalasz i sprawdzasz: swiatła pozycje, mijania, drogowe, kierunkowskazy, swiatło stop, klakson, stan ładunku i gdy juz wszytko sprawdziłes wyjmujesz kliny z pod kół i rura na łuk :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Zdawał ktoś ostatnio w Rzeszowie bo w poniedziałek mam egzamin i chciałbym się dowiedzieć co i jak trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Zdawał ktoś ostatnio w Rzeszowie bo w poniedziałek mam egzamin i chciałbym się dowiedzieć co i jak trzeba zrobić

ja zdawałem co prawda już kilka lat temu ursus 2812 z taką dużą kabiną przyczepa z plandeką troche to przeszkadzało na placu bo po miescie jast trasa wyznaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

KOoledzy mam takie pytanie . Co mi grozi, jaka kara jezeli policja zatrzyma mnie bez prawa jazdy podczas jazdy ciągnikiem?? . Mam 17lat.

Może ktos juz tak mial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

onyx1 i jak tam jest cofnąć cięzko po łuku a dkoładnie to gdzie się po mieście jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

KOoledzy mam takie pytanie . Co mi grozi, jaka kara jezeli policja zatrzyma mnie bez prawa jazdy podczas jazdy ciągnikiem?? . Mam 17lat.

Może ktos juz tak mial ?

 

Gdzieś tu było o tym pisane że 500zł max. w przypadku jeśli nie chodzisz na kurs bo jak zaczniesz kurs a cię złapią to możesz mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory12    0

Po prostu nie mówisz im że chodzisz na kurs prawka jeśli chodzisz oni niemają jak tego sprawdzić a jeśli trafisz na dobrego policjanta to max 500 zł.a jeśli na jakiegoś mądrale z miasta i na dodatek trafisz na lotnych to sprawa w sądzie i odroczenie prawka + kurator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

onyx1 i jak tam jest cofnąć cięzko po łuku a dkoładnie to gdzie się po mieście jedzie

na łuk było 5 minut w tym czasie można było podjechać dowolną ilość razy do przodu i było jeszcze ruszanie z ręcznego garaż tyłem i oczywiście spinanie traktora z przyczepą a trasa jest w WORD-zie na mapce zerknij sobie jak zdasz plac miasto to bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A mam pytanie te zmiany w prawach jazdy że mam być ileś sekund na odpowiedzenie na pytanie itd. czy te zmiany dotyczą coś kat t? Bo mówią że to ma być po to by podczas jazdy na drodze szybciej podejmować decyzje na drodze, ale ciągnik to pojazd wolnobieżny czy ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

I zaczyna się :lol: Myślę że i na T zmienią. Już ty się o to nie bój. Przecież nie dadzą ci na rozwiązanie krzyżówki 3 sekund tylko tak, żeby normalny człowiek się wyrobił. A zanim pójdziesz na ten kurs to jeszcze ze 2 razy zdążą zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj